השתמשו אך ורק בתמונות עם רישיון שימוש בפרסום עסקים

 

תמונות עם רישיון שימוש בפרסום עסקיםכמעט בכל דבר שאנו מפרסמים באינטרנט אנו עושים שימוש בתמונות שונות כדי לשפר את האטרקטיביות של התוכן שאנו משתפים. תמונות בהחלט יכולות להוסיף המון ואנו משתמשים בהם בקמפיינים ממומנים, בפוסטים בפייסבוק, באינסטגרם, כתמונות נושא לאתרים שלנו ועוד. הבעיה עם שימוש בתמונות הללו היא שיש להם זכויות יוצרים ואנו לא יכולים פשוט להשתמש בכל תמונה שאנו רוצים סתם כך. אם אנו לא מצלמים את התמונות בעצמנו (וגם כאן יש חוקים מסוימים לגבי פרטיות של אנשים למשל) אז צריך לצאת מנקודת הנחה שלאותה תמונה יש זכויות יוצרים. כדאי להכיר את סוגי זכויות היוצרים של תמונות באינטרנט והשימוש בהן ולהכיר מאגרים טובים המאפשרים לנו להשתמש בתמונות שלהם לצרכים שלנו בחינם או בתשלום נמוך.

ושלא תחשבו שבגלל שהחברה ממנה הורדתם את התמונה יושבת בחו"ל אז היא לא תקים תביעה נגדכם!

 

על רישיונות השימוש וההבדלים ביניהם:

ישנם סוגים שונים של רישיונות שימוש. חלקם מאפשרים שימוש זמני בתמונה, חלקם שימוש קבוע, חלק עולים כסף, חלק מאפשרים שימוש בחינם, חלק דורשים קרדיט עבור השימוש וחלק אפילו קישור לאתר.

  • Rights managed images – רישיון שימוש זה מאפשר שימוש זמני וחד פעמי בתמונה. זה טוב לשימוש בקמפיינים ממומנים למשל או לפוסט זמני שמקדם אירוע מסוים. לא ניתן להשתמש בתמונות לפוסטים קבועים באתר כאמור או לצרכים קבועים אחרים.

  • Royalty Free Images – סגנון החיפוש הפופולרי ביותר לרישיון תמונות חינמיים לשימוש. ישנם מגוון מאתגרי תמונות שמאפשרים לנו שימוש בתמונות שלהם בחינם עם הגבלות מסוימות או לחילופין מאפשרים לנו לרכוש מהם את זכויות השימוש בתמונות. יש אתרים שמציעים הורדה של מכסה חודשית מסוימת של תמונות בתמונה לדמי מנוי חודשיים ואתרים אחרים למשל גובים לפי תמונה או חבילת תמונות ללא הגבלת זמן או עם הגבלת זמן של שנה.

  • Creative Commons – סטנדרט עולמי המגדיל שימוש בתמונות מסוימות על ידי מתן קרדיט למעצבים או לצלמים. ניתן להשתמש בתמונות ואך לערוך בהן שינויים ובתוך הcreative commons יש שישה סוגי רישיונות שחשוב להכיר במידה וסוג התמונות הזה יעניין אתכם.

 

איך לחפש תמונות לשימוש בגוגל?

אנשים רבים עושים שימוש במנוע החיפוש של גוגל לחיפוש תמונות. במנוע החיפוש של גוגל יש מיליוני תמונות ומבחר עצום איך בכך ספק, אולם כדי להשתמש בתמונות הללו באופן חוקי יש הצורך לבצע סינון בהגדרות החיפוש של גוגל לגבי הקניין הרוחני של התמונה ורישיון השימוש בה. כנסו לעמוד של גוגל ובצעו את החיפוש של התמונה שאתם רוצים. עברו ללשונית של התמונות כדי לקבל את התוצאות של התמונות. כעת היכנסו מתחת לשורת החיפוש להגדרות -> חיפוש מתקדם. בעמוד זה תגללו למטה ותראו "זכויות שימוש". לצד זה אתם תראו שאופציית החיפוש ברירת מחדל היא "ללא סינון לפי רישיון". כלומר שבתוצאות שראיתם בגוגל יש תמונות רבות שאתם לא יכולים להשתמש בהן. לחצו על "ללא סינון לפי רישיון" ויפתחו בפניכם אפשרויות סינון חדשות. בחרו את המתאימה לכם ביותר ולחצו על הכפתור הכחול "חיפוש מתקדם". אנו ממליצים לבחור באפשרות האחרונה ובטוחה ביותר לשימוש בתמונות ללא רישיון שימוש וניתנות לשימוש, שינוי ושיתוף חופשי.

איך למצוא מאגרים לתמונות חינמיות לשימוש בעסק שלי?

המאגרים המובילים למציאת תמונות אונליין יכולים להימצא בתוצאות הראשונות בגוגל אם תקלידו Royalty free photos כמובן שחשוב לקרוא את תנאי השימוש של כל אחד מהאתרים הללו וכיצד הוא מאפשר שימוש בתמונות שלו, כיוון שגם אם הם מציגים את עצמם כ-royalty free זה יכול להיות רק כדי למשוך את הקהל מגוגל לאתר שלהם אך בפועל התמונות ניתנות בתשלום או בשיתוף עם קרדיט.

 

חיפוש תמונות בתשלום

חפשו בגוגל buy stock images ותקבלו מספר רב של אתרים שבהם ניתן לקנות תמונות לשימוש בפרסום שלכם

שימו לב שברוב האתרים הרישיון שימוש ניתן אך ורק לרוכש ואתם לא יכולים לחלק לכל המכרים שלכם את התמונה לשימוש חופשי

ניתן לרכוש תמונה יחידה, לפי כמות תמונות או לפי מנוי חודשי
בדרך כלל המנוי החודשי משתלם יותר מבחינת העלות לכל תמונה 

הורדתם תמונה? שימו לב שברוב המקומות לא ניתן להתחרט ולכן ביחרו היטב לפני הרכישה

 

בהצלחה!

 

 

 תגיות: