תיקון תריסים חשמליים - חשוב לשחרר לפני שנתקע לגמרי

תיקון תריסים חשמליים וטיפול מניעה

תיקון תריסים חשמליים

תיקון תריסים חשמליים ועונות השנה המתחלפות

תריסים חשמליים מצויים כיום כמעט בכל דירה שנבנתה בעשור וחצי האחרונים. כל חדר בבית, וכמובן היציאות למרפסת מצוידות בתריסים חשמליים אשר מאפשרים, בעת הצורך, למנוע מהשמש לשלוח את קרניה ולהפריע את מנוחת הדיירים. תיקון תריסים חשמליים יכול להימנע במקרה והינכם נוקטים מספר פעולות מצומצם, אך חיוני, לשמירה על תקינות התריס.

 

עונת החורף גם היא מספקת לנו הזדמנויות רבות בהן נעדיף שהתריסים בביתנו יהיו מוגפים וזאת על מנת למנוע מרוחות וגשמים להיכנס אל תוך הבית, ובה בעת לאפשר כניסת אוויר דרך התריס כאשר איננו מפעילים את מיזוג האוויר. כאשר התריס מקולקל אנו עלולים למצוא את עצמנו במצב שבו עלינו להזמין שירותי תיקון תריסים חשמליים, בזמן שאינו מתאים לנו. יש לציין שלפני שניכנס לפרטים, סיבות, גורמים ותוצאות לתריס חשמלי מקולקל.

ההמלצה הכללית הינה ברורה: בכל מצב בו התריס החשמלי אינו פועל כהלכה הזמינו לביתכם או למשרדכם בעל מקצוע המיומן בתיקון תריסים חשמליים. על ידי טיפול בתקלות קטנות ככל שיהיו, כמעט תמיד ניתן להימנע מתקלה גדולה ואף הוצאת התריס מכלל פעולה. מציאות שכמובן תדרוש טיפול ותיקון תריסים חשמליים יסודי ומקיף שעלותו גבוהה ולעיתים אף יש צורך בהחלפת התריס כולו.

 

נדגיש שתיקון תריסים חשמליים מורכב קצת יותר מתיקון תריסי גלילה רגילים על אף שבשני המקרים יש לזכור שטיפול מונע או טיפול בתקלות קטנות מונע קילקולים ותקלות גדולות. לפניכם כמה דוגמאות אשר מסבירות את אופי התקלות והתוצאות האפשריות במקרה ולא מזמינים בעל מקצוע לתיקון תריסים חשמליים לצורך ביצוע התיקון בזמן.

 

תיקון תריסים חשמליים

 

 

מקרים בהם מומלץ להיעזר בהנדימן לתיקון תריסים חשמליים.

 

 

 

 

סיבות נראות ושאינן נראות לתיקון תריסים חשמליים

  • כאשר מסיבה שאינה נראית לעין התריס אינו נפתח עד למעלה, גם לאחר מספר ניסיונות והוא נעצר ללא פתיחה מקסימלית.
  • באותה מידה, לעתים התריס לא יורד עד למטה ואיננו מזהים גוף כל שהוא המונע ממנו לרדת.
  • כאשר אנו מתחילים לשמוע רעשים "מוזרים" בעת ההורדה וההרמה של התריס.
  • כאשר התריס נפתח ונסגר אולם בדרכו, הן למעלה והן למטה הוא משתחרר ונתקע לפרקים.
  • כאשר אנו מפעילים את מתג ההפעלה ושומעים זמזום של מנוע התריס, אך הוא אינו זז.

אלו מספר דוגמאות אשר משקפות תקלות בדרגות שונות, אך כולן יכולות להיות תוצאה של תקלה מקומית קטנה שבמידה ומפסיקים להשתמש בתריס עד לתיקונו הרי שאנו מונעים תקלות מורכבות ויקרות מאוד לתיקון.


חשוב לזכור שבעל מקצוע אמין שיבצע עבורנו תיקון תריסים חשמליים ינחה אותנו מיד עם התיקון כיצד לבצע טיפול מונע ולשמור על תקינותם של התריסים החשמליים לאורך זמן. כמובן שאלה הנחיות לטיפול פשוט שניתן לביצוע בקלות גם על ידי מי שאינו מיומן בתיקון תריסים חשמליים.
לדוגמא: שמירה על ניקיון המסילות, בדיקה פיזית למניעת מיקומם של חפצים שונים בסביבות התריס, חפצים אשר עלולים ליפול ולבלום את התריס בצד אחד למשל.

שימו לב לתריסים ואל תדחו תיקון תריסים חשמליים


נסכם ונזכיר - תריסים חשמליים וכן תריסי גלילה ידניים פועלים על ידי מנגנונים שאינם מורכבים אך דורשים הקפדה ותשומת לב לתקינותם. התופעה הרווחת היא שמתעוררת תקלה קטנה המונעת את פעולתו התקינה של התריס, ואם לא מזמינים את ההנדימן שלכם לתיקון התריס הרי שאתם מייצרים תקלה שתלך ותגבר עם הזמן עד לשלב בו התריס יחדל מלפעול באופן מוחלט וידרוש הזמנת בעל מקצוע לצורך תיקון התריס.


במידה ועדיין לא טיפלתם בתריס הגלילה (חשמלי או מכני) בשנה שחלפה, צרו קשר מידי והזמינו טיפול בהקדם האפשרי.