תיקון קיר גבס - הסודות מאחורי הקיר החלול

תיקון קיר גבס  האם מומלץ לפנות לבעל מקצוע...? אכן כן!!!

תיקון קיר גבס

 

קירות גבס במבנים מודרנים

קירות גבס, כיום, משמשים לצורכי עיצוב פנים הבית גם כאשר הבית כולו בנוי מבלוקים, לבנים ובטון. כמעט בכל בית או דירה חדשה ניתן להבחין באלמנטים עיצוביים כגון מדפי נישה, ארונות קיר וכו', אשר לצורך עיצובם ובנייתם עושים שימוש בקירות גבס.

 

יתרונו של קיר הגבס הינו הקלות והמהירות שבה ניתן להוסיף מפרטים שונים לחלל קיים כגון קירות חלוקה, קירות מעקה, נישות לספריות וחלוקת חללים לחדרים קטנים. לצד היתרון, הרי שמכיוון שמדובר בבניה קלה הרי שפגיעה מכנית חיצונית (גם הקלה ביותר) גורמת לנזק בולט לעיין ויש לבצע תיקון קיר גבס באופן מידי. בעיקר אם מדובר בחלקו של הבית או המשרד שבו ישנה תנועה ערה של בני הבית או אורחים במשרד.

דוגמאות למצבים בהם ייתעורר צורך בתיקון קיר גבס

דוגמא נוספת לשימוש בקירות גבס במבנה רגיל הינה כאשר יש צורך בחיפוי הקיר בשל נזק כתוצאה משריפה או סדקים במבנה בשל תזוזת הקרקע. בשני מקרים אלה, בפועל מתבצע חיפוי והתקנת קיר גבס על קירות מבנה פגומים. לעיתים בחלוף הזמן, בעיקר אם מדובר באיזור בו יש תנודתיות גבוהה של הקרקע יתגלו סדקים גם בקיר הגבס ואז יש לבצע תיקון קיר גבס.

 

תיקון קיר גבס

 

דירה או משרד משופצים או שבמקור נבנו עם קיר גבס ותיקון קיר גבס בהליכי השיפוץ

 

נחזור אל מפרטי העיצוב המצויים כמעט בכל בית או דירה שבהם נעשה שיפוץ, ולעיתים הדבר דומה גם בדירות חדשות.

בחלקים שונים של הבית נעשה שימוש בקיר גבס על מנת ליצור את החדר המעוצב על פי התוכניות של מעצב הפנים, למשל חדרי האמבטיה, השרותים והמטבח בהם מצויות פינות לרוב שחלקם נוצר מקיר גבס.

החדרים בהם יתעורר מתי שהו הצורך בתיקון קיר גבס

החדרים שהזכרנו הינם חדרים בהם נעשה לרוב שימוש בקירות גבס ייעודיים עמידים למים אך במקרים רבים כאשר יש מגע של מים עם הקיר הרי שקיים סיכוי לנזק מידי וההמלצה הינה להזמין את ההנדימן שלכם לביצוע התיקון באופן מידי. נציין שגם קירות הגבס העמידים למים עלולים לספוג מים ולהתחיל להתפורר, בעיקר אם הייתה לכם נזילה באיזור השירותים או המקלחת שם יש זרימת מים תמידית.


מקום נוסף בו עלולה להיווצר תקלה בקיר הגבס, תקלה המחייבת תיקון קיר גבס, הינה ליד חלונות או דלתות חיצוניות. במידה והחלון או הדלת לא סגורים כהלכה עלולה לפרוץ פנימה לחות או אפילו חדירת גשם ותוך זמן לא ארוך הלחות תגרום לקיר הגבס להתנפח ולהתפורר. יש אפשרות לבצע תיקון קיר גבס גם במקרה כזה.


בניית תוספות וחלוקת חללים בעזרת קירות גבס, המתבצעת בעת השימוש בחלל, לדוגמא: כאשר לוקחים משרד גדול וחוצים אותו או כאשר הופכים למשל שני חדרי ילדים גדולים לשלושה, הרי שמדובר בקירות עדינים והסבירות הינה גבוהה שלקירות יהיה בלאי אך תיקון קירות גבס הינו פשוט וקל יותר.

 

 

תיקון קיר גבס

המלצות חשובות לפני תיקון קיר גבס

ההמלצה החשובה ביותר לגבי פגיעות בקיר גבס הינה שלאור החומר הרך ממנו הוא עשוי הרי שיש לפנות ולהזמין תיקון קיר גבס מיד כאשר נוצרת פגיעה או תקלה מכיוון שהזמן משפיע באופן משמעותי ביותר על התדרדרות המצב והרחבת הנזק.

יש אפשרות לרכוש לוח גבס ולבצע תיקון קיר גבס באופן עצמאי אולם גם אם לכאורה נראה הדבר פשוט הרי שיש מספר "סודות מקצועיים" אשר ללא ידיעתם אתם עלולים למצוא עצמכם מיצרים נזק נוסף על המקורי.

במידה והינכם מעוניינים להשקיע וללמוד לבצע תיקון קיר גבס בעצמכם אנא צפו בסרטונים ביוטיוב או הזמינו הנדימן וצפו איך הוא מתמודד עם תיקון קיר גבס. אולי תלמדו ממנו… בהצלחה.