איך לתחזק נכון את המזגן בבית או במשרד

 

איך לתחזק נכון את המזגן בבית או במשרדמאז המצאת המזגן יש אנשים שאינם יכולים לחיות בלעדיו. בקיץ הוא מקרר אותנו, בחורף הוא מחמם אותנו ובאופן כללי הוא יכול לעזור לנו לשיפור התפקוד שלנו בבית, בבית העסק ועוד. להיות במקום חם ולא נעים יכול לפגוע בריכוז שלנו, לתת הרגשה לא נעימה, להעלות את מפלס העצבים בגוף, לגרום למריבות ועוד. לעומת זאת, אווירה נעימה שהמזגן משרה עלינו בין אם בבית או במשרד, יכולה להיות משמעותית מאוד לתפוקה ולמצב הרוח שלנו. תחזוקה נכונה של המזגן יכולה לסייע בהארכת חיי המזגן, חיסכון בעלויות החשמל ובתפקוד תקין ויעיל באופן שוטף. כיצד עושים זאת נכון? הנה כמה טיפים שיעזור לכם לתחזק את המזגן שלכם בצורה נכונה.

ניקיון תקופתי:

נתחיל מהמובן מאליו שאולי לרבים זה לא ממש מובן ולא מאליו. המזגן הוא מכשיר חשמלי וכמו כל מכשיר חשמלי או רהיט בבית או במשרד שלנו הוא צורך תחזוקה שוטפת. מרבית התחזוקה השוטפת קשורה כמובן לניקיון המזגן. מלבד החשיבות של הניקוי החיצוני שלו כדי שהוא יראה טוב כלפי חוץ, צבע מבריק וללא אבק, הרי שחשוב גם לנקותו מבפנים. כאשר אנו מדברים על ניקוי פנימי אנו מדברים בעיקר על הרשתות של המזגן. לא משנה לאיזו טמפרטורה תכוונו את המזגן, לאורך הזמן הרשתות בו יצברו אבק. כאשר הרשתות מלאות באבק הוא לא יקרר היטב את החדר ואף יוציא אוויר מאובק ולא נקי לחלל שעשוי להיות מסוכן לשוהים בו. מכיוון שהמזגן לא יעבוד מספיק טוב הוא יתאמץ יותר כדי להפיק את הטמפרטורה הרצויה בחדר ולכן הבלאי שלו גם יהיה מהיר יותר. נוסף להכול הוא יכול לצבור לחות מהאוויר הקר הנתקע בסיבי האבק ברשתות ולגרום להצטברות של נוזלים במזגן ולנזילה בסופו של דבר. נקו את הרשתות לפחות פעם בחודש. זה לוקח 5 דקות לעשות זאת וחשוב מאוד לשמירה על אורך חיי המזגן. אם אי אפשר פעם בחודש אז פעם בחודשיים-שלושה.

כיוון נכון של הטמפרטורה:

חשוב להבין כי הטמפרטורה שאתם מכוונים אליה את המזגן לא מוציאה אוויר קר או חם באותה הטמפרטורה המבוקשת אלא שזו הטמפרטורה שאתם רוצים שיהיה בחדר בו אתם שוהים ובו מופעל המזגן. לדוגמה: אם המזגן מופעל ל20 מעלות ומכוון לקירור – אז המזגן יוציא אוויר קר שהוא מסוגל להפיק עד אשר הטמפרטורה בחדר תהיה 20 מעלות (יש חיישני טמפרטורה בתוך המזגן המודדים את הטמפרטורה בחדר). כאשר הטמפרטורה בחדר מגיעה למעלות הרצויות המזגן נכנס למצב של השהייה או הוצאת אוויר פושר ללא אימוץ המדחס. במידה ותשמרו על דלת או חלונות פתוחים ויכנס אוויר חם שיקשה על פעולת המזגן או כאשר תכוונו את המזגן ל16-17 מעלות אתם באמת גורמים למזגן להפעיל את המדחס כל הזמן וללא הפסקה מה שעשוי לגרום לבלאי מהיר יותר של המזגן ולבעיות שונות שיצריכו טכנאי ועלויות תיקון.

ניקיון היחידה החיצונית של המזגן:

כל מזגן מחובר ליחידה חיצונית בה פועל המדחס של המזגן. לעתים רבות מצטברים עלים, לכלוך ואבק העשויים לפגוע בפעילות המזגן, יכולים לגרום לסתימה או תקלות. כמו כן לאורך הזמן המאווררים עשויים להתקלקל או להבלות ולהישבר. כדאי לבדוק את היחידה החיצונית אחת לכמה חודשים ולנקותה מאבק ומעלים שעשויים להצטבר שם.

 

התקינו מגן ברקים:

מזגן הוא מכשיר חשמלי לא זול במיוחד. על אף שהיום הם יותר זולים מאשר בעבר עדיין להשקיע 1000 עד 3000 שח על מזגן ואחרי כמה חודשים מגיע החורף, פתאום הפסקת חשמל כפויה בשל מזג האוויר ותקלות שונות במערכת החשמלית של המזגן עשויה להיווצר. הכינו את עצמכם לפני החורף ורכשו מגן ברקים איכותי העולה כמה עשרות שקלים בלבד בדרך כלל. חברו את המזגן שלכם לחשמל דרך מגן הברקים לכל אחד מהמזגנים בבית או במשרד שלכם ותוכלו לחסוך בעיות ותקלות לא צפויות.

 

אל תתעלמו מרעשים חריגים:

מזגן אמור לעבוד באופן שקט יחסית. לעתים רבות יש תקלות שיחסית זול לתקן אותן ואלה גורמות לרעשים שונים במזגן. התעלמות מהתקלות הללו לאורך זמן יכולות לגדול ולצמוח לתקלות גדולות ומשמעותיות יותר העשויות להגיע לתיקון יקר של המזגן או במקרים מסוימים אפילו לצורך להחליף אותו לגמרי.

 

מעשנים או מטגנים בבית? אל תפעילו את המזגן:

כאשר אתם מפעילים את המזגן שלכם הפתחים שלו נפתחים וכמו שאוויר יוצא מהמזגן האווירה בסירקולציה בחדר עשוי גם לחדור אל המזגן. עשן שומני של טיגון או עשן סיגריות עשויים לפגוע אנושות במזגן, לגרום לסתימה של הסוללות שלו ולגרום להצטברות של אבק בפילטרים של המזגן. כמו כן האוויר שיתפזר בחלל החדר יהיה אותו אוויר מחניק של הסיגריות או של הטיגון. לכן, אם אתם מטגנים ואין לכם קולט אדים או אם אתם מעשנים בבית – פתחו את החלונות – זה עדיף.

 

לסיכום; מזגן הוא פריט חיובי בכל בית ומשרד כיום. מלבד שמירה על סביבה נוחה ונעימה להיות בה הרי שהוא גם עוזר לנו לשמירה על תפקוד תקין, לשמירה על הריכוז בשל שמירה על סביבה נעימה ובחודשי הקיץ החמים הוא גם מונע התייבשות. תחזוקה נכונה של המזגן תסייע בהארכת חייו ובשמירה עליו לאורך זמן נקי מתקלות ופועל באופן תקין במלוא היעילות. אם יש לכם טיפים נוספים שאתם מכירים ותוכלו לחלוק עם הקהל שלנו נשמח אם תגיבו כאן למטה מתחת לכתבה.

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

המלצות טיולים בארץ

 

המלצות טיולים בחו"ל

 

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

 

פרסום עסקים חינם

 

קידום משולב בגוגל ואתר המלצה - פרסום עסקים מתקדם

 

טיפים לעסקים

 

 

 

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה?

חייגו 0722-400-400 או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם