טיפים לתחזוקה נכונה של דשא סינטטי

תחזוקה נכונה של דשא סינטטיכשיש לנו גינה פרטית בבית או בבניין המגורים, כדאי לחשוב על דרכים להפוך את הגינה למושקעת ויפה יותר בכל ימות השינה. כאשר מדובר בדשא אמיתי, יכול להיות קשה לדאוג ולטפח אותו, מאחר שהוא דורש תחזוקה תמידית. דשא סינתטי יכול להיות פתרון טוב לבעיה זו.

מהו דשא סינתטי?

דשא סינתטי זהו דשא מלאכותי – מין מרבד ירוק המשמש כדשא לכל דבר ועניין. דשא סינתטי הוא בעל יתרונות לעומת דשא אמיתי מוכן. חלק מהיתרונות המדוברים הם העובדה שאין צורך בתחזוקה שוטפת של הדשא. לא צריך לכסח אותו או להשקותו, מה שמאפשר גם חיסכון במים; כידוע, מים אינם נחשבים משאב נפוץ באזורנו, ועל כן חיסכון במים הוא דבר מבורך – הן למדינה והן לכיסנו הפרטי. יתרה מכך, דשא סינתטי בגינה מסיר מליבנו את הדאגה מחרקים או מזיקים אחרים שעשויים להשמיד את הדשא או לפגום בו, וכך אין צורך לרסס אותו מדי תקופה.

 

מה עושים אם מעוניינים בדשא סינתטי לגינה?

התקנת דשא סינתטי דורשת מאיתנו מספר דברים, כאשר העיקרי שבהם הוא לדאוג להתקנה איכותית. התקנה לא ראויה עשויה לפגוע במראה הגינה כולה. התרחיש הזה יכול להימנע במידה שאנו מזמינים איש מקצוע טוב המנוסה בהתקנת דשא כזה בגינות ביתיות, מוסדיות או ציבוריות.

 

דשא מוכן – אלו סוגים קיימים?

אם החלטתם בכל זאת לרכוש דשא אמיתי מוכן, רצוי ללמוד אודות הסוגים השונים הקיימים בשוק זה. סוגים שונים של דשא מוכן נבדלים זה מה באופי השימוש בהם, בזמן החשיפה המתאים שלהם לשמש ועוד. דשא אלטורו, למשל, זהו דשא מוכן המתאים יותר לגינות משחקים. זהו דשא צפוף יותר ועמיד בדריכה ממושכת. דשא דרבן, לעומת זאת, הוא דשא מוכן המתאים לגינות נוי. מגעו גס אך הוא אינו צפוף דיו ולכן אינו עמיד בדריכה ממושכת.

 

אז נכון שדשא מוכן ואמיתי נעים יותר למגע ויפה יותר, אך דשא סינתטי פותר אותנו מענייני התחזוקה השוטפת המתישה של דשא מוכן. כך או אחרת, זכרו לבחור באיש מקצוע אמין שידע להתקין עבורכם את הדשא שתבחרו – סינתטי או אמיתי.

דשא סינתטי - עוד על יתרונותיו

דשא סינתטי הוא ירוק תמיד, קל לניקוי ובחורף אינו הופך לבוצי (לעומת דשא אמיתי). ישנה חשיבות רבה ברכישת דשא ללא מתכות, ועל כן יש לוודא שהדשא נקי וכך למנוע גירויים אפשריים אצל ילדים או בעלי חיים. למדו היטב את הדגמים הזמינים של דשא סינתטי על מנת לבצע את הבחירה הנכונה ביותר עבורכם ועבור צרכיכם המסוימים.

 

דשא סינתטי אינו מתייבש ואינו נדבק במחלות. צבעו ירוק תמיד והוא אינו דורש השקיה. ניתן לנקות דשא סינתטי וכך להעניק לו מראה נקי וחדש. מדובר בפתרון מעולה, ובעיקר באזור בו אנו חיים – אזור רווי שמש ומועט בגשמים.

מעט על סיפורו של דשא סינתטי

החלפת הדשא הרגיל על ידי דשא סינתטי מאפשר לחסוך בעלויות אחזקה. בנוסף, פיתוחו של הדשא הסינתטי אפשר להתקינו גם במקומות כמו אצטדיונים סגורים שאינם מקבלים חשיפה לשמש ואינם כוללים מערכות השקיה בניגוד לאצטדיונים פתוחים. דשא סינתטי, אם כך, הפך לפתרון מקובל שאומץ על ידי קבוצות ספורט ברחבי העולם.

 

גם בישראל של ימינו דשא סינתטי נמצא כפתרון הטבעי והנכון ביותר עבור אלו שביקשו חצר או גינה ירוקה, אולם דשא אמיתי לא היווה פתרון עבורם בשל הוצאות תחזוקה גבוהות וקושי לשמור על דשא ירוק טבעי לאורך זמן. על כן, התקנת דשא סינתטי הוא הפתרון המושלם עבור אלו.