שתל דנטלי - שתלים ביום אחד

שתלים ביום אחד ללא כבים ותופעות לוואי מיותרות

שתל דנטלי

 

השתל הדנטלי כאבן יסוד בהליך שיקום הפה ביום אחד

שתל דנטלי הינו מאבני היסוד של כל תהליך שיקום דנטלי כיום. בין אם השיקום הדנטלי יזום, כחלק ממהלך קוסמטי ובין אם השיקום הדנטלי הינו כתוצאה מהתדרדרות במצב הבריאותי של הפה או טראומה פיזית שגרמה לנזק אותו יש לשקם.

בעבר היה שתל דנטלי מנת חלקם של בעלי אמצעים אולם בשנים האחרונות בעקבות התפתחותן של טכנולוגיות ושיטות טיפול חדשניות וכן זמינותו של שתל דנטלי ממקורות שונים הורידו את מחירו משמעותית. לצד זאת הוכשרו רופאי שיניים רבים להעניק את הטיפול הכרוך בהצבתו של שתל דנטלי. הן כאשר מדובר בחלופה לשן בודדת והן כאשר מדובר בהליך מורכב של שתלים ביום אחד בו נעשה שימוש נרחב כאשר מבצעים הליכי שיקום מורכבים שמטרתם החלפה של מנשכים שלמים או חלקיים.

למעשה שתל דנטלי הינו פין העשוי מתכת מורכבת (טיטניום למשל) אותו מקבעים בעצם הלסת במקום השן שנעקרה או נפלה מסיבה כל שהיא. על הפין מולבשת שן עשויה מחרסינה או חומר מתקדם אחר ואשר מהווה חלופה לשן שנעקרה. הליך זה היה בעבר כרוך במספר פגישות אצל רופא השיניים והמתנה משמעותית בין שלב לשלב לצורכי החלמה.

נציין שהמעבר לשימוש בשתל דנטלי מיתר כמעט באופן מוחלט את השימוש בשיניים תותבות ומאפשר לרוב האוכלוסייה ליהנות מטכנולוגיה זאת. אולם עדיין עלות שתל דנטלי גבוהה יותר משן תותבת ולכן עדיין לא בכל המקרים נעשה שימוש בטכנולוגיה הזאת.

 

שתלים ביום אחד

 

שתלים ביום אחד - המפתח למהלך שיקומי מהיר של הפה

בשנים האחרונות פותחו בתחום רפואת השיניים טכנולוגיות טיפוליות מדהימות אשר מאפשרות לרופאי השיניים לבצע שיקום דנטלי עם שתלים ביום אחד.

הליכים של שתלים ביום אחד מתבצעים בעיקר כחלק מפרוצדורה של קוסמטיקה דנטלית ואולם לעתים הם מהווים הצלה לנפגעים שנותרו עם צורך להשתלת שיניים מרובה כתוצאה מפגיעה ומאפשרים להגיע במהירות גדולה הרבה יותר לתפקוד תקין של הפה.

במרפאות מסוימות מוענק הטיפול בטכנולוגיה המאפשרת להפחית באופן כמעט מושלם את רמות הכאב אליו נחשף המטופל ולצד זאת זמני ההחלמה מתקצרים באופן משמעותי.

יש לשים לב שבמרבית הליכי שיקום הפה היזומים מתבצעות השתלות ביום אחד כחלק מהחלפת מנשכים שלמים או חלקם ולעיתים בתהליך החלפת שיניים ביום אחד מבצעים ריבוי שתלים ביום אחד.

לצד ההתפתחות המהירה בתחום השתלים הדנטליים ביום אחד התפתחו טכנולוגיות חדישות להתמודדות עם רמות הכאב והשליטה בו.

לסיכום כדאי לומר שכיום ניתן לבצע שיקום הכולל שתל דנטלי יחיד כמו גם שיקום כלל של הפה בהליך מהר יחסית וללא כאבים ואי נוחות מתמשכת

 

שתלים ביום אחד