שקיות - לא רק אריזה יומיומית ללא מאמץ

שקיות - היסטוריה של חומרי ייצור שונים לצרירת סחורה ומוצרים

שקיותשקיות מאז ולתמיד...

כולנו זוכרים הן מסרטים מצוירים, מספרי הילדים ועד לסיפורי התנ"ך ונובלות, תיאורים של דמויות אלה ואחרות הנושאות עמן את צרורן ואת שקיהן. בעבר הייתה זאת דמות היהודי הנודד וצרורו על גבו וכיום ניתן לראות בסרטי תעודה או חדשות אין סוף אנשים הנעים ממקום למקום כאשר בידיהם שקיות ניילון בגדלים שונים. שקיות אישות הנישאות ביד ושקיות אשפה עצומות הנישאות על גבי עגלות משא או רכבים.

 

שקיות הינה מילה המגדירה כלי קיבול סגור משלושה צדדיו המשמש לאחסון, נשיאה, ושמירה של מוצרים שונים. בעבר הרחוק היה מקובל השימוש בשקיות אישיות שנתפרו תחילה מעורות של חיות ועם שלבי התפתחות השונים עברו לשימוש בשקיות בד (על סוגיו השונים), שקיות נייר ושקיות מחומרים פלסטיים שונים.

שקיות - מטרות וצרכים משתנים תמידית

המטרות של שימוש בשקיות מגוון ביותר ומתאפיין בתהליכי התפתחות והתאמה לצרכים המורכבים של עולמנו כיום.
אם בעבר הרחוק ביותר היה שימוש בשקיות מעטפות נייר כאמצעי להסתרת מסרים שהועברו על ידי שליחים או שקיות עור לשמירת חפצי ערך כגוון אבנים טובות או מטבעות על ידי מי שעדיין היו לבושים בעורות חיות. הרי שכיום מיוצרות ומשווקות שקיות ייעודיות לכל מטרה כמעט תוך התאמה מרבית בין השימוש המיועד לשקיות לבין עובי וחוזק החומר ממנו מיצרים אותה ועיצובה הספציפי.

שימושים נפוצים שלהם מיוצרות שקיות

השימוש הבסיסי ביותר הנו שקיות נילון, שקיות גופיה בגדלים ובעבי משתנה על פי מטרת השימוש לאריזת סחורה (ירקות, מצרי מכולת, וכו'). מקובל להשתמש באריזת אצל מוכרי הירקות למשל, בשקיות קטנות לכל מוצר ובשקיות גדולות לאריזת מספר שקיות קטנות. מובן ששקיות אלה שונות אלה מאלה בעובי החומר וחוזקו ומותאמות לתפקידן ומכאן שניתן למצוא אצל משווקי השקיות המובילים שקיות גופיה ייעודיות לכל מטרה ובהתאם לסחורה הנארזת.

שקיות לאחסון שיגור ושימור מקובלות אף הן ומצויות במגוון גדלים ועוביים ולהן לרוב יתווספו מנגנוני קשירה וסגירה.

שקיות פסולת וזבל ניתן למצוא אצל משווקים מובילים אין ספור סוגים של שקיות ניילון גדולות המיועדות לאיסוף ופינוי פסולת מסוגים שונים. שקיות לפינוי פסולת בתחום הגננות, שקיות לפינוי פסולת ביתית, שקיות לפינוי פסולת תעשייתית ועוד.

גם בתחום שינוע ושמירה על מזון לבעלי חיים נעשה שימוש בשקיות ניילון ייעודיות אשר לרוב יהיה מוטבע עליהן הדפס המייצג את מאפייני המוצר. הדפס זה מהווה במקרים רבים גם כאלמנט שיווקי.

שקיות בגודל וחוזק ייעודי משמשות גם לאחסון ושינוע של חומרי גלם לבניין ושיפוצים ולתחום הגינון. מובן ששקיות ניילון אלה מותאמות בתהליך היצור לייעודן הסופי.

תחום נוסף וייחודי הינן שקיות המשמשות למגוון מטרות במטבח הביתי והתעשייתי כאחד. משקיות לאריזת כריכים, דרך שקיות ניילון לאריזה ואחסון בקירור ועד לשקיות ייעודיות המשמשות לצורכי בישול בטמפרטורות גבוהות.

שקיות

 

 

המלצתנו - בפנותכם אל ספק, משווק שקיות ציינו במדויק את את מאפייני השימוש בשקיות וכך תאפשרו לו התאים לכם את השקיות הטובות ביותר עבורכם.