טיפים לשמירה על ניקיון הבית

שמירה על ניקיון הביתנכון, לפעמים שמירה על הבית מסודר ונקי עשויה להיראות כמשימה בלתי אפשרית, אלא שזה לא בהכרח חייב להיות כך. במיוחד בשבילכם, הרכבנו כמה מהטיפים הטובים ביותר שיסייעו לכם ולמשפחה שלכם לשמור על הבית נקי ומסודר לאורך כל השבוע.

 

מסתבר כי אנשים מבלים במומצע כשעה ביום בניקיון ביתם. אז כך שבין העבודה, הסידורים  ההורות וחיי הפנאי מגיע חיי כולני הכאוס הזה שמתלבש על חיי היומיום שלנו. והוא הופך את השמירה על ניקיון הבית לאחת המשימות הקשות ביותר שיש. אולם למרות שלעיתים זה נראה כמעט בלתי אפשרי לנהל את כל מה שיש לנו בצלחת, הנה כמה טיפים מהירים וקלים שיסייעו לכם לסדר את הבית, ואולי גם את החיים.

להחזיר כל דבר למקום

זה אולי נראה כמו טיפ ברור מאליו, אך אי-החזרת החפצים שלכם למקומם הוא האשם העיקרי של חוסר הסדר שאתם לוקים בו. כשאתם עוברים מחדר לחדר, בצעו סריקה מהירה כדי לראות אם יש משהו שאתם יכולים לקחת איתכם. השתדלו לוודא שכל מה שאתם לובשים או משתמשים בו שב למקום שהוא שייך לו. נכון זה קל להשאיר זוג נעליים ליד דלת הכניסה, כמה חולצות על המיטה שלכם וכמה כלים בכיור עד מחר. אבל זכרו, הערימות הזעירות הללו יכולות להפוך במהירות לבלאגן גדול.

אם חסר לכם מקום, שיקלו כמה רעיונות לארגון. השתמשו בעזרי אחסון שונים בכדי להוסיף לחללים הקיימים בחדרי השינה, חדרי הרחצה או הארונות שלכם. וזיכרו: לוקח הרבה פחות זמן לשים את חפציכם בכל פעם מחדש למקומם מאשר להתרוצץ בטירוף ולחפש אותם כשאתם זקוקים להם שוב!

חדר אחד בכל פעם

הדרך הקלה ביותר לשמור על ניקיון הבית כולו היא להתמודד עם חדר אחד בכל פעם. על ידי פיצול הניקוי לפי החדר (וגם ביום) תוכלו לבצע מעט בכל פעם במקום להתמודד עם כל משימה בבת אחת. כך תוכלו לנקות בית על ידי התמקדות בחדר אחד בכל פעם.

 

החל ממשחת שיניים וכתמים במראה וכלה ברצפות רטובות ובזיהומים במקלחת, חדר האמבטיה לרוב סובל מבלגאן לאורך כל השבוע, בעיקר בשל העובדה שאנחנו משתמשים בו בכל יום, לכן הכי קל לנקות אחרי עצמכם במקום לחכות.

המפתח לשמירה על ניקיון חדרי השינה שלכם קשור באחסון. אם יש לכן מקומות מתאימים לכל הבגדים והאביזרים שלכם, סביר יותר שתשמרו על המרחב האישי שלכם נקי.

 

ואילו במטבח הכלים נוטים להיות האשם העיקרי במטבח מבולגן. לכן המטבח הוא מקום נהדר להחיל את הכלל של 20 דקות ליום. הקדישו כמה דקות נוספות לניקוי המטבח שלכם לאחר כל ארוחה, ולעולם לא תצטרכו להתמודד עם בלגן עצום באחד החדרים החשובים בבית. וודאו שאין בכלים בכיור ודאגו שתמיד יהיה כיור נקי. נקו משטחים, ארגנו את המזווה והמקרר, טאטאו ונגבו את הרצפה לעיתים קרובות.

 

וכמובן הסלון שבו לרוב מתרחשת התנועה הרבה ביותר בבית. אם אינכם נזהרים, הוא יכול בקלות להפוך למקום מאוד מבולגן. לכן וודאו שאתם ממקמים את הפריטים שלכם במקום שהם שייכים לו כך שהסלון שלכם יוכל להשאיר רושם ראשוני נהדר על האורחים שלכם.

 

קביעת לוחות זמנים

נכון שהייתם רוצים לנקות כל חדר נקיון יסודי, אבל איך אתם מוודאים שהבית שלכם יהיה נקי לאורך כל השבוע? פשוט קבעו לוח זמנים לניקוי שאמור לכלול את מה שצריך לעשות, ומתי צריך לעשות אותו. חלקו את העבודה למשימות קטנות בשגרה יומית, שבועית ואפילו חודשית.

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

פתיחת פרסום חינם לעסקים

 

פרסום עסקים חינם

 

טיפים לעסקים

 

המלצות טיולים בארץ

 

המלצות טיולים בחו"ל

 

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים