שמים סוף לפלישת הנמלים

בקרב ילדי הגן ובית הספר היסודי הנמלה הפכה לסמל לחריצות ולנאמנות. ואת זה אי אפשר לקחת מהנמלים העמלות כל היום תחת השמש כדי לבנות את קינן ומשרתות את המלכה שלהן במסירות. הנמלה החרוצה היא אות ומופת, אך לא כשהיא פולשת לתוך הבית. הנמלים נמשכות למזון, ולא עובר זמן רב עד שהן מוצאות את דרכן לצנצנת סוכר פתוחה. וכולנו יודעים שאחד הדברים הבלתי נעימים שעלולים לקרות לנו הוא נמלה שאיבדה את דרכה בתוך המזון שאנו אוכלים. וזאת עוד מבלי שהזכרנו את נמלת האש.

 

בעיית נמלים בבית

נמלת האש – נעים להכיר, או שלא

נמלת האש היא סיבה טובה לבצע טיפול מונע נגד נמלים על ידי מדביר מקצועי. אמנם מדובר בנמלה חומה-אדמדמה קטנה שנראית בלתי מזיקה, אך הנמלה הזו מסוגלת לנשוך. אמנם עקיצות הנמלים אינן מזיקות או מעבירות מחלות, אך מדובר בעקיצות כואבות ושורפות שאף עלולות לגרום לסימנים דמויי כוויה על גבי העור. מעבר לכך, אנשים שרגישים במיוחד לעקיצות יזדקקו לא פעם לקבלת טיפול רפואי.

קיימות כמה דרכים לעצור את התפשטותה של נמלת האש:

  • קיימים תכשירי ריסוס נגד נמלים שנועדו לריסוס ביתי. לקבלת תוצאות טובות חשוב לרסס בכל הבית.
  • ניתן לשאוב את הנמלים באמצעות שואב אבק רגיל המצוי בכל בית.
  • אפשר להרעיל את הנמלים באמצעות פתיונות, אך אין להשתמש במשחות פיתיון אם אינכם יודעים איך לעשות זאת, בייחוד אם מצויים בבית ילדים או חיות מחמד.

לא עוזר? קוראים למדביר מקצועי

אם ניסיתם את כל מה שאפשר כדי להיפטר מהנמלים (בין אם מדובר בנמלה "רגילה" או בנמלת האש) חשוב לקרוא למדבירים מקצועיים שיש להם הסמכה מטעם משרד ההגנה לבצע הדברות. המדבירים המנוסים משתמשים בדרך כלל בשתי שיטות. השיטה הראשונה היא הדברה באמצעות פיתיונות ג'ל. המדביר מכיר את דרכי הנמלים ויודע לזהות את הפתחים הבולטים שלהן. על כן, הוא יניח את פיתיונות הג'ל במקומות הנכונים. הפיתיון הוא חומר דמוי מזון הכולל רעל. הנמלים לוקחות את הפתיון אל המלכה שלהן וגורמות לה לאכול אותו. ברגע שהמלכה מתה, הנמלים עוזבות והקן שלהן מתפרק. השיטה השנייה היא ריסוס הנמלים בחומר מיוחד. מדובר בשיטה שפועלת באופן מיידי.

 

מסלקים את המזיקים אם המדבירים NET

הנמלים לא נותנות לכם מנוח? התיקנים מתעופפים להם בחופשיות בלילה ואתם אובדי עצות? הכירות את חברת המדבירים NET, חברת הדברות מקצועית המשתמשת בחומרי הדברה איכותיים ויעילים המאושרים על ידי משרד ההגנה לאיכות הסביבה. הצוות של החברה יודע להתאים את שיטת ההדברה הנכונה עבור המזיק הנכון. כמו כן, למדבירים ניסיון רב בתחום, והם מתמחים בהדברת מגוון רחב של מזיקים כולל מכרסמים, טרמיטים, תיקנים, נמלים, הרחקת יונים, פרעושים, צרעות ועוד. כך שאין סיבה שתסבלו ממכה של מזיקים, כשבימינו קיימים חומרי הדברה איכותיים ואנשי מקצוע מיומנים שמכירים את העבודה היטב.