שירותים מאינסטלטור בצפון

בדומה לגוף האנושי, שלעתים סובל מתופעות מבאסות כמו סתימת עורקים, ורידים מנופחים או בעיות בריאותיות אחרות, כך גם בדירה המצויה – ישנם זמנים בהם הצנרת הביתית חווה בעיות ואתגרי אינסטלציה. לעומת בני האדם, במקרים דנן הרופא הוא דווקא אינסטלאטור – ולא כל אינסטלטור בצפון הוא אינסטלאטור אמיתי המסוגל לטפל כראוי בבעיה שהופיעה פתאום.

המחירים אינם אחידים, בעלי מקצוע אינם מחזיקים בתעודות מתאימות ותקפות ומספר החאפרים גדול במיוחד – שמנסים רק לסחוט מכם כספים במטרה לעשות את החודש. כאשר כל אלו מופיעים בעת שישנה בעיית אינסטלציה בוערת בצנרת – מה עלינו לעשות? כיצד נצא מהבוץ אליו נכנסנו? איך נדע איזה אינסטלאטור ראוי לבחור? האם ניתן לדעת מהם המחירים המקובלים? המשיכו לקרוא כדי ללמוד ולהבין יותר.

 

בודקים כיסוי ביטוחים

לפני שפונים לקבל שירותים מאינסטלאטור, כדאי לכסות את עצמכם מפני תקלות אינסטלציה אפשריות במסגרת ביטוח הדירה. מובן שלא ניתן לבטח תקלת אינסטלציה שכבר התרחשה, אולם ניתן להתכונן לבאות ולרכוש את הביטוח לפני קרות התקלה המצערת. חברות ביטוח מגיעות להסכם ברור עם חברה קבלנית המבצעת את תיקוני האינסטלציה בעבור השתתפות עצמית בסכום של כ-350-450 שקלים. יש חברות ביטוח המעניקות רשימת אינסטלאטורים העובדים דרכן – לבחירת המבוטח. במקרה כזה מחיר העבודה יהיה יותר יקר בשל בדיקת שמאית מטעם חברת הביטוח. בנוסף, תמיד קיימת אפשרות שהשרברב שיעשה את העבודה יבצע בכוונה עבודה שטחית שלא תפתור את הבעיה על מנת שתהיה לו עבודה בהמשך השבוע, או בשבוע הבא.

 

בדומה לכל שוק המערב חברות קבלניות ובעלי מקצוע, בין אם מדובר בניקוי חלונות או בשיפוץ מבנים, הרי שכדאי לבדוק אינסטלטור בצפון ברשת האינטרנט. בצעו מחקר בסיסי ולמדו מעט אודות האינסטלאטור שאותו אתם שוקלים להזמין על מנת שיטפל בבעיה שהתרחשה. בקשו המלצות מבני משפחה וחברים שכבר עברו מקרה אחד או שניים של בעיות אינסטלציה ובדקו את המלצותיהם באינטרנט. פורומים העוסקים בתחזוקה ביתית הם מקור שעשוי לסייע לכם בעניין.

 

קבלן אינסטלציה לשיפוץ דירה

במקרה של שיפוץ דירה, אפשר לפנות במקביל למספר קבלני אינסטלציה ולקבל מהם הצעות מחיר. תוכלו להשוות בין ההצעות השונות וכך להבין במדויק מה נדרש עבור השיפוץ. תוכלו גם לסנן עבודות אינסטלציה שכלל אינן דרושות לכם.

מתגוררים בבניין מגורים או בבית דירות, ללא שכנים צמודים? ראוי לבדוק האם התקלה נמצאת בצינור הפרטי או בצינור המשותף. במידה שהבעיה היא בצינור המשותף, הרי שהתשלום חל על כלל הדיירים, ואילו הפנייה אל האינסטלאטור מתבצעת מטעם הדיירים או וועד הבית. יש לדרוש מהאינסטלאטור להעביר פירוט ברור של מהות התקלה והדרך לתקנה.

הקפידו תמיד לקבל חשבונית על עבודות שרברבות המבוצעות בשטחכם על-מנת להיות מכוסים תמיד בפני תקלות חוזרות. חשבונית על כל עבודה תסייע לכם בהוכחת ביצוע העבודה על-ידי איש המקצוע, במקרה של תביעה משפטית עקב עבודה לקויה. מובן שמלבד מספר טלפון תוכלו לבקש גם כתובת מלאה של העסק.

 

מכל אינסטלטור בצפון תוכלו לדרוש הצעת מחיר בכתב שתציין את פרטי העבודה ותמנע מקרים של שבירת קירות מיותרת שעליה אתם תידרשו לשלם – כי חבל על כל שקל שהרווחתם בדם, יזע ודמעות.

 

אל תוותרו ותיזכרו לבקש אחריות לשנה אחת. קיימים בשוק של ימינו אינסטלאטורים המעניקים אחריות באורך של שנה בתום ביצוע העבודה. בנוסף, פעלו בחוכמה ונסו למנוע מראש תקלות ידועות, המתרחשות עקב השלכה לאסלה של פסולת שאינה מתאימה, שבוודאי תביא לידי סתימה.