שיפוץ בניין מגורים

התהליך של שיפוץ בניין מגורים הוא תהליך מורכב שכולל בתוכו שיפוץ של שטח משותף, שיפוץ של שטחים פרטיים בבעלות בעלי הדירות ולפני הכל הגעה להסכמה בין כלל הדיירים לגבי היקף ואופי השיפוץ. לפני שאתם יוצאים למשימת שיפוץ בניין, חשוב שתגייסו לצידכם את אנשי המקצוע המתאימים, שידעו לגייס, לחבר ולתאם בין כל אנשי המקצוע הנדרשים, ולא פחות מכך גם בין כלל הדיירים בבניין. קבוצת עידן המתמחה בשיפוץ של בניינים משותפים, מציעה לכם בדיוק את הפתרון הזה עם טיפול יסודי ומקצועי מקצה לקצה בכל תהליך השיפוץ.

 

המורכבות הייחודית של שיפוץ בניין מגורים

בכל תהליך שיפוץ ישנם מספר שלבים המחייבים קבלת החלטות. ביצוע השיפוץ בפועל מתחיל רק לאחר שהתקבלו ההחלטות, וגם אז עשויות להידרש החלטות נוספות בנושאים שונים המתעוררים במהלך השיפוץ. כאשר אתם עורכים את השיפוץ בדירה הפרטית שלכם, אתם לא צריכים אישור של אף אחד ואתם לא תלויים בדעתו של אף אחד, ויכולים לקבל את ההחלטות בעצמכם. כאשר מדובר על שיפוץ בניין מגורים, מומלץ לבחור בחברה המתמחה בתחום שיפוץ בניינים כמו קבוצת עידן שיפוץ בניין מגורים, החברה מתמחה בליווי בניינים המעוניינים לבצע שיפוץ בניין.

תחילה יש להגיע להסכמה של כלל הדיירים או של רוב מיוחס מהם לבצע את השיפוץ. לאחר מכן יש לגבש את היקף השיפוץ, את הפעולות והאלמנטים שיכלול השיפוץ ואת העלות הכוללת לכל דייר. בתוך זה יש להגיע להסכמה לפחות על הפעולות שתבוצענה בשטח המשותף, ובמרבית המקרים גם פעולות שתבוצענה בדירות עצמן. כל מי שנתקל אי פעם בצורך להוציא אל הפועל פרויקט בבניין משותף, יודע שהגעה להסכמה כזאת עלולה להיות כרוכה לעיתים בעוגמת נפש רבה, במריבות ובסכסוכי שכנים.

 

מורכבות התכנון ופשטות הביצוע

גם לאחר שהתקבלה הסכמה עקרונית של כלל הדיירים על ביצוע שיפוץ בבניין מגורים, יש להגיע כעת להסכמה על האופן בו ישופץ חדר המדרגות והלובי, להחליט האם מוסיפים או מחליפים מעלית, להחליט האם השיפוץ יכלול איטום של הגג, שיפוץ ועיצוב הגינה ואולי אפילו הוספת חניות פרטיות. בהמשך לכך יש לבחון האם עושים שיפוץ בתוך הדירות עצמן, והאם יהיה מדובר בשיפוץ אחיד לכלל הדירות באופן שיוזיל מאוד את עלויות השיפוץ לכל דירה. אפשר רק לדמיין כמה אורך רוח, כמה סבלנות וכמה פשרנות נדרשים בכדי להביא פרויקט כזה לכדי מימוש. ודווקא המימוש צפוי להיות החלק הקל שלו ובתנאי שבחרתם בגורם מקצועי ואמין שיעשה עבורכם את העבודה.

 

קבוצת עידן היא אחת מהחברות היחידות בשוק, שמציעה לכם חבילת שירות מקצה לקצה, במסגרתה אנו מביאים לידי ביטוי את הניסיון הרב שרכשה החברה בתחום של שיפוץ בניין מגורים, במטרה לגשר בין הדיירים, להסביר את הדברים בצורה מפורטת לכל דייר ודייר ולאחד בין הדיירים סביב מוקדי ההסכמה המרכזיים. לבסוף, מסייעת לכם החברה גם במימוש השיפוץ ובניהול כולל של פרויקט השיפוץ כולו.