מה הפתרון הכי משתלם כשרוצים ליצור פתח חדש של דלת או חלון בבית שלכם?

כשאנחנו מחליטים לשפץ את הבית שלנו, בין אם מדובר בשיפוץ גדול או קטן, אזי שיש לנו מעט דברים שאנחנו יכולים לעשות, מן הסתם. אנחנו יכולים להרחיב חדרים, לחלק אותם, אנחנו יכולים לשנות את התכנון של החדר, ועוד.

 

אחד השינויים המהותיים שאנחנו יכולים לעשות במקום ולא פעם גם מדובר בשינויים נדרשים כתוצאה מהשיפוץ הכללי שאנחנו עושים, זה פתיחה של דלת או חלון. הדבר הכרחי אם נניח אנחנו יוצרים חדר חדש, או מעוניינים ליצר יחידת דיור נפרדת אשר מחוברת לדירה המקורית אך אנחנו רוצים לייצר אפשרות שתהיה כניסה נפרדת ליחידה.

 

הפתרון לכך הוא ניסור בטון. אנחנו צריכים לשכור את שירותיה של חברה או בעל מקצוע שמתמחים בנושא זה ושיש להם את כל הכלים הנדרשים לשם כך. תהליך העבודה איננו מורכב מדי, אך הוא בהחלט דורש ידיים מקצועיות, מנוסות, שיש להן את הכלים והאמצעים הנדרשים לשם כך.

 

ניסור בטון הוא תחום מאוד רחב ומפותח, אשר עם השנים רק התרחב יותר, הרבה מאוד בזכות העובדה שהיום יש לנו יותר כלים, מקדחים ומסורים איכותיים שמאפשרים לחתוך בטון בצורה חלקה, בטוחה, וישרה. צריך לומר, שתחום זה איננו מוגבל רק לצורך יצירת פתחים בבית או במשרד, בין אם מדובר בדלת או חלון, אלא גם נהוג להשתמש בשיטה זו לצורך חיתוך עבור תשתיות מסוגים שונים.

 

לפני שנסביר כיצד זה מתבצע, חשוב להדגיש, יש מקרים בהם אנחנו נזמין אנשי מקצוע שמתמחים בתחום של ניסור בטון בעצמנו ויש מקרים שאנחנו נזמין דרך קבלנים ובעלי מקצוע חיצוניים, הכל שאלה עם מי אנחנו עובדים, מי מנהל את הפרויקט שלנו, עד כמה הוא גדול וכדומה. אם מדובר בפתיחה של חלון בקיר קיים, ייתכן שנוכל לבצע את הקשר עם בעל המקצוע או החברה בעצמנו.

 

עוד נקודה אשר חשוב מאוד להזכיר היא, אנחנו לא יכולים לבצע את הפעולה ללא אישורים והיתרים מתאימים, בהתאם לסוג הפעולה שאנחנו רוצים לבצע.

 

כיצד מבצעים פתח של דלת או חלון חדש?

 

תחילה עלינו לבחון את הקיר עליו בו אנחנו רוצים לבצע את הפתח, מה בדיוק הוא כולל, מאילו חומרים הוא מורכב והיכן אנחנו יכולים לבצע את הפתח המדובר. עלינו לוודא שאין שם תומך, תשתית או כל דבר אחר אשר עלול להפריע לנו בכך.

 

מן הסתם, אנחנו צריכים גם לוודא מה הן המידות בהם אנחנו רוצים לבצע את העבודה, עד כמה זה יכול להתאים לנו. אנחנו צריכים לבדוק את זה לשני הצדדים או לעומק (בהנחה וזה חלון הזזה. עלינו לוודא שהדבר מתבצע בצורה בטוחה, מבלי שיפריע לשום דבר, ולא ימנע גישה לשום מקום רלוונטי.

 

כל התהליך כאמור, מתבצע על ידי בפיקוח אנשי מקצוע, וכן אך ורק על ידם.