שיטות הדברה נפוצות - יתרונות וחסרונות

שיטות הדברה נפוצותהדברה הוא צורך חיוני עבורנו לעתים קרובות, המאפשר להתמודד עם מכת מזיקים מסוגים שונים, לרבות מכרסמים, חרבים ובעלי חיים אחרים שאיננו מעוניינים לראות בסביבתנו. על אף האמור, כדי לנצל בצורה אופטימאלית את האפשרויות השונות העומדות בפנינו, חשוב להיות מודעים עד כמה שניתן לדקויות השונות הכרוכות בדבר. הדוגמא הטובה ביותר לכך היא הצורך בהיכרות מעמיקה עם יתרונות וחסרונות של שיטות הדברה שונות, שתאפשר לכם לדעת האם אתם עושים את הבחירה הנכונה.

שיטות הדברה - יתרונות

הדברה כימית היא מהפתרונות היחידים הקיימים בתחום כבר שנים ארוכות, מה שמעיד על כך שזהו פתרון איכותי ומקצועי באמת שעושה עבודה טובה. ובכן – אכן מדובר בהדברה יעילה, שכן היא מאפשרת להביא את התוצאה הרצויה בפרק זמן קצר יחסית. עם זאת, כדאי מאוד לזכור שחומרי הדברה כימיים שונים זה מזה, בן ברמת רעילותם, הן ברמת מיידיות הפעולה והן ביכולתם להתמודד עם סוגים מסוימים של מזיקים. לפיכך, על מנת ליהנות מיתרונותיה של הדברה כימית, ישנה חשיבות רבה באיתור מקצוען מיומן שיבצע עבודה נאמנה, תוך הקפדה אמיתית על כללי בטיחות ועם רישיון בתוקף ממשרד הבריאות – ומבלי לסכן דיירים בבית.

שיטות הדברה - החסרונות

כאשר מתבוננים על יתרונות וחסרונות של הדברה כימית, יכולים להבין כי יש לה חיסרון עיקרי – אותו חיסרון שגורם לאנשים רבים לנטוש דרך זו ולעבור לדרך החדשה ומעוררת התקווה של הדברה ירוקה, המשתמשת באמצעים עדינים יותר להשגת המטרה החשובה של ניקיון החצר והבית ממכרסמים וממזיקים מסוגים שונים – הפגיעה באיכות הסביבה היקרה לנו כל-כך.

 

הבעיה היסודית של חומרים כימיים היא חוסר יכולתם להתפרק; הם נותרים באדמה, מה שמביא לנזק מתמשך בטווח הארוך. חומרים אלו עלולים לזהם את האדמה ואת תוצרתה, ולהגיע אף למי התהום בהם אנו משתמשים. בנוסף, דאגה עיקרית של אלו הפונים לקבלת סיוע ממדבירים מקצועיים, היא שאותם חומרים כי כימיים לא יפגעו רק במזיקים, אלא גם בבעלי חיים, בילדים וביצורים חיים חשובים אחרים – ולא ניתן לומר שחששם בלתי מוצדק.

 

איך עושים את הבחירה הנכונה באמת?

כפי שכבר נרשם לעיל – כאשר מתבוננים ביתרונות וחסרונות של שיטות הדברה, יש לאתר את הספק הכי איכותי שידע לבצע עבודה בטיחותית ויאפשר כך ליהנות מהיתרון הבולט ביותר של הדברה מסוג הדברה כימית – תוצאה מידית המאפשרת למזמין העבודה לשכוח ממכרסמים, מזיקים ומפגעים אחרים המגיעים לבית ולגינה – לפחות לפרק הזמן המסוים שהובטח על-ידי יצרנית חומרי ההדברה.

 

הדברה ביולוגית

בשונה מהדברה כימית, הדברה ביולוגית אינה מבוססת על חומרים כימיים – היא מתבססת על חומרים
(או אורגניזמים) חיים. הדברה ביולוגית היא ידידותית לסביבה ולאדם ומשמשת בעיקר לצרכים חקלאיים.

הדברה ביולוגית מתחשבת בנזקים הנגרמים מהדברה כימית, ועשויה להסב נזק מזערי בלבד. שיטת ההדברה הביולוגית נשענת על שימוש באויבים טבעיים למזיקים מהם אנו מעוניינים להיפטר; אויבים אלו הם אורגניזמים חיים הפוגעים במזיק עצמו באופן ספציפי.

 

אורגניזמים אלו מיובאים מאזורים שונים ברחבי העולם ומפוזרים בצורה חכמה בשטח הנגוע. אורגניזמים אלו אפשר לגדל בשטחי גידול ייעודיים ולפזר אותם בכמות מספיקה בשטח הנגוע; לחילופין, אפשר להביא אל השטח אורגניזמים בכמות קטנה ולספק להם תנאים מתאימים להתפתחות ולהתרבות – באופן התלוי בשטח הנגוע, בסוג האורגניזמים ובתנאי הסביבה.

 

במקרים מסוימים, אין צורך להביא אורגניזמים מבחוץ, כיוון שניתן לאפשר תנאי התפתחות וגידול שיעודדו עלייה באוכלוסיית האורגניזמים הזו.

למרות שסוג הדברה זה אינו מהווה סכנה ממשית לסביבה ולבני אנוש, קיימת סכנה כי המין המובא לשטח הנגוע ישתלט על השטח ויביא לדחיקת מינים מקומיים החיים באזור – מה שעשוי להביא לאסון אקולוגי.

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

פרסום עסקים

 

פרסום עסקים חינם

 

טיפים לעסקים

 

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

 

המלצות טיולים בארץ