שטף עבודה אדריכלי איכותי: בקרת תכנון

מבנים באשר הם זקוקים לתכנון שנעשה בקפידה בכדי לנצל את מלוא פוטנציאל המרחב והאופן העיצובי. לשם כך, דרושה עבודה אדריכלית אשר מבקרת את כל הפעולות הנעשות בכל השלבים ומוודא שאין חריגות מתחומי העיצוב והתכנון שהוגדרו מראש.


משרד האדריכלים "IS-ARCH" בהובלתה של האדריכלית עטורת הניסיון ינינה שדן, מציב סטנדרט בקרת תכנון מהאיכותיים והמוצלחים במדינת ישראל. תוכלו למצוא אצלנו מגוון רחב של לקוחות פרטיים ועסקיים אשר נעזרו בשירותינו בכדי לתכנן ולעצב את בית חלומותיהם, משרדים ואפילו בתי מלון מרשימים.

 

למה מאד קשה לנהל בקרת תכנון?

• הרבה פרטים נלווים, דרישותיו של הלקוח, תקנים, רשויות, מפרטים מורכבים ואין מקום יחידי שמאכלס את כל הדרישות האלו.
• קיימת לא מעט ביורוקרטיה בשלבי הפרויקט - הגשות ע"פ אבני דרך, ניהול גרסות.
הליך בירוקרטי, בסופו של דבר, מקשה על כל תכנון הפרויקט.
• ככל שיש יותר מעורבים בתכנון, האינטגרציה היא יותר קשה וכך עומס המתכננים מעכב את הקמת הפרויקט.
• מכיוון שאין עדיין מכוני בקרה.

 

שטף עבודה אדריכלי איכותי: בקרת תכנון

 

אז איך מתבצע התכנון האדריכלי?

בעת הקמתו של מבנה או בניין ממונה מנהל פרויקט האחראי על ריכוז והשלמת כל המשימות הקשורות במיזם זה. התכנון האדריכלי מתבצע בשלבים המקדימים ותוך כדי ביצוע בדיקות שונות הקשורות לבסיס המיזם – בדיקת השטח, האם ניתן להקים מבנה, מהו סוג המבנה ואיך הוא משתלב בסביבה (מבנה תעשייתי או עסקי, למשל), מי אמור לאכלס את המבנה – האם הוא מיועד למגורים, לתעשייה או למשרד? התשובות עבור השאלות הללו הן אלה שיכריעו מה יהיה אופי הבניין ואילו פעולות יש לנקוט מנקודת המבט האדריכלית.


הארכיטקט הינו איש מקצוע אשר תפקידו להפיק תכניות פרקטיות ועיצוביות וכמו כן לייצר שרטוטים של המבנה המיועד כולל חלוקה פנימית לחדרים/ משרדיים או עמדות אחרות (על פי ייעוד המבנה). הוא מתחשב בכיווני אוויר, במצבים ברורים שצריך לכוון את התכנון על פיהם (הימצאות כביש ראשי, למשל), הוא ממליץ על מיקום מעלית או חדרי מדרגות ושירותים וגם צריך לבצע את פעולות העבודה על פי החוק שכולל את דרישות כיבוי האש, יציאות החירום במבנה וכדומה.


מעבר לתכנון האדריכלי, על איש המקצוע לענות על רצונות הלקוח, להתחבר לדמיון ולהפוך אותו למציאות. מדובר על משימה מורכבת מאוד ולכן אדם מקצועי צריך להיות בעל סט כישורים מאוד מיוחד יחד עם אמביציה, תשוקה והמון ניסיון בתחום תכנון בקרה של מבנים.

 

אם גם אתם מעוניינים בעיצוב ותכנון מקצועי של מבנה החלומות שלכם, צרו עמנו קשר ואנו נייעץ לכם באופן המקצועי ביותר אלו פעולות יש לנקוט.