רשלנות רפואית שגורמת למחלת ספינה ביפידה

ספינה ביפידה, או שדרה שסועה, היא מחלה שמתבטאת במם מולד שניתן לזיהוי בחודש הראשון להריון, ויש להתייחס אליו מיד; יחד עם זאת, בשל רשלנות רפואית פשוטה, מחלה זו עלולה להוביל לשנים של סבל, טיפולים והוצאות רפואיות.

 

עורכי הדין שמתמחים בתביעות רשלנות רפואית, מודעים היטב לכאב, לסבל ולעלויות הקשורים במומים מולדים בצינור העצבי, ויש להם את המיומנות, הידע והניסיון לייצג אתכם.

 

כך שאם ילדכם נולד עם המחלה, ונשללה מכם גישה למידע רפואי חשוב אודות הסיכונים או התפתחות המחלה, זה הזמן לפנות לייעוץ משפטי כדי לבחון את סיכוייכם בתביעת רשלנות רפואית שהובילה לספינה ביפידה.

אבל ראשית חשוב להבין מה זה ספינה ביפידה

ספינה ביפידה היא חלק מקבוצת מומים מולדים בצינור העצבי, שבו עצבי חוט השדרה בולטים. המחלה עלולה לגרום לאובדן קבוע של שליטה על שלפוחית השתן או המעי, שיתוק, כאבים, קשיים קוגניטיביים ובעיות קשב. המחלה עלולה גם להגדיל באופן משמעותי את הסיכויים לתמותת תינוקות, כתוצאה מחשיפת מערכת העצבים לזיהומים מסוכנים, כגון דלקת קרום המוח.

המחלה ניתנת לזיהוי מוקדם פשוט באמצעות בדיקת אולטרסאונד והתייחסות מידית, כדי להפחית את השפעותיה הרפואיות וההשלכות על תחומים רבים בחיים.

 

אם אתם מאמינים שהצוות הרפואי בבית החולים שבו קיבלתם את הטיפול, או הרופאים שטיפלו בכם לא נקטו באמצעי הזהירות הנאותים, וכתוצאה מכך נולד לכם ילד שסובל מהמחלה, יתכן שיש לכם עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית שהובילה לספינה ביפידה.

פיצויים בתביעת רשלנות רפואית שגרמה לספינה ביפידה

אם הצוות הרפואי התרשל בטיפול במהלך ההיריון, או התעלם מסימנים לנוכחות המחלה בעובר במהלך ההיריון, תביעת רשלנות רפואית תאפשר לכם לקבל פיצויים כספיים שיספקו לכם ולבני משפחתכם את הביטחון הכלכלי שתזדקקו לו כדי להתמודד עם המחלה.

בנוסף לנזקים שעשויים להתרחש כתוצאה מהפגיעות שנגרמו, אתם עשויים להיות זכאים לפיצויים כספיים בגין הוצאות כגון שינויים בבית, למשל: שינוי חדרי שינה, חדרי אמבטיה ומטבח, הרחבת דלתות על מנת להקל את הגישה עם כיסה הגלגלים, ושיפוצים נחוצים אחרים.

לפעמים הפיצויים יכולים להגיע לסכומים של מיליוני ש"ח

במקרים מסוימים, בני המשפחה בוחרים לעבור לבית חדש שהוא קרוב יותר למיקום קבלת השירותים הרפואיים בבית החולים ושירותים רפואיים במרכזים רפואיים אחרים, כמו גם שירותי טיפול נלווים כמו שכירת אחיות פרטיות או מטפלים תומכים אישיים. כך שבמקרים רבים, הפיצויים יכולים להגיע לסכומים של מיליוני ₪.

לכן חשוב להתייעץ עם עורכי דין שיש להם ניסיון עתיר שנים בתביעות רשלנות רפואית, שיוכלו לייצג אתכם היטב בתביעת רשלנות רפואית שגרמה לספינה ביפידה, כך שתוכלו לממן את הטיפולים הרפואיים שילדכם יזדקק להם, לרכוש את הציוד הרפואי, להסדיר מקום מגורים נגיש ומתאים, ולהתמודד עם כל ההוצאות הכלכליות האחרות שייגרמו לכם כתוצאה מההתרשלות.

זכותכם לקבל החלטה מושכלת לגבי עתידכם

במהלך השליש השני להריון, הרופאים שמטפלים בנשים הרות צריכים לבצע בדיקת דם לאיתור מצבים כמו תסמונת דאון, ספינה ביפידה, ומומים מולדים אחרים, כך שהאם תוכל לקבל את ההזדמנות בעיתוי המתאים להחליט אם היא רוצה להמשיך עם ההיריון. הימנעות מביצוע בדיקות אלו יכולה להוות עילה לרשלנות רפואית.

צוות משפטי מיומן יעזור לכם למצות את זכויותיכם

אז אם אתם מאמינים שמחלת ספינה ביפידה אצל ילדכם לא אותרה בזמן, או שהיא התגלתה אך לא טופלה כראוי, או שהרופאים לא יידעו אתכם לגבי הסיכון של נטילת תרופות מסוימות במהלך ההיריון, צרו קשר עם עורכי דין שמתמחים ברשלנות רפואית על מנת לדון באפשרויות המשפטיות העומדות לרשותכם ולרשות בני משפחתכם. בפגישת ייעוץ תוכלו לקבל את כל המידע לגבי סיכויי תביעתכם וגובה הפיצויים האפשרי.