בחירת רכב פרטי חדש

רכב חדש מעניק חווית נסיעה טובה בהרבה מרכב יד שניה. רכב פרטי חדש יהיה בדרך כלל אמין יותר וגם בטיחותי יותר. להלן נבין איך לבחור רכב חדש וגם נכיר כמה ממותגי הרכב והדגמים המבוקשים ביותר כיום.

איך לבחור רכב חדש

בחירת רכב פרטי חדש איננה עניין של מה בכך. יש צורך להתייחס למגוון שיקולים ולשים לב לכמה וכמה היבטים. כדאי לבחון כמה וכמה דגמים פופולריים ורק לאחר מכן, מגיעים להחלטה מושכלת וטובה. קניית רכב חדש תהיה מוצלחת במיוחד אם מתייחסים להיבטים כגון גודל הרכב, נוחות נסיעה, חווית נהיגה וצריכת דלק חסכונית. כדאי לשים לב לאופי השימוש הצפוי, כך שאם למשל המטרה היא נסיעה עירונית, ניתן בהחלט להעדיף רכב קטן יחסית, כגון רכב מיני או סופר מיני שהוא גם חסכוני בדלק. עבור משפחה גדולה, קרוסאובר או משפחתית יציעו נוחות ביחד עם מרחב פנימי גדול.

סופר מיני, שילוב מנצח

בעוד שרכבי מיני עשויים להיות קטנים יחסית ומוגבלים בנסיעה בין עירונית ארוכה, רכבי סופר מיני נעשים חלופה מצוינת עבור מגוון רחב של צרכנים. בחירת רכב פרטי חדש מסוג זה יכולה ליפול על כמה דגמים מבוקשים, של יצרנים שונים. לזוגות צעירים כן עבור פנסיונרים, למשפחות קטנות, למי שמחפשים רכבים חסכוניים, בעלי צריכת דלק מצוינת, נוכל להמליץ בין היתר על דגמים כגון יונדאי I20 או טויוטה יאריס.

העיצוב החיצוני של i20 נאה מאוד ומשדר נוכחות. הדגם הידני מומלץ מאוד לאלה שרוצים ביצועים משופרים מחוץ לעיר אך גם התיבה האוטומטית סבירה ביותר. נוחות הנסיעה טובה מאוד ובולמי הזעזועים השתדרגו משמעותית ביחס לגרסה הקודמת. גם טויוטה יאריס מהווה בחירה טובה מאוד, שזוכה לאהדת הצרכנים. התנהגות הכביש משובחת והזריזות גם היא ראויה לציון. בהילוך נמוך, היאריס קצת רועשת ביחס ל-i20 אבל בסך הכל זו בחירה מצוינת, כרכב קומפקטי אך בעל חלל פנים די מרווח.

נוחות במידה גדולה יותר

בעיקר עבור משפחות או כאלו שצפויים להרחיב את המשפחה, אפשר להתחיל לשקול רכישת רכב גדול יותר. באופן טבעי, מגיעה העדיפות לדגמי המשפחתיות כדוגמת מזדה 3 או פיג'ו 308. הרכבים המשפחתיים המצוידים במנוע חזק יותר כדוגמת 1500 או אפילו 2000 סמ"ק יכול להיות חסכוני למדי. בפרט כאשר משווים את הדגמים החדשים לדגמים הקודמים או לרכבי יד שניה.

בדגמים המשפחתיים המובילים יש עוד יתרונות, בפרט עבור קניית רכב חדש. הרכבים הללו מצוידים במיטב מערכות הבטיחות, לרבות מערכות התראה או מערכות אקטיביות וקורות חיזוק. גודלו של המנוע מאפשר נסיעה חלקה ומהירה גם בתנאי דרך שקטים. מתאים מאוד עבור נסיעות לטיולים בזכות תא מטען גדול וחלל הפנים שמעניק נוחות נסיעה מוצלחת מאוד.

בטיחות ואבזור – שיקול חשוב

בכל רכב חדש שבו תבחרו לבסוף, שימו לב לרמת האבזור ורמת הבטיחות. לצד נוחות הנסיעה וגודל תא הנוסעים, זהו לדעתנו שיקול מאוד חשוב בהחלטה הסופית, באיזה מודל לבחור בסופו של דבר. ההבדלים עשויים להיות גדולים למדי ושימו לב כי חלק ניכר מהדגמים מוצעים בארץ בכמה וכמה גרסאות של אבזור. באופן אישי, אנו מעדיפים לבקש רכב באבזור משופר על פני הנחה במחיר. חווית נסיעה, יותר סגנון וויזואלי, יותר בטיחות, לזה אנו קוראים רכישה מוצלחת.