רכישת רכב בישראל מול יבוא אישי (מצא את ההבדלים)

האפשרויות שעל הפרק בכל הנוגע לרכישת רכב חדש בישראל כוללות פניה ליבואנים הרשמיים או יבוא אישי. מטבע הדברים, לכל אפשרות מאפיינים אחרים וכדאי להביא אותם בחשבון אם רוצים לחסוך זמן והוצאות.

 

רכישת רכב בישראל מול יבוא אישי

יבוא אישי רכבים 

יבוא אישי רכבים היא משימה קלה מכפי שנהוג לחשוב. ראשית, יש חברות שעוסקות בתחום ולמעשה מלוות את הלקוחות גם כאשר הם בוחרים להתחיל בתהליך של ליווי אישי. אותן חברות הן לא היבואן הרשמי של הרכב, אך הן מכירות מקרוב את התחום של יבוא אישי וגם את סוכנויות הרכב הרלוונטיות ברחבי העולם.

 

כמו כן, בתהליך יבוא אישי רכבים הדגש הוא על התאמה ספציפית לדרי

שות של הלקוח. לעומת פניה ליבואן שבה צריך להתפשר על הדגם או על האבזור, בתהליך יבוא אישי הלקוח הוא זה שמחליט איזה רכב לקנות ובמה להשקיע.

 

רכישת רכב ביבוא אישי או בישראל?

השוואה בין רכישת רכב ביבוא אישי או בישראל צריכה להתבסס על מספר פרמטרים. מבחינת המחיר, ליבוא אישי יש יתרון משמעותי: אפילו אחרי עלויות המס, היבוא, המכס ותשלום העמלה לחברה שמסייעת ללקוח, ההוצאה הסופית תהיה נמוכה בהשוואה למחיר של היבואן. הסיבה לכך היא שגם יבואני הרכב רוצים להרוויח ושהם גם לוקחים על עצמם סיכון מסוים, מה שמגדיל את מחיר הרכב בעשרות אחוזים.

 

מנגד, רכישת רכב ביבוא אישי דורשת השקעה מסוימת של זמן. לעומת רכישת רכב בישראל מול היבואן הרשמי שבמהלכה לא צריך לעשות כלום אלא רק לחתום ולאסוף את המפתחות, יבוא אישי הוא מטבעו תהליך ארוך יותר. במסגרת התהליך הזה, מה שצריך לעשות הוא להתנהל מול גורמים שונים ולוודא עמידה בהתחייבויות. לא כולם מתאימים לתהליך כזה ולכן רבים מעדיפים בכל זאת לשלם את המחיר היקר של רכישת הרכב החדש מהיבואן.

יבוא רכבים מחו"ל

 יבוא רכבים מחו"ל הינו פתרון אשר זוכה להצלחה לעומת האלטרנטיבות כי הוא מציע יתרונות ייחודיים. גם אם יוצאים מתוך נקודת הנחה שלפיה התהליך הזה לא מתאים לכל אחד, קשה עד בלתי אפשרי להתעלם מהערך המוסף שלו. חוץ מזה, יש מקרים שבהם יבוא אישי רכב אפילו משתלם יותר מאשר רכישת רכב משומש בארץ.

 

לסיכום, השוואה בין רכישת רכב בישראל מול יבוא אישי מעלה מסקנות חשובות. ההבדלים פחות גדולים מכפי שנהוג לחשוב, אך יש בכל זאת פערים מסוימים בכל מה שנוגע למחיר של העסקה ולהשקעת הזמן.