איך קונים מדיחי כלים?

בין דירוגי האנרגיה, מחזורי הפעולה, האפשרויות המתקדמות, הקיבולת והמהירות, הנה מה שאתם צריכים לדעת כשאתם מתלבטים בין הסוגים השונים של מדיחי כלים.

 

בחירת מדיח כלים יכולה להיות משימה מורכבת. מספיק שאתם נכנסים לחנות מכשירי חשמל ביתיים ובוחנים את מגוון הדגמים של מדיחי כלים באותו גובה ורוחב עם סגנונות גימור דומים ותכונות מתקדמות שונות, כדי שתתבלבלו. אז אם יש לכם בבית מדיח כלים שאתם סומכים עליו כבר שנים, אבל מבינים שהגיע הזמן לשדרג אותו, איך תבחרו נכון?

למרבה המזל, מדיחי כלים רבים נבדלים ביניהם באופן משמעותי ממותג למותג ואפילו מדגם לדגם. הדגמים של היום עשירים בתכונות וחכמים מתמיד, כך שאם אתם יודעים מה אתם מחפשים, אתם יכולים למיין את האפשרויות ולמצוא את המדיח שהכי מתאים לכם.

השיקולים המשמעותיים ביותר שיש לקחת בחשבון

מחשבה על טווח מחירים תעזור לכם להתחיל לצמצם את האפשרויות שלכם. אם יש לכם תקציב קפדני, אל תדאגו. ניתן להשיג שפע של מדיחי כלים בתקציבים שונים, ותוכלו למצוא דגם נחמד עם כמה תכונות מתקדמות. ככל שהתקציב שלכם גבוה יותר, השמים הם הגבול מבחינת התכונות שאתם מחפשים במדיח החדש שלכם.

מלבד המחיר, הנה השיקולים המשמעותיים ביותר שיש לקחת בחשבון, שיעזרו לכם לצמצם את הבחירות שלכם:

כוח ניקוי שלא מבקש מכם לעבוד בשביל המדיח שלכם

אם כוח הניקיון הוא השיקול העיקרי שלכם, אתם יכולים למצוא מדיחי כלים מעולים. אם אתם שוטפים או מגרדים את הכלים שלכם לפני שאתם מכניסים אותם למדיח, הם כנראה ייצאו מהמדיח שלכם ללא רבב, ללא קשר לדגם שתבחרו, אבל החדשות הטובות הן שעם הדגמים המתקדמים של היום, אתם כבר לא צריכים לעבוד בשביל המדיח שלכם.

המדיחים הטובים ביותר פשוט דורשים פחות עבודה מצידכם ויכולים להתמודד עם רמות קשוחות של לכלוך שנשארו תקועות על הכלים.

מהירות פעולה ומחזורי ניקוי

מדיחי כלים רבים מיוצרים עם שילוב כל שהו של אפשרויות מחזורי הפעולה הבאים:

מחזור פעול רגיל. מחזור ברירת המחדל של רוב מדיחי הכלים, שנועד לעומס מלא של כלים עם כמות לכלוך רגילה. מדדי האנרגיה והרעש, נמדדים בציונים שמותאמים למחזור זה.

מהירות פעולה. חפשו תכונות של מדיחי כלים שמתאימים לניקוי כלים קטנים כשאתם צריכים הדחה מהירה.

תפקוד אוטומטי. זוהי פונקציית פעולה שמשתמשת בחיישני המדיח ומתאימה את זמן המזור לעומס מעורב, לפי רמת הלכלוך של הכלים.

עומס כבד. לכלים גדולים יותר כמו סירים ומחבתות, או כלים עם רמת לכלוך גבוהה.

לחץ המים. חשוב לבחור מדיחי כלים שפועלים עם לחץ מים שמתאים לכלים שבריריים יותר כמו כוסות יין או כלי חרסינה עדינים.

שטיפה בלבד. שיטה מהירה לרסס את הכלים

יעילות פעולה. מומלץ לבחור מדיחי כלים שמשתמשים בפחות מים ואנרגיה בכמה מהדגמים, זה לוקח קצת יותר זמן מהרגיל.

אבל מה שלא תעשו, כדאי לבחור מדיח כלים שלא גורם למיגרנות

קחו בחשבון את מיקום מדיח הכלים שלכם, ומה המשמעות של דירוגי הצלילים כדי להחליט על בחירת המדיח. מדיחי כלים מיושנים, שההורים שלכם השתמשו בהם, היו רועשים כמו טרקטורים, ובהחלט לא יכולתם לנהל שיחה בחדר שבו הם פעלו, וברוב המקרים הם נשמעו גם בכל הבית.

אז גם אם ההורים שלכם חיו בשלום עם מיגרנות כתוצאה מהרעש של מדיח הכלים שלהם, אתם יכולים לחשוב על רווחתכם ורווחת בני הבית, ולבחור דגם שקט ונעים. אפשר בקלות לחפש את דירוג הצלילים של מדיחי כלים שונים, שמופיע בפירוט המוצר, ואתם יכולים גם לחפש את מספר הדגם באופן מקוון, למצוא את דף היצרן עבור הדגם, ולגלול למטה למפרט.