רכישת כלב קטן או גדול לבית – המלצות

רכישת כלב קטן או גדול לבית – המלצותהחלטתם להגדיל את המשפחה שלכם ולהוסיף לה כלב. כן אל תטעו הכנסתו של כלב הביתה דומה במידה רבה ללידתו של תינוק חדש. גם כן מדובר באירוע משמעותי בחיי הבית שיכול להתלוות בהתרגות רבה מצידם של כל בני המשפחה הקרובה ואפילו המורחבת. אז באיזה כלב אתם מעוניינים, כלב קטן או כלב גדול? הנה כמה דברים שצריך לתת עליהם את הדעת.

 

הגודל לא קובע

חובבי כלבים יגידו לכם שכלב הוא לא רהיט, והגודל הוא לא באמת מה שחשוב כאן. נכון שלא מעט אנשים סבורים כי בחירת הכלב אמורה להיות קשורה בגודל הדירה שלכם, וכי כלב קטן יתאים לדירה קטנה בעוד שכלב גדול יתאים לבית גדול. אז אולי זה נכון במידה ותמיד חלמתם להכניס הביתה כלב דני ענק ואתם גרים כרגע בדירת חדר. כלב עם מידות גדולות מדי שלא מתאימות למקום המחיה שלו עתיד לסבול מבעיות בריאותיות, הוא יכול להשתעמם בקלות ולפתח התנהגויות לא רצויות כמו למשל ליצור חורבן והרס ברהיטי הבית. סביר להניח שכלב בעל מידות גדולות ירגישו נוח יותר בבית מרווח יותר.

 

אבל זהו בדיוק העניין, כלב יש לבחור לפי מזגו ולא לפי גודלו. אם בחרתם כלב קטן ונמרץ אתם עתידים לגלות עד מהרה שגם איצטדיון ענק עשוי להיות קטן מדי עבורו. לעומתו יש כלבים גדולים שכל מה שמתאים להם הוא לרבוץ כל היום בסלון ולהתמזג עם השטיח. לכן כדאי לברר כשבוחרים כלב לגבי מזגו ורמת האנרגיה שלו.

 

אם אתם עתידים להעדר הרבה מן הבית או שיש לכם בית קטן במיוחד מומלץ לבחור כלב רגוע. לעומת זאת, אם אתם משפחה פעילה ונמרצת כדאי לצרף אליכם כלב פעיל. המטרה היא לדאוג לכך שהכל יתאים לאורח החיים של הבית ולא לגודלו.

 

הכל בכלל עניין של אופי

חשוב לדעת כי לכל סוג של כלב יש אופי שוני. כלבים מעורבים הם בכלל בעלי אישיות משל עצמם, שלא תמיד קל לרדת לסוף דעתה. לכן מומלץ לפני שאתם רצים לרכוש או לאמץ כלב לבדוק ולהתייעץ, הן לגבי גזע הכלב והן לגבי אופיו של הכלב הספציפי שאתם מעוניינים להביא הביתה.

 

צריך לזכור כי גורים, למרות מתיקותם, דורשים לא מעט עבודה, בדיוק כמו תינוקות. תצטרכו לדאוג להם לאילוף וחינוך כדי להתאים אותם לחייכם ולמנוע מהם ללעוס חפצים ולעשות צרכים בבית. לכן אם אתם שוקלים לאמץ גור חשבו אם באמת יש לכם את הכסף, הזמן והסבלנות לכך, ואם לא כדאי להשאיר אותם למישהו אחר ולתת בית לכלב מעט יותר גדול הזקוק לכך.

בכל מקרה אם תבחרו בכלב גדול או בכלב קטן תצטרכו להבין כי כלב חדש יבחן את סביבתו החדשה. ולכן בטרם תגיעו איתו הביתה דאגו לאבטח את הבית. הזיזו מהשטח חפצים יקרי ערך, מלאו את המקום בכמה צעצועי לעיסה לכלבים. הרחיקו את הזבל, את התרופות וחומרי הניקוי, בדיוק כל מה שהייתם מרחיקים לו היה מגיע עכשיו תינוק חדש וזוחל אליכם הביתה.

 

כלב הוא חלק מהמשפחה

וזהו בדיוק העניין כלב הוא אחריות שתלך איתכם שנים ארוכות, משהו כמו עשור ויותר כלומר עליכם להכניס אותו לשיקוליכם ולהתאים אותו לאורח החיים שלכם על כל הכרוך בכך. קחו אותו בחשבון כשאתם נעדרים מהבית ונוסעים לחופשה, או בכל שלב אחר. ובדיוק כמו שהבאתם תינוק חדש לעולם, גם כלב הופך להיות חלק מהמשפחה שלכם, והחבר הכי טוב שלכם.

 

 

כשכשתא - לירן בן צבי אילוף כלבים ופנסיוןאת "כשכשתא" אתם מכירים? 

כשכשתא - לירן בן צבי אילוף כלבים ופנסיון 052-3845449

מתוך ההמלצות על כשכשתא אילוף כלבים ופנסיון בצפון:

לירן הינו אדם מקצועי, נעים הליכות, בעל תודעת שירות גבוהה ומחוייב למקצוע.
טרם נתקלתי בחיי באדם אשר הדינאמיקה שלו עם בעלי חיים באה מאהבה איתנה, ממסירות למטרה ומהסתכלות לטובת שני הצדדים - הבעלים והכלב.
אני ממליץ לכל מי שרוצה שכלבו יהיה בידיים טובות, מסורות, אכפתיות ומקצועיות לגשת אל לירן המאלף.

רוצים לצפות בעמוד שלו? לחצו כאן >>>