רכישת דומיינים - לא מה שהכרנו בעבר

 

רכישת דומייניםבימיו הראשונים של האינטרנט היו מעט מאוד אפשרויות לסיומות תחום כשמדובר בדומיינים בין הנפוצות שבהם: .com, .org, או אולי .net. אבל כל זה השתנה, ואף ממשיך להשתנות וכיום יש מאות סיומות לבחירה והצפי הוא שבשנים הקרובות המספר הזה ימשיך לגדול. אז הנה כמה טיפים שיסייעו לכם לבחור דומיין נכון עבור העסק שלכם ולקדם אותו מעלה מעלה במנגנוני החיפוש.

מה בעצם אומרת הסיומת?

העובדה שקיימות כעת יותר סיומות  לבחירה משמעה שיש למותגים אפשרויות נוספות על מנת ליצור שם דומיין מובחן, כלומר כזה שמעביר במהירות את המטרה והערך של ההצעה שלכם. במקרים רבים, שם התחום הוא הדבר הראשון שאנשים רואים או שומעים אודות עסק, כך שהוא יכול ליצור רושם ראשוני עוצמתי. יתר על כן, שמות דומיינים שהם קליטים וקלים לזכירה יכולים גם להוסיף ערך מיתוגי.

כמובן שמקוריות הופכת להיות מאוד חשובה במקרה הזה. אלא שלא פעם תיתקלו במצב בו רכישת דומיין בעל מילה אחת היא כמעט בלתי אפשרית, משום שרוב השמות הללו תפוסים. לכן, מומלץ להשתמש בדומיין המורכב משתי מילים ולא יותר, משום ששם ארוך מדי עלול לבלבל ולסבך את הגולשים.

מקפים ומילים מיותרות

לו הייתם כותבים משפט רגיל מן הסתם היה צורך בתווי הפרדה או מילות קישור, אבל כשמדובר בדומיין הרי שסימנים אלו רק נוטים לסבך את העיניינים. רובנו הרי לא באמת זוכרים אם צריך או לא להפריד מילים מסויימות באמצעות מקף. לכן לא פעם בעלי אתרים רושמים את הדומיין שלהם קודם כל עם מקף. כדי שאף אחד לא יתפוס להם אותו. כדאי גם לרשום את השם ללא המקף, וכך להימנע מאפשרות לבילבול נוסף.

עוד מילה שמומלץ מאוד להימנע ממנה היא  “the” בתחילתו של שם הדומיין. קחו לדוגמה את מארק צוקרברג שהחליט לקרוא לאתר שלו facebook  במקום The facebook. המילה הזו היא ללא כל ספק מיותרת ומסרבלת.

רכישת דומיינים משומשים

מאחר ולא ניתן לקנות בעלות על דומיין אלא רק לרשום אותו לתקופה מוגבלת, כאשר בארץ התקופה המקסימלית היא שנתיים. יש לחדש לאחר מכן את הדומיין בסוף התקופה. לכל דומיין כזה ניתנת תקופה של חסד המאפשרת לחדש אותו מבלי שיוצע לשוק בחזרה. באינטרנט החל מתפתח שוק חדש של דומיינים אשר היו שייכים בעברם לאתרים שונים. הדומיינים הללו מוצעים למכירה על ידי מי שהם בחזקתם, או באמצעות תוכנות המבצעות סריקה אוטומטית של הרשת, ותרות אחר דומיינים שתקופת רישומם פגה לאחרונה. על מנת לקבל את השם המלא התוכנה מבקשת תשלום כמובן.

דומיינים אלו הפכו למבוקשים בעקבות העובדה שלא כל הקישורים אליהם נעלמו מהרשת, ולקישורים אלו יש משמעות מבחינת קידום בגוגל, במיוחד אם מדובר באתר חזק. מומלץ איפוא לבדוק במידה ומוצא לכם דומיין משומש אם אכן קיימת הצדקה להשכרתו. כמו כן שימו לב כי בהקשר של דומיינים משומשים עדיין יש לשמור על זכויות יוצרים החלים לגבי התוכן הקיים בהם.

 

מיתוג או שם – מה עדיף?

דומיין המבוסס על מילות מפתח אולי מסייע כאשר מנסים לקדם את האתר, אבל הבעיה היא שזה נכון בעיקר במקרים של שאילתות מאוד ספציפיות המתרכזות במילות המפתח ודי.  לכן לדעתם של לא מעט מומחים עדיף להתמקד במיתוג ופחות במילות המפתח.

יתרה מכך לגוגל אלגוריתם הדואג להעניש את המשתמשים בדומיין המכיל מילות מפתח בלבד, זאת בכדי להוריד את דירוג האתרים המתמקדים בתוכן שאינו איכותי ורק פירסומי.

 

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

המלצות טיולים בארץ

 

המלצות טיולים בחו"ל

 

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

 

פרסום עסקים חינם

 

קידום משולב בגוגל ואתר המלצה - פרסום עסקים מתקדם

 

טיפים לעסקים

 

 

 

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה?

חייגו 0722-400-400 או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם