קרקעות למכירה – יום אחד בני, כל זה יהיה שלך

כולנו מכירים את האמירה הזאת, כולנו מכירים את התמונה הידועה של האב אשר אוחז בידיו של בנו כשהם משקיפים אל עבר האופק, והאב אומר לבנו, "תראה בני, יום אחד כל זה יהיה שלך". זו סצנה ידועה מלא מעט סרטים וסדרות אמריקאיות מהעבר, אשר ביקשו לתאר מציאות כפי שהיתה נהוגה בשנים עברו.

 

היום מדובר בסוג של חלום עבור רבים, בוודאי בישראל, שכן היכולת של הורים לרכוש קרקעות ולהעביר אותן לילדים שלהם היא לא גבוהה, ובכל זאת, מי שמעוניין יכול עדיין למצוא דרכים להגשים את החלום, אפילו בישראל.

 

מציאת קרקעות למכירה זה החלום של רובנו, לא רק למצוא אותן אלא גם במחירים משתלמים. הרי אם אנחנו בוחנים את כל האפיקים הפיננסים בהם אנחנו יכולים להשקיע את כספנו, אין ספק שהשקעה בקרקעות היא כנראה הטובה ביותר. להבדיל ממניות, קרקעות לא נעלמות, להבדיל מחברות, קרנות או כל אפיק אחר, הרי גם אם הרווח יורד לתקופה מסוימת, הרי שייתכן מאוד שהוא יחזור להיות גבוה, לא נדבר על זה שעם הזמן נחזיר את ההשקעה, כל עוד נוכל להחזיק בקרקע. כלים פיננסים אחרים, אנחנו עלולים לגלות שהם נעלמים מאיתנו, ואז אין לנו הרבה מה לעשות.

 

קרקעות למכירה בישראל הן יחסית דבר חדש. בעבר לא היה נהוג להציע קרקעות לכלל הציבור, הן הוחזקו על ידי המדינה וגורמים שונים, כולל גורמים פרטיים שדאגו לשמור עליהן מכל משמר. במהלך השנים אנחנו יכולים לראות הפשרה של קרקעות במקומות שונים, על מנת לאפשר לאנשים פרטיים לרכוש אותן ולבנות עליהן. הסיבה שהמדינה כיום מתירה אפשרות לרכוש קרקעות היא הצורך בבנייה, הן פרטית והן מסחרית. אז כן, אם משקיעים נכון, יום אחד זה יכול להיות שלכם ושל ילדיכם.

 

קרקעות למכירה – כיצד קונים קרקע בדרך נכונה

 

ניתן למצוא קרקעות למכירה באזורים שונים ברחבי הארץ, בעיקר מדובר על אזורים שבעבר הקרקע שימשה לצורכי חקלאות וכיום היא הופשרה לצורכי בנייה. אם אנחנו מזהים אזור מסוים בו אנחנו רוצים לקנות קרקע, אנחנו יכולים לברר מי הבעלים שלה, האם היא עומדת למכירה וחשוב לבדוק, האם היא מופשרת, כלומר האם ניתן לבנות עליה.

 

אופציה אחרת היא כמובן לחפש קרקעות שמיועדות כבר למכירה ואז לבדוק, מה מצבן. מי הבעלים והאם ניתן לבנות על הקרקע. במידה וכן, רצוי לשכור איש מקצוע, קרי עורך דין מקרקעין שיטפל בכל העסקה. הוא יבחן מי מחזיק בקרקע, מה הזכויות שלו עליה, מה קובעת תוכנית המתאר האזורית לגביה ועוד. הדברים האלה יכולים להשפיע בצורה מהותית על השאלה, מה אנחנו יכולים לעשות עם הקרקע והאם באמת אנחנו יכולים להשקיע בה, להרוויח ממנה ויום אחד אף להעביר אותה לילדים שלנו.