האם שווה לשלב עוד ערים בקרואטיה עם זאגרב?

שחושבים על חופשה בקרואטיה, חושבים על עיר הבירה זאגרב ולעיתים מפספסים יעדים טובים נוספים.
יחד עם טיול בזאגרב תוכלו ליהנות מיעדים פופולאריים נוספים בקרואטיה: דוברובניק, ספליט, זאדאר, אגמי פליטביצה ופארקים מרהיבים.
איך משלבים את היעדים האלו עם זאגרב? ומה עושים בכל יעד?

לא רק משחקי הכס: דוברובניק מציגה יופי מרהיב ועיר תוססת

אל תתבלבלו, המבנים העתיקים והמיתוג של העיר כעיר נמל עתיקה לא הופכים אותה לעיר שוממת וניתן ליהנות ממספר פעילויות יחד עם התחושה ההיסטורית.
העיר דוברובניק בקרואטיה היא עיר פופולארית מאוד בקרב תיירים מכל העולם, הסיבה לביקוש הרב בעשור האחרון לא נעוצה רק בגלל שימור המבנים העתיקים, צילומי הסדרה משחקי הכס בדוברובניק הפכו את העיר העתיקה לעיר המוצפת ע"י מעריצי משחקי הכס עד לכדי ביקורת רבה מצד התושבים המרגישים אי נוחות עקב הצפיפות הרבה ולשם כך הרשויות הגבילו את הזמן שספינת תענוגות יכולה לעגון, לעומתם עסקי התיירות דווקא מרוצים וחלקם אף מציעים מוצרים או מנות הקשורים לאלמנטים שונים מתוך הסדרה.
היעד הנפוץ ביותר עבור מעריצי הסדרה הוא מדרגות Jesuit Staircase בהם המעריצים צועקים "Shame", בנוסף תיירים רבים מגיעים לעיר עבור פסטיבל דוברובניק באוגוסט.
אתרים פופולאריים בדוברובניק: האי לוקרום, מצודת Lovrijenac, ארמון הרקטור, טיילת Stradun, הקתדרלה של דוברובניק, חומות העיר, רכבל העיר הכולל מסעדה, הגן הבוטני Tresteno, המרינה וכן מספר מסעדות טובות הפזורות ברחבי העיר העתיקה.

הכרתם את ספליט בקרואטיה?

אם טרם שמעתם על העיר, ספליט היא בירת מחוז ספליט-דלמטיה תחת שלטון קרואטיה.
ספליט היער עיר נמל ציורית וממנה לרוב מפלגים לאיים הנוספים, טיסה מזאגרב לספליט לוקחת קצת יותר מ 4 שעות אך החוויה שווה את זה.
עיקר התיירות בספליט היא בעיר העתיקה עם אווירה ייחודית, אתרים היסטוריים, חנויות ממכר, טיילת, מספר חופים ומסעדות טובות.
אתרים פופולאריים בספליט: העיר העתיקה, ארמון דיוקלטיאנוס, גלריית מסטרוביץ, חוף Bacvice, קתדרלת דומניוס, חוף Kasjuni ומוזיאון ספליט.

זאדאר: עיר חוף עתיקה ומבוקשת בקרואטיה
עיר יפה המשלבת אווירת ימי הביניים עם חנויות מודרניות, העיר נחשבת למבוקשת עבור תיירים רבים מהעולם ומוכיחה לישראלים שיחד עם החופשה שבזאגרב אפשר לשלב יעד נוסף או יותר בקרואטיה.
זאדאר היא עיר חוף המאפשרת סיורים וטיולים לאורך תקופות שונות עם אתרים ארכאולוגים כדוגמת ה אמפיתיאטרון והפורום הרומי, מוזיאון זאדאר, כנסיות, מנזרים ואורגן הגלים בטיילת.
אם אהבתם את זאדר תוכלו לקפוץ לשיבניק וליהנות מארמונות, מבצרים וקתדרלת יעקב.

אגמי פליטביצה הקסומים של קרואטיה
אם אתם רוצים להתנתק מהאווירה הקרואטית המוכרת בבירה זאגרב ומהערים ההיסטוריות דוברובניק וספליט, אגמי פליטביצה בקרואטיה המכסים כמעט 300 קמ"ר, הם אטרקציית הטבע והנוף עבורכם.
חופשה בקרואטיה כמעט ומחייבת ביקור באגמי פליטביצה, שמורת טבע גדולה המציגה את היופי עוצר הנשימה של הטבע.
שמורת הטבע כוללת 16 אגמים, מפלי מים ומסלולי טיול עבור מטיילים מכל העולם.
מלבד אגמים קסומים ויער בלתי נגמר, בפליטביצה תמצאו מלונות טובים ומסעדות שיאפשרו לכם להתחיל או לחתום את החופשה שלכם בקרואטיה.
אם אתם אוהבי טבע, תוכלו ליהנות גם מהפארק הלאומי קרקא (במרחק של 90 דקות נסיעה מזאדאר) וכן גם מהפארק הלאומי קורנאטי.

המלצות טיולים בארץ
רישום עסקים לאתר
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
המתוקים של ענבל - מארזים ממותגים ומתוקים
המלצות טיולים בחול