בחירת רכב חדש, המלצות לקראת רכישה

בחירת רכב חדש היא בחירה לא קלה, היא כוללת בדיקה והתרשמות במספר רכבים וכמו שאנחנו נלך ונבדוק מספר חולצות  עד שנבחר את החולצה המתאימה לנו ביותר כך אנחנו נברר ונשאל על האבזור הפנימי הקיים ברכב לפני הרכישה. בניגוד לעבר הרכבים עמוסים באבזור מודרני מושקע הכולל תאורה מיוחדת, מערכת סראונד ייחודית וגם מנוע טורבו חסכוני. כל הפרטים הללו יחד גורמים לכך שהבחירה של רכישת רכב חדש קשה מתמיד.

בחירת רכב מיני

אם נתחיל בקבוצת הרכבים המובילה בישראל נגלה שקבוצת רכבי מיני מציעה מגוון רכבים חסכוניים בדלק, נפח מנוע וגם בגודל הרכב. רכבי מיני כוללים את ניסאן מיקרה, פיג'ו 208, יונדאי i20 ועוד רכבים נוספים. בגלל ההבדלים במחירים והאבזור הניתן לכל רכב ורכב, המחיר גם משתנה אבל הוא זה שגורם גם לתחרות בין הדגמים המובילים. קיה פיקנטו הייתה יכולה בקלות להיכנס לקטגוריה סופר מיני כמו ניסאן מיקרה אך גודל הרכב וגודל המנוע השאירו אותה בקטגוריית המיני והיא ממש מלכה בקטגוריה הזו. עם מחיר אטרקטיבי מאוד של 76 אלף ₪ לרכב חדש, אבזור מולטימדיה עשיר, מערכות אבזור נגד החלקה, מערכת סיוע בהזנקה ועוד תוספות נוספות. תוספת המערכות הללו מאפשרת לקיה פיקנטו לשמור על מקומה כרכב מיני הנמכרת בישראל עם יציבות במחיר אך עם אבזור עשיר ביותר שמושך את הרוכש הישראלי.

בחירת רכב פנאי

בניגוד לרכב מיני קניית רכב חדש מסדרת רכבי פנאי מציעה מפרט טכני רחב יותר כמו צמיגים עבים וגדולים יותר, מנוע חזק יותר 1.6 ליטר וכמובן מראה ייחודי ומחמיא במיוחד שמזכיר לרכבים רכב ספורט יותר מסתם רכב פנאי.

רכבי פנאי הם המובילים מאוד בשוק הישראלי ולאחרונה החלו להימכר בישראל רבים מהדגמים הללו. קיה סטוניק וגם מיצובישי ASX המגיעה עם 5 דלתות ונפח מנוע עוצמתי ו-7 כריות אוויר נמכרות בחנויות היבואנים הגדולות וגם להשכרה ארוכת טווח. רכבי הפנאי בדומה לרכבי המיני מגיעות עם אבזור עשיר של מצלמת רוורס, חיישני תאורה, בקרת שיוט וכמובן נעילה מרכזית שהפכה לרכיב חובה בכל רכב ורכב.

 

קניית רכב חדש

בחירת רכב מסחרי

 

רכב מסחרי הוא גלגולו של הרכב המשפחתי אך הוא מגיע עם תא מטען גבוה וגדול יותר שיכול להכיל ארגזים וחפצים בקלות רבה. רכב סיאט דובלו וגם סיטרואן ברלינגו הם הרכבים הנמכרים ביותר גם לסוכני שטח וגם למנהלי אזור שצריכים להעביר ציוד ומוצרים לסניפים השונים בארץ. ברור שאין הכוונה לרכב להעברת סחורות, אך גודל תא המטען מאפשר לענות על חלק מין הצרכים של עסק ממוצע.

אם נחזור לסיטרואן ברלינגו, נגלה מתחת למכסה המנוע, מנוע טורבו דיזל עם מסילה משותפת, הנעה קדמית מהירה, 5 הילוכים ונפח מנוע של 1.6 ליטר. מבחינת מידות הוא מגיע לאורכו של רכב משפחתי אך תא המטען הגדול מגיע ל-670 ליטר ואף ל-3000 ליטר יחד עם החלל של המושב האחורי. נפח כזה מאפשר העברת סחורות למרחקים רבים ויחד עם נפח תא הדלק הנושק ל-55 ליטר ניתן לבצע משלוחים בין הסניפים.

 

טיפים נוספים לקראת קניית רכב חדש

 

חשוב שתדעו שהקטגוריות של הרכבים הם רק ההתחלה לבחירת הרכב, בדרך תבדקו את נושא הבטיחות של הרכב, האבזור שלו, לא סתם אנחנו חוזרים על נושא האבזור כי הוא חשוב מאוד לנהג הישראלי וגם תבדקו את החיסכון של הרכב לנסיעות בתוך העיר. בסוף ישאר לכם קצת זמן לבדוק ולהחליט על הצבע של הרכב, בחירה אחרונה לפני הקנייה של רכב חדש.

 

למידע נוסף והמלצות על קניית רכבים חדשים מכל הדגמים תוכלו להכנס לאתר carbay - https://www.carbay.co.il