קורס לינוקס - Linux

נושאי לימוד
נושאי הלימוד שמועברים במסגרת קורס לינוקס נמנים עם כמה מהבאים: מודל השכבות OSI, תקשורת ערוצים, ניהול משאבים, ארכיטקטורות רשת, התקנת לקוח, שליטה בהתקני המערכת, העברת אותות, טיפול בתקלות, ניהול קבוצות ומשתמשים, שירותי אינטרנט, רשתות תקשורת מחשבים, תקנים בינלאומיים לחומרה, הגדרות המערכת וכו’. תנאי הקבלה לקורס משתנים על פי מוסד הלימודים הנבחר. בחלק מהקורסים ישנה דרישה לידע וניסיון קודם בענפי רשתות התקשורת, הסיסטם וניהול מערכות בלינוקס. בקורסים אחרים מספיקה היכרות בסיסית בלבד עם סביבת מחשבים ועם מערכת ההפעלה חלונות.

 

השימוש הנרחב במערכת הפעלה פרקטית


לינוקס יכולה לספק מענה הולם גם למכשירי כף יד.
כך גם חברות שעוסקות בפיתוח של מוצרים סלולאריים ושל התקנים חכמים אחרים מסתמכות על מערכת הפעלה זו בזכות הפלטפורמה המצוינת והמתקדמת שהיא מציעה.

 חברות שעוסקות בתחום של פיתוח מערכות משובצות מחשב עושות שימוש בלינוקס על מנת ליישם על המערכת את מגוון הפרויקטים שלהן. 

 

תנאי קבלה לקורס
1.אנגלית טכנית ברמה גבוהה.
2.התמצאות קודמת במערכות הפעלה.

 
כלים בסיסיים בסיום הקורס
החזקת מחשב-שרת בו מותקנת לינוקס.
ביצוע מניפולציות לטובת תחזוקה תקינה של השרת.
הכשרת התלמידים להבנת שיגרת לינוקס, קריאת מערכות קבצים, הבנת מיקומם, וכד’.
מטרות הלינוקס בתעשייה
במעט מאד מקומות תעשייתיים נראית מערכת ההפעלה מותקנת בעמדת עבודה. לרוב, הייעוד של מחשב להיות מחשב לינוקס הוא לצורך היותו מחשב שרת באותו ארגון. כיום בשוק – מעטים מאד הם האנשים שיודעים להתנהל בלינוקס, להבין את מבנה מערכת הקבצים בה, וכמובן – לבצע מניפולציות ופקודות תכנות במסגרת פלטפורמה זו.

 

קהל יעד
קורס לינוקס מיועד עבור כל מי שעובד בסביבת מיקורסופט  ומעוניין להמשיך להתפתח בסביבה של קוד זה, (לינוקס). על מנת להירשם ללימודים יש להפגין יכולות מעשיות בניהול מערכות הפעלה, (מבית וינדוס), יש לשלוט במושגים והגדרות של מבחר שרתי רשת נפוצים ויש להיות בקיאים בשפה האנגלית ברמה גבוהה. כמו כן מי שעומד בדרישות ומבקש לעבור קורס לינוקס, צפוי למצוא מערך לימודים שכולל הרצאות, סימולציות, הדגמות, תרגול רב וחשיפה אל ספרות מקצועית.