האם קורסים קצרים יכולים להוביל אותך לעבודה בהייטק?

נתחיל מהסוף, לדעתי, ולדעת רבים אחרים, ניתן "להשיג" קריירה בעולם ההייטק, בעזרת קורסים קצרים, מקצועיים, שבתוך כמה חודשים, תלמד את כל מה שיידרש ממך בעבודה, ואף מעבר לכך, כי כשמגיעים אל מרכז הכשרה מקצועי להייטק - האקריו - העוסק בתחום למעלה מ-20 שנה, פרקטיקה היא שם המשחק, לא אף דבר אחר.

 

ללמוד זה חשוב בהחלט, מצד אחד, ללמוד את התאוריה, את ההיסטוריה שמאחורי הדברים, מה עומד מאחורי ההיגיון של הלימודים ועוד. ומצד שני, גם הלימודים הפרקטיים, אלו שנקראים "התכלס" חשובים לא פחות, אם כבר, ניתן לייחס להם כ-80 אחוז מהחשיבות ואילו ללימודים התאורטיים בערך כ-20%.

 

מרכז הכשרה מקצועי להייטק - האקריו

 

לימודים מקצועיים מטעם מכללות– ללמוד את מה שבאמת צריך

ללמוד זה אף פעם לא קל, בטח לא כשזה מגיע ל-4-3 שנים, כשעוד לפני כן יש צורך בללמוד לפסיכומטרי ולהתקבל לאותם לימודים. יחד עם העובדה ששוק ההייטק צמא לעובדים (ונכון לשנת 2020, גם כיום יש חסרון עצום בהם) – נוצר לכך פתרון מושלם, מהו הפתרון הזה? מדובר על קורסים מקצועיים קצרים.

 

בקורסים מקצועיים, שמים דגש עצום על פרקטיקה, ניסיון מעשי והיכרות אמיתית עם תחום הלימודים, למשל, בקורס בניית אתרים של HackerU, לומדים את כל המכלול של עולם הפיתוח, זאת אומרת, לומדים מספר שפות תכנות שונות, הן על צד שרת והן על צד לקוח, והלימודים עצמם בכיתה מתרחשים ב-LIVE מול המרצה, המתרגלים ועוד.

 

זאת על מנת שאותם מדריכים, יוכלו להעיר (או להאיר) על העבודות של התלמידים ושיידעו היכן הם טועים והיכן הם צודקים, כי בשורה התחתונה, מה שמשנה הוא הפרקטיקה עצמה וכיצד הם מבצעים זאת בפועל, רוב המגייסים בעולם של היום, יעדיפו להעסיק מתכנתים בעלי ניסיון פרקטי מאשר כאלה שלמדו אך ורק בתאוריה.

 

בנוסף לכך, במידה ומדובר במכללה מקצועית, הלימודים אינם נעשים אך ורק בכיתה, אלא גם יש כמות מכובדת של שיעורי בית וכמובן – פרויקט גמר מעמיק, שעל הסטודנט להגיש על מנת להבין אם הוא באמת בקיא בחומר (או לא) וכך יהיה לו קל יותר לצאת אל שוק העבודה.

לימודים מהירים, האם זה באמת טוב?

לבחור מסלול לימודים זה לא נושא קל לאף אחד, במיוחד כשחושבים על כמה ארוך זה הולך להיות, אבל בנינו? עם קורסים מקצועיים, אפשר ללמוד את כל הנושאים המתאימים, המתודולוגיות השונות ועוד בתוך זמן קצר ובדיוק באותה איכות שלומדים במקומות האקדמאיים.

 

לצורך הדוגמה, על מנת להגיע לתחום התכנות והפיתוח, לרוב צריכים לעבור מסלול של 4-3 שנים (כפי שכבר ציינתי קודם), כשעוד לפני כן יש המון בחינות, כאב ראש, מעברי דירה מיותרים, אבל עם קורס מקצועי? ניתן לעשות זאת תוך כ-8 חודשים, מבלי לבזבז יותר מדי זמן, נכון, צריך לעבוד על כך קשה ולסיים את כל המבחנים והבחינות בהצלחה מרובה ובמקביל לדעת להכין את עצמך לשוק העבודה.

 

בשורה התחתונה, לימודים מקצועיים בהחלט יכולים להשתלם לך, במיוחד אם מדובר בקורס איכותי שמלא בתוכן רלוונטי אל עולם ההייטק.