קמעונאי? כך תתייעל בעסק שלך

הלקוחות נכנסים מהחנות ויוצאים עם שקיות מלאות, הקופאיות עובדות במשמרות והעסק משגשג. אך, בסוף החודש כאשר אתה מגיע למנהל החשבונות חושכות עיניו – החשבוניות הרשומות בכתב יד צפוף או העתקי הקופה הרושמת המודפסים על גלילים אינם מאפשרים לו לראות תמונה כוללת. גם אתה, במהלך החודש, מאד רוצה לדעת מה הם המוצרים המצליחים בחנות? לנהל בצורה טובה יותר את משמרות העובדים ואולי אפילו לבנות מועדון לקוחות המעניק הנחות וקופונים. מסתבר שאפשר לעשות את כל זה – בתוך קופה רושמת מיוחדת. איך זה עובד?

קופה רושמת: כבר לא מה שחשבתם

קופה רושמת של הדור החדש מסוגלת לבצע הרבה יותר פעולות ממה שהקופות הרושמות הקודמות היו עושות. במקום לשמש רק כאמצעי לתיעוד המכירות ולהנפקת קבלה על נייר הקופה החדשה כוללת את המאפיינים הבאים:

  • הפקת חשבוניות וקבלות
  • פתרון יעיל יותר של הנהלת החשבונות
  • איסוף מידע על לקוחות לצרכי שיווק
  • ניהול שעוני נוכחות
  • משלוח קבלות בדוא"ל

כל זאת לצד מגוון רחב של אפשרויות שאתם יכולים להגדיר מראש בקופה הרושמת שלכם על פי צרכי העסק.

כשאתם מתייעלים אתם חוסכים כסף

למה חשוב כל כך להתייעל? משום שכאשר אתם מעניקים לקופאים שלכם אפשרות לעבוד עם קופה רושמת חכמה הם פרודוקטיביים יותר. כל יציאה להפסקה מתועדת היטב בשעון הנוכחות וגורמת לעובדים לחזור מהר לעבודה, להגיע מוקדם יותר בבוקר ולהישאר עד סוף המשמרת.

גם הנהלת החשבונות שלכם המתנהלת בקופה הרושמת הרבה יותר יעילה. מנהל החשבונות שלכם יכול לקבל דו"ח מסודר על המכירות ואם הוא עושה את חישוב המשכורות הוא יכול לקבל את השעות שעבד כל אחד מהעובדים. בעצם, אינכם צריכים להשתמש במספר רב של מכשירים כמו – שעון נוכחות התלוי על הקיר, מחשב מיוחד להפקת חשבוניות ועוד תוכנה שאוספת את הפרטים של הלקוחות בחנות כדי לשלוח להם קופונים באי-מייל או ב-SMS.

אתם יודעים יותר ויכולים לקבל החלטות מושכלות. משום שהתוכנה של הקופה הרושמת מאפשרת לכם לדעת כל הזמן כמה שעות כל אחד מהעובדים היה בעבודה? לזהות מי מבצע יותר מכירות של מוצרים? לזהות מגמות (כמו: שיש יותר קניות ביום שלישי בשבוע של מוצרי חלב) ולהתאים את הפרסום בתוך העסק למגמות האלה.

איך מתחילים לעבוד עם קופה רושמת חכמה

על מנת להתחיל להטמיע בעסק קופה רושמת חכמה, אתם פשוט צריכים להזמין אותה מהספק. הוא דואג לכל ההגדרות מראש ואתם לא צריכים לדעת תכנות או להתמצא במחשבים. כל מה שאתם עושים הוא רק ליצור את העמדות. בקלות רבה גם הקופאים שלכם יכולים ללמוד איך לעבוד עם התוכנה ולשנות את הדרך שבה הם עובדים.

לסיכום, אם אתם רוצים לייעל את העסק, אמרו "להתראות" לקופה הרושמת שלכם והזמינו קופה רושמת חכמה ומתוחכמת יותר המציעה לכם מגוון גדול יותר של מאפיינים לקידום  העסק שלכם.