מהי קוסמטיקה טבעית ומדוע היא עדיפה על מוצרי מדף?

לאורך השנים רבים ורבות התרגלו לשימוש במוצרי הקוסמטיקה ה"רגילים". אלו שנמצאים על המדף ונמכרים בחנויות השונות. בחינת "האותיות הקטנות", רשימת החומרים שאותם המוצרים מכילים, עשויה להשאיר אותך עם שאלות רבות בנוגע ליתרונות של המוצרים הללו. מוצרי המדף מכילים בין היתר גם כימיקליים וחומרים משמרים.

 

מהי קוסמטיקה טבעית ומדוע היא עדיפה על מוצרי מדף

לצד שומנים וחומרים שיכולים להיות מזינים (ושאף הוכחו במעבדות כתורמים לעור הפנים והגוף), נמצאים גם חומרים פחות ידידותיים. החומרים הללו נמצאים שם במטרה לעזור לקרמים ולמוצרים אחרים להחזיק זמן רב על המדף ועוזרים לקבל את המרקם של הקרם. לעומת המוצרים הללו, מוצרי קוסמטיקה טבעית לא מכילים חומרים משמרים ולא כימיקליים.

מדוע מוצרים אשר מכילים כימיקליים נמצאים על המדף?

שאלה זו יכולה לעלות גם אצלך. אם ישנו קרם לחות לפנים שמכיל גם כימיקליים וחומרים שבסופו של דבר עשויים שלא להיטיב עם העור, מדוע הוא נמכר? התשובה לכך נעוצה בשלל גורמים ובניהם: העלות הנמוכה של החומר הכימי לעומת הטבעי, היכולת להוסיף ריחות מושכים ויצירת מרקם נעים בקלות, הם חלק מהסיבות לכך שחברות רבות בוחרות בדרך הפשוטה יותר לייצור מוצרים קוסמטיים.

לעומת המוצרים שמכילים כימיקליים, קוסמטיקה טבעית עושה שימוש רק בחומרים טבעיים. כל המוצרים, לרבות: קרמים, פילינג, סרום ואחרים, אינם מכילים חומרים משמרים ולא כימיקליים. בכל פורמולה יש שילוב נכון ומדויק של ויטמינים, שמנים איכותיים כמו אומגה 3,6,9, חומצות ותמציות שונות. בחירה של חומרים איכותיים מובילה לקרמים ומוצרים יעילים ותחושה נעימה על העור.

תהליך פיתוח מוצרי קוסמטיקה טבעית

הכרה בחשיבות בשגרת הטיפוח יחד עם המודעות העולה לטיפול העצמי, הובילה להתפתחותה של הקוסמטיקה הטבעית. יש שיגידו כי מדובר בחלופה ויש שיזכירו כי מאז ומעולם אנשים אהבו לטפח את עצמם (ניתן למצוא כתבים המציינים כיצד המלכה קליאופטרה אהבה לטפח עצמה באמבט מלא בחלב). ככל הנראה מאז ומעולם היו מוצרי קוסמטיקה טבעית אך היום הם מיוצרים בהליך מדויק יותר וממוקד.

פיתוח של כל מוצר טבעי כמו קרם לחות לפנים, פילינג, סרום ואחרים, מתבצע בתהליך מדויק. כל ויטמין, חומצה וחומר פעיל נבחרים בקפידה ולאחר בדיקות מקדימות. חשוב להבדיל בין קוסמטיקה טבעית לבין רקיחה עצמית. בעוד שרקיחות שמתבצעות בבתים מתבצעות על בסיס חומרים שונים שנמצאים בסביבה, המוצרים הראשונים עוברים תהליך ייצור מוקפד ופיקוח קפדני, משלב התכנון ועד לאריזה.

היתרונות של קרם לחות לפנים טבעי

הבחירה להשתמש במוצרי קוסמטיקה טבעיים הופכת עם השנים לבחירה הטבעית עבור יותר ויותר נשים וגברים. המבנה המולקולרי של הצמח קטן ולכן ישנה חדירה מלאה של הצמח לעור. קרם לחות, סרום, פילינג ומוצרים טבעיים נוספים מביאים יתרונות רבים ובניהם:

ללא חומרים משמרים

סרום לפנים מומלץ לא יכיל חומרים משמרים כפי שפילינג, קרם לחות ומוצרים אחרים שמיועדים להיות על העור לא יכילו אותם. על כל מוצר לשמש קודם כל אותך ורק לאחר מכן לחשוב על חיי המדף שלו. ויתור על החומרים המשמרים ועל הכימיקליים אומר שהמוצר שמתקבל טרי, איכותי ומכיל רק חומרים מזינים המיועדים לשימוש על העור לאורך זמן.

יעילות גבוהה לאורך זמן

במדד הזמן ישנו יתרון בולט למוצרי קוסמטיקה טבעית על פני מוצרים שמכילים כימיקליים. שגרת טיפוח טובה היא שגרה יום יומית, של בוקר וערב. הזנת העור בשומנים תומכים, בוויטמינים וחומצות פעילות שמגינות עליו, היא הדרך להעניק לו את הטוב ביותר. העור סופג במהלך כל היום שלל חומרים מזיקים בשל החשיפה אליהם (כמו פיח מכוניות, כימיקליים שנמצאים באוויר ואחרים). שגרת הטיפוח היא ההזדמנות להעניק לעור את החומרים הטובים ביותר ורק את הטובים עבורו.

התאמה לכל סוג עור

אין מוצר אחד שמתאים לכל אחד ואחת. יותר מכך, אין פילינג לפנים מומלץ לכולם. ישנם קרמים ומוצרי קוסמטיקה שמתאימים ספציפית לעור שלך. העור יכול להיות שמנוני או יבש, תמיד ניתן למצוא את הקרמים והמוצרים שיתאימו בדיוק עבורו. גם הקוסמטיקה הטבעית נחלקת לסוגי עור שונים ואפשר לראות על כל קרם וסרום מה המטרה שלהם ולאיזה עור הם מתאימים.

מקסימום ספיגה

הקוסמטיקה הטבעית חדירה לעור. התמצית של הצמח היא החומר הפעיל ומכילה ויטמינים, אומגות, חומצות שומן וחומרים מזינים אשר תורמים לגמישות וניקיון של העור. קרמים המיועדים לעור שמן יעזרו ליצור איזון בהפרשה של בלוטות החלב. קרמים לעור יבש יעודדו את חידוש הקולגן ויחזירו לעור את התכונות הטבעיות שלו.

להעניק לעור שלך רק את הטוב ביותר

הקוסמטיקה הטבעית של פנים פריז דואגת שהעור שלך יהיה קורן וזוהר, בכל גיל. כל מוצר פותח בקפידה כדי שעורך יקבל את הטיפול המושלם. אין זה משנה אם הגעת לגיל 20 ,30 או לגיל 60. העור שלך יכול להיות במיטבו תמיד.