קבלנים נרשמים: הכל על רישום כקבלן שיפוצים

רישום כקבלן שיפוצים

צילום:freepik

 

מעוניינים להירשם בפנקס הקבלנים כקבלני שיפוץ וחוששים והבירוקרטיה? זה הזמן אולי לחשב מסלול ולחלום מחדש.

במאמר הבא נסביר מה החשיבות ברישום כקבלן שיפוצים, מה תנאי הסף לרישום וגם, איך עושים את זה בקלות? כל התשובות.

חשיבות הרישום כקבלן שיפוצים

מטקת הרישום היא למעשה להסדיר את תופעת החאפרים בתחום השיפוצים. בתוך כך, משרד הבינוי והשיכון הוסיף למעשה הוסיף סיווג קבלני המיועד לכל קבלן שיפוצים שנוהג לבצע עבודות בהיקף שלא עולה על 359,000 ₪ בשנה.

קבלן שיפוצים שלא רשום בפנקס הקבלנים נחשב לקבלן מוגבל שצריך לקחת עבודות בהיקף נמוך יותר מהסכום שציינו ולהסתפק בקריירה מצומצמת יותר מבחינת ההכנסות. בנוסף, הוא יצטרך להימנע מלגשת למכרזים של עיריות ולמעשה חווה תקרת זכוכית בתחום.

בסופו של דבר, קבלן שיפוצים רשום הוא קבלן שנתפס כאמין בקרב הלקוחות שלו ואף יכול לפתוח בקריירה מכניסה ורווחית הרבה יותר מאשר בעבר. הוא יוכל להציג בפני הלקוחות שלו את התעודות הרלוונטיות ולהשתמש בכך ככוח שיווקי ומקצועי מול המתחרים שלו. אחרי הכל, סביר להניח שלקוחות יבחרו קבלן בעל תעודת הסמכה.

מה התנאים לרישום כקבלן שיפוצים?

כל קבלן המעוניין להירשם בפנקס הקבלנים כקבלן שיפוצים תחת אחד מענפי המשנה חייב לעמוד בתנאי סף בסיסיים וברורים.

התנאי הראשון הוא ניסיון, כאשר כל קבלן שיפוצים שמעוניין להירשם בפנקס הקבלנים יצטרך להוכיח שיש לו ניסיון של 5 שנים לפחות בתחום. בנוסף לניסיון בתחום, קבלן השיפוצים יידרש להציג גם המלצות מקצועיות מלקוחות או כל גורם אחר שעבד איתו בתחום.

התנאי השני הוא מבחני הסמכה של רשם הקבלנים, במסגרתם יידרש הקבלן להפגין ידע בתחום הבנייה. בין השאר הוא יבחן על נושאים כמו בטיחות בעבודה, חישוב כמויות, בקיאות בתכניות בנייה, טפסנות ועוד.

קבלן שיפוצים שלא יעמוד בתנאי הסף הללו לא יוכל להגיש בקשה לרישום כקבלן שיפוצים בפנקס הקבלנים.

איך פונים לרישום כקבלן שיפוצים?

אם בעבר היה מדובר בתהליך ארוך וסיזיפי, היום על קבלן שיפוצים יוכל להיעזר בחברה מקצועית, כמו התקווה רישיון קבלן בקלות ולחוות תהליך שונה לחלוטין. קבלן שיפוצים שירצה לבצע

רישום קבלן שיפוצים באמצעות חברה יכלול בין השאר ליווי מקצועי לאורך כל הדרך, הגשת כל המסמכים הרלוונטיים, בדיקה לגבי סטטוס הגשת הבקשה ועוד.

בסופו של דבר הבירוקרטיה גרמה להמון קבלני שיפוצים, טובים ואמינים ככל שיהיו, פשוט לוותר על החלום ולהמשיך לקחת עבודות קטנות. במצב כזה, כמות החאפרים בשוק רק עלתה, מה שכמובן פועל נגד הלקוחות.

כמובן שהדבר נכון גם לגבי אותם קבלנים שעד היום נחשבו לחאפרים ונתפסו כבעלי מקצוע לא אמינים בקרב הלקוחות שלהם. הרפורמה בתחום, בשילוב חברות שמספקות שירות וליווי מקצועי, גרמה לכך שיותר בעלי מקצוע איכותיים נכנסים לשוק עם השנים.

רישום כקבלן שיפוצים

צילום:freepik