מקרן

האופציה (הקיימת כבר שנים, אגב) של צפייה בתכנים בעזרת מקרן קוסמת לרבים, ועם הפופולאריות ההולכת וגוברת שלהם והתחרות מול הטלוויזיות, צצים עוד ועוד דגמים חדשים של מקרנים מתקדמים. אך כיצד רוכשים את המקרן המתאים? הרי לא מדובר במכשיר אחד ויחיד כמו טלוויזיה, כאן קיים גם צורך במסך, בהתאמה לצרכים האישיים ולמרחב. במאמר הבא, נפרט את כל מה שאתם חייבים לדעת לפני שאתם קונים את המקרן החדש שלכם.

 

אז איך רוכשים מקרן חדש?

  • מחשבים את מרחק הצפייה – מימד ההקרנה של מקרן יהיה בין 76 ס"מ ל- 760 ס"מ, תלוי מה רכשתם. חשוב לזכור לא לרכוש את המקרן שיספק לכם את גודל התמונה הגדול ביותר, כי פשוט מאוד יכול להיות שהוא לא יתאים לכם. בחרו את המקרן בהתאם לממדי החדר ומרחק הצפייה. 

  • התקנת המקרן – מרבית האנשים יעדיפו לתלות את המקרן בצמוד לתקרה, כך שיהיה הרחק מהישג ידם של ילדים או מכל גורם שעלול להזיק לו. כשהוא צמוד לתקרה הוא גם לא מפריע לאף אחד. מצד שני יש כאלו שמעדיפים להניח אותו על שולחן או משטח אחר מול המסך. דעו כי רוב המקרנים מגיעים בכל מקרה עם נקודת תלייה, כך שהבחירה בידכם.

  • רעש – מקרנים משמיעים רעשים, אין מכך מנוס. בין אם תבחרו למקם את המקרן קרוב לצופים (על שולחן בסלון לדוגמא) או קרוב לצג, הקפידו לבחור בדגם שקט מידי שעוצמתו לא תחרוג מהעוצמה שמתאימה לחלל בו בחרתם להקרין את הסרט. מומלץ מאוד להשאיר מאוורר מסביב למקרן כדי למנוע התחממות יתר שלו – לכל דגם דרישות משלו וכדאי מאוד להקפיד עליהן.

  • אחריות – כמו שהייתם נוהגים לו היה מדובר בכל מוצר אחר, גם כאן כדאי לבחור בחברה שתעניק לכם אחריות על המוצר. בדרך כלל אחריות סטנדרטית תנוע בין שנה אחת לשלוש שנים, אך דעו כי ישנן חברות שיציעו לכם אחריות לתקופה של בין שלושה לשישה חודשים. מובן שתוכלו לרכוש מקרן ללא אחריות מה שיהפוך את כל העסק למעט זול יותר, אבל למה לכם להסתפק במוצר בינוני שסביר מאוד להניח שיתקלקל בקרוב? 

  • ניידות – אחד היתרונות הנפלאים של מקרן על פני טלוויזיה, הוא הניידות. חוגגים יום הולדת עם כל החברים? במקום להידחס ביחד אצלכם בסלון תוכלו לשכור אולם קטן ולהביא אליו את המקרן, וליהנות עם החברים מסרט טוב, בנוחות מרבית!

דברים נוספים שכדאי שתדעו

ובכן, אלו רק חלק מהאלמנטים שכדאי להקפיד עליהם בבחירת מקרן חדש. מעבר לכך יש לחשוב על מידת הבהירות, המחיר, ניגודיות הצבע, ועוד. ההמלצה הטובה ביותר היא לבקש לבחון בעצמכם את המקרן החדש שעל הכוונת שלכם, רק כך תוכלו להיות בטוחים שאתם רוכשים את המוצר המתאים לכם ביותר.