צמחי מרפא לחיים בריאים

לכוחם של צמחי מרפא יש עדויות קדומות ומאז ומתמיד השתמשו בהם בני האדם לטיפול במחלות. עם השנים השתכלל המחקר בתחום והיום כבר יודעים יותר כיצד לשלב את הצמחים כחלק מהתפריט התזונתי, פורמולות לטיפול ועיסויים.

חשוב לרכוש צמחי מרפא מחווה המגדלת את צמחי המרפא בתנאים האופטימאליים ותוכל להנחות אתכם גם בכל הנוגע לבחירת הצמחים, אחסונם הנאות ושימוש כולל התוויות שונות. החליטו אם להגיע עד למעמד הרכישה לחווה עצמה או להזמין אונליין ותוכלו להחליט איך לשלב את צמחי המרפא בחייכם בין אם באפייה, בישול, חליטות וכל דרך שתהיה לכם אפקטיבית ומהנה בהתאם לצמחים וההשפעות הפוטנציאליות של כל אחד מהם.


לפניכם חמישה צמחי מרפא שכדאי להכיר והסגולות הבריאותיות של כל אחד מהם:

אכיניצאה לחיזוק מערכת החיסון


חיזוק מערכת החיסון חשוב מאוד למאבק בטפילים ווירוסים שונים במיוחד בתקופת החורף ואחד מצמחי המרפא המזוהים עם חיזוק מערכת החיסון הוא אכיניצאה המכונה קיפודנית. צמח זה יכול גם לסייע במניעת סוכר בדם למרות שהוא לא תחליף לאינסולין, אבל יכול לסייע בשליטה ברמות הסוכר בדם וכן מכיל נוגדי חמצון שיכולים לסייע בהתחלפות התאים. מחקרים העלו שאכיניצאה יכול לסייע גם בהורדת לחץ הדם, הפחתת רמת החרדה והוא גם בעל תכונות אנטי דלקתיות במיוחד לטיפול בכיבים שונים, דלקת מפרקים שגרונית. ניתן לחלוט את פרחי הצמח או שורש הצמח במים רותחים ולאחר סינון לשתות.

קלנדולה לטיפול בפצעי עור


או בשמו האחר – ציפורן החתול, שמקורו ביערות הגשם הדרום אמריקאיים. בצמח נעשה שימוש ארוך שנים במלחמה בזיהומים, ריפוי כוויות, עקיצות ובעיות שונות בעור. כמו כן, מיוחסת לו מניעת של נשירת שיער וטיפול בדלקות חניכיים. ניתן להשתמש בו בתיבול מזון או כחליטת משקה ואפשר למצוא אותו גם בפורמולות שונות לטיפול בעור יבש או פגוע. השימוש בצמח אינו מומלץ לנשים הרות או מניקות וגם הוא לא מתאים לילדים מתחת לגיל שנתיים או למי שנוטל תרופות שנועדו להרגעה.

קמומיל להרגעת הבטן
קמומיל עולה פעמים רבות בהקשר של טיפול בבעיות במערכת העיכול ובמיוחד כאבי בטן. זהו צמח שפורח בעיקר באביב והוא נצרך לרוב בתור חליטה לאחר ארוחות, כיוון שתכונותיו מרגיעות את מערכת העיכול במצבים שונים כמו גזים, נפיחות בבטן, דלקות במערכת העיכול וכמו כן, מיוחסות לו תכונות של הרגעה והפחתת נדודי שינה.

סמבוק לטיפול בשפעת
הסמבוק הוא צמח פרח שנחקר שנים רבות בשל התכונות המטיבות שלו עם שפעת וצינון, הוא מקל על נזלת ולפי מחקרים, מפחית את הסיכוי לחלות בשפעת ואף יכול לקצר את משך תקופת המחלה, תלוי כמובן בגורמים שונים. בכל מקרה, הוא אפקטיבי בצמצום כמות הליחה וכן ותמוך במערכת הנשימה. המקור ליתרונותיו אלה הוא שהוא מכיל נוגדי חמצון שיכולים לסייע במצבים כרוניים ולנטרל רדיקלים חופשיים וכן אנטי ויראלי כך שהוא יכול לעכב נגיפים ולעורר את מערכת החיסון במניעת זיהומים כמו של נגיף השפעת. מחקרים שונים מצביעים על כך שהוא גם מסייע בהורדת לחץ דם.

אסטרגולוס לטיפול באלרגיות
צמח זה על פי המסורת הסינית נחשב לצמח שיכול לסייע באיזון המערכת החיסונית ולטיפול באלרגיות. יש ראיות לכך שהצמח עשוי לסייע במניעת זיהומים נגיפיים כמו הצטננות ודלקת הכבד, לשפר את תפקודי הכבד, מסייע באיזון רמות הסוכר בדם ולשפר את תפקודי הכליות. בכל מקרה, צמח זה ניתן לחליטה אך הוא אינו מתאים לנשים הרות או מניקות, פעוטות, תינוקות וקשישים ובמינון גבוה עשוי לגרום לסחרחורת לכן יש להקפיד על המינון.