ציפוי שיניים למינייט או לומינירס?

בניגוד לטיפולי שיניים אחרים, את תהליך הציפוי ניתן לסיים במהירות ולרוב זה גם לא כרוך בכאבים או במגבלות. עם זאת, חשוב להכיר היטב את ההבדלים בין סוגים שונים של ציפויי שיניים וכך לבחור את אלו שהכי מתאימים למצב בחלל הפה והלסת.

 

ציפוי שיניים למינייט או לומינירס

ציפוי שיניים

ציפוי שיניים נמדד בהגנה שהוא מעניק לשיניים ובהתאמה שלו למצב הבריאותי של המטופל. החדשות הטובות הן שאפשר להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי סוגים שונים של ציפוי, לראות תמונות של תוצאות מטיפולים קודמים ולאחר מכן גם לשלב את הציפוי יחד עם אסתטיקת שיניים ברמה גבוהה.

 

את הציפוי עצמו בוחרים לפי המלצות הרופא המטפל ועל סמך הרקע הרפואי והבריאותי של המטופל. מנגד, מבחינת מחירים לא אמורים להיות הבדלים גדולים בין סוגי הציפויים הקיימים ולכן הסוגיה הזו פחות קריטית.

 

ציפוי שיניים למינייט

ציפוי שיניים למינייט מספק פתרון אסתטי נוח לבעיות קלות של צורה ומנח של שיניים. זהו תהליך הפיך כי ברוב המקרים לא מבוצעת הסרה של חומר שן, מה שמאפשר למטופל להתחרט ולהסיר את השחזורים. על אף שהסרת הציפוי לאחר ההדבקה קשה למטופל וגם לרופא ולכן עלותה גבוהה, זהו יתרון ששווה להביא בחשבון.

 

ברמה הטכנית, ההבדל בין ציפויים לשיניים מסוג למינייט לבין סוגים אחרים של ציפוי בא לידי ביטוי באופי של החומר. למינייט הוא ציפוי חרסינה שלא דורש השחזה ולרוב גם אין צורך בהרדמה מקומית. יתרה על כך, בציפוי למינייט מבצעים תחילה ליטוש קל של השן ולפי עובי הליטוש מכינים את המידה המדויקת של חזית החרסינה.

 

ציפוי לומינירס

בציפוי לומינירס לא מבצעים הכנה ולא מלטשים את השן כדי להוריד ממנה עובי. כך ציפוי לומינירס מתאים למקרים שבהם רוצים להבליט שן החוצה, לחסוך זמן על הליטוש ולהשיג תוצאות מהירות עם או בלי טיפולי אסתטיקת שיניים אחרים.

 

ציפוי לומינירס הוא למעשה פטנט שמבוסס על ציפוי חרסינה דקיק במיוחד. השימוש בחרסינה ייחודית מאפיין את השיטה של ציפוי לומינירס ורופאי שיניים שהוכשרו לבצע אותה יכולים להציע עוד שורה ארוכה של טיפולים.

 

השוואה בין הציפויים

השוואה בין ציפוי שיניים למינייט לבין ציפוי לומינירס היא משימה מורכבת שמחייבת התייעצות עם אנשי מקצוע. לכל שיטה יש מטבע הדברים יתרונות וחסרונות אחרים, לכן צריך לבחון כל מקרה לגופו ורק לאחר מכן לקבל החלטה.

 

לסיכום, ציפוי לומינירס מתאים לרוב למקרים של שיניים סדוקות או שבורות ולמקרים שבהם רוצים להבליט את השיניים – בעוד ציפוי למינייט יתאים למי שמחפש תוצאות אסתטיות בבעיות קלות של צורה ומנח של שיניים.

מוגש בשיתוף עם ד"ר מאיה בן צבי – רשת מרפאות שיניים לאסתטיקה דנטלית