מפיקים אירוע עסקי? אל תחסכו על התאורה

אור הוא אחת התופעות המופלאות ביותר בעולם שלנו. את ההגדרה הפיזיקלית שלו - קרינה אלקטרומגנטית באורך גל שהעין האנושית מסוגלת לקלוט - רובנו לא באמת יכולים להבין, אבל כולנו יודעים עד כמה משפיע האור על האווירה. לא בכדי גם סיפור הבריאה נפתח למעשה עם "ויהי אור", ואם בחיי היומיום שלנו לתאורה יש תפקיד משמעותי הרי שבאירועים עסקיים מתעצמת חשיבות התכנון הנכון של מרכיב זה.

טכנולוגיות חדשניות

בימי קדם מי שסיפקה אור לאבות אבותינו הייתה האש (שמילאה כמובן תפקידים חשובים נוספים כגון חום ותחושת ביטחון). גילוי האש נחשב לאחת מפריצות הדרך הטכנולוגיות הדרמטיות ביותר בתולדות הקיום האנושי, וגם בעשורים האחרונים מתחוללת מהפכה של ממש שבאה לידי ביטוי גם בתחום התאורה.

דוגמה אחת לציוד מתקדם שמשדרג כל אירוע, ובפרט את אלה העסקיים, היא מסכי לדים. ישנם גם מסכים המיועדים לשימוש חוץ, בכל מקום שהוא, גם מסכי פנים וגם מסכים ניידים, ובכל מקרה מדובר במשטח רחב יריעה שניתן להציג עליו כל דבר שתרצו וברזולוציות מרשימות מאוד. חשוב מאוד להשתמש במסך איכותי, כך שבכל תנאי תאורה התצוגה תהיה חדה וברורה.

 

עוד ציוד לתאורת במה שבעבר היה נגיש אך ורק לאירועי ענק וכיום כל עסק יכול להשתמש בו לטובת אירוע מושקע ובלתי נשכח הוא גשר תאורה. בעזרת גשר שכזה, שמגיע באורכים שונים וגם במגוון תצורות, ניתן לשגר אור לכל פינה בחלל שבו נערך האירוע וכמובן לשחק עם האורות, ובכך ליצור אימפקט מרשים במיוחד.

ניסיון אנושי

על-מנת להפיק את מלוא התועלת האפשרית מכל הטכנולוגיות המתקדמות והציוד המשוכלל נדרש ניסיון רחב היקף בתחום.

ההון האנושי מסייע למשל בבחירת גודל מסך הלד האופטימלי - כך שמצד אחד הוא יהיה בעל נוכחות מובהקת ומצד שני לא ישתלט על האירוע. אנשי מקצוע מיומנים גם יעזרו לכם לבחור את המיקום הנכון ביותר לגשר התאורה, את האורך המדויק ואת סוג הפנסים שיותקנו עליו.

 

כמו כן מבטיח הניסיון האנושי המשמעותי התקנה ללא דופי. באופן טבעי מדובר במרכיב קריטי בהצלחת האירוע, גם מבחינת התרומה של התאורה לאווירה הרצויה, ולא פחות חשוב, מבחינת השקט הנפשי של מארגני האירוע וזאת בזכות הידיעה שכל הקונסטרוקציות יציבות ובטוחות ושגם בהיבט הבטיחותי אין סיבה לחשוש.

התאמה מושלמת לאופי האירוע

דגש חשוב נוסף בתכנון תאורה לאירוע עסקי, מעבר לבחירת ציוד לתאורת במה והקפדה על התקנה מקצועית, הוא יצירת הרמוניה נכונה בין אופי האירוע לאופי התאורה. גם על המטרה החשובה הזו ניתן לסמן V רק אם בוחרים נכון את החברה שבידיה מופקד מרכיב זה באירוע, ובפרט מומלץ להעדיף מומחים עם ניסיון רב בתכנון תאורה לשלל אירועים עסקיים - כך שגם האורחים באירוע שלכם יראו את האור ויתרשמו ממנו ומכם.