צחצוח שיניים לכלבים

צחצוח שיניים לכלביםיש אנשים שזה אולי יישמע להם מוזר אבל גם הכלבים צריכים לצחצח שיניים. אומנם הם לא מועדים לעששת כמו בני האדם, אך למרות הסברה הקונבנציונלית לפיה פיו של כלב נקי יותר מפיהם של בני האדם, כלבים עדיין יכולים לסבול מהצטברות אבנית ודלקת חניכיים. ולא מדובר בסתם ריח רע מהפה או שיניים צהובות כי בדומה לבני אדם, בעיות שיניים אצל כלבים יכולים למעשה להוביל לזיהומים מסכני חיים ולבעיות בריאותיות שונות כגון מחלות לב, כבד וכליות.

איך לצחצח את שיני הכלב שלך

אם הכלב שלכם יכול לצחצח את שיניו שלו, אתם יכולים כבר עכשיו להפסיק לקרוא את המאמר הזה ולהתחיל לפרסם את הסרטון שלו ביוטיוב, אלא שהסיכוי לכך נמוך. ברור אם כן שהכלב שלכם יצטרך עזרה בצחצוח השיניים. לשם כך מומלץ להשתמש במברשת שיניים לכלבים ומעט אסטרטגיה. השתדלו להשתמש במברשת כפולה בזווית של 45 מעלות כך שתוכלו לנקות גם מתחת לקו החניכיים. ייתכן כי בהתחלה הכלב שלכם לא משש יאהב את תהליך צחצוח השיניים, אך עם הזמן ניתן יהיה להפוך אותו לחוויה נעימה למדי עבורו ועבורכם. התחילו לאט וייתכן של תצליחו לצחצח לו את כל הפה. אבל תוכלו להגדיל את הזמן בכל יום ככל שהוא יתרגל. כמו כן, דאגו לדבר איתו ולהרגיע אותו במהלך הצחצוח ותגמלו אותו בפינוק אחר כך. כמובן שהעצה הכי טובה היא להתחיל את ההרגל הזה כשההכלב שלכם עדיין כלבלב.

 

אם אתם שואלים את עצמכם מתי איפה ואיך לצחצח את השיניים לכלב שלכם, הנה כמה עובדות חשובות שכדאי שתיקחו לתשומת ליבכם. אצל כלבים מחלת חניכיים לרוב משפיעה על השיניים העליונות האחוריות קודם. אך גרוע מכך, הפלאק נבנה על פני השן באופן יומיומי, ובעיקר מתחת לקו החניכיים. לוקח לפלאק פחות מ-36 שעות להפוך ממים ולהתקשות ולהפוך לאבן שן שאותה אי אפשר להוריד עם צחצוח. לכן השתדלו לבחור זמן במשך היום שיהיה לכלבכם מתאים בשגרת יומו. כמו לפני הליכה או לפני קבלת חטיף, מכיוון שזה עשוי לגרום לכלבכם לצפות לזמן צחצוח השיניים.

באיזו משחת שיניים להשתמש ואיך לעשות זאת

כיצד לבחור את משחת השיניים הנכונה לכלבכם? ובכן הטיפ החשוב ביותר כאן הוא שאל תשתמשו במשחת השיניים שלכם, כלומר משחת השיניים האנושית הרגילה לכלבכם. זאת משום שמרבית משחות השיניים האנושיות כוללות פלואוריד, שהוא רעיל ביותר לכלבים. תוכלו למצוא משחת שיניים שנוסחתה מתאימה לכלבים בחנויות חיות המחמד הטובות ביותר, ושהיא גם בטעם שהוא יאהב.

 

כדי להרגיל את הכלב שלכם לטעם הציעו לו את החטיף האהוב עליו כשמשחת השיניים הוטרינרית מרוחה עליו. לאחר מכן, תנו לו לטעום את משחת השיניים, ולבסוף מירחו עם האצבע את המשחה על השיניים העליונות. חיזרו על התהליך הזה עם מברשת השיניים.

במידה ואי אפשר לצחצח שיניים

אבל אם צחצוח השיניים מסתיים בדם, זיעה או דמעות, עדיין ישנן אפשרויות שתוכלו לעשות כדי לשפר את בריאות הפה של הכלב. אוכל פריך עדיף לשיניים של הכלב מאשר אוכל רך, שידבק לשיניים ויגרום לריקבון.

 

גם לעיסת עצמות וצעצועי לעיסה לניקוי שיניים יכולים מאוד לסייע. שימו לב שיש הרבה עצמות סינתטיות וצעצועי לעיסה אשר תוכננו במיוחד לחיזוק החניכיים והשיניים של הכלב שלכם, רק וודאו שאתם מספקים חפצים בטוחים לכלבכם, כי חפצים קשים מדי עלולים לגרום לשיניים שבורות. גם לתת לכלבכם עצם טובה ללעיסה יכול לסייע לו להיפטר מהצטברות אבן השן  ולחזק את השיניים.

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

פתיחת פרסום חינם לעסקים

 

פרסום עסקים חינם

 

טיפים לעסקים

 

המלצות טיולים בארץ

 

המלצות טיולים בחו"ל

 

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים