כך תבחרו פרקטים לבית ודק לגינה בשנת 2018

אם החלטתם "לרצף" את ביתכם ב-דק או פרקט, מאמר זה נכתב עבורכם. במאמר הבא ננסה להעניק לכם טיפים מהותיים, שיסייעו לכם לבחור את סוג ה"ריצוף" מעץ ויסייעו לכם לשמור על הדק או הפרקט אותו מיקמתם בביתכם או בחצר הבית. שימו לב כי הבחירה בין דק לגינה ובין דק או פרקט לביתכם היא שונה מהותית ועל כן עוד לפני שאתם רצים לרכוש בדיוק אותו הפרקט שהתקנתם בגינה לביתכם, עצרו רגע ובחנו את ההבדלים בין השניים.

כיצד בוחרים פרקט

פרקטים מעניקים לחלל הבית אווירה חמימה ונעימה, הם נגישים לכל אדם ברמה הכלכלית והתחזוקה שלהם היא פשוטה. ישנם סוגי פרקטים רבים ומגוונים החל מהצבע, דרך סוג העץ, עובי העץ טיבו ועוד. בבואכם לבחור פרקט, קחו בחשבון את הנתונים של החלל בו אתם עתידים להתקין את הפרקט ולצורך העניין, אם אתם עתידים להתקין פרקט במקום ציבורי, כדאי להתקין פרקט למינציה משום שבחללים הציבוריים שחיקת הפרקט עתידה להיות גבוהה ופרקט הלמינציה יצליח להחזיק מעמד לאורך זמן להבדיל מסוגי פרקטים אחרים.

בחדרי האמבטיה נכון לרצף באמצעות דקים בדיוק כפי שהתקנתם דק לגינה. דקים מאפשרים התמודדות נאותה עם שינויי מזג האוויר המשתנים המאפיינים את חדרי האמבטיה אם פרקט הוא הפתרון, כדאי להשתמש עם פרקט עץ אדום וחזק. בחדרי שינה כדאי לרצף באמצעות פרקט בגוונים חומים לרבות עצי אלון ועוד, כך שהאווירה תהיה נעימה ומרגיעה.

רכישה חכמה לאורך זמן

אין זה משנה אם בחרתם בפרקט או בדק בין אם זה דק איפאה או פרקט למינציה, חשוב לרכוש את המוצר האיכותי ביותר וזה המתאים לכם באופן אישי בהתאמה מלאה לצרכים האישיים אותם אתם מגדירים. השתדלו לרכוש פרקט בחברה המתמחה בכך, בדקו את טיב הדבק בו משתמשים לצורך הדבקת הפרקט - ישנם דבקים ידידותיים יותר לסביבה ומומלצים יותר לשימוש. את הפרקט אותו אתם עתידים להתקין בביתכם או הדק שאתם חולמים להתקין בגינתכם, חשוב לבחור באור יום ולא בליל ובחשכה. באור יום תצליחו להתרשם טוב יותר מהפרקט בביתכם וזאת ביחס לחושך המאפיין את הערב והליל.

 

לאחר שבחרתם את הפרקט אותו אתם מבקשים להתקין בביתכם, חשוב מאוד למדוד בצורה האופטימאלית את השטח וזאת כדי לא להיקלע למצב בו המתקין מגיע לבצע את עבודתו ומגלה כי חסר לו חומר לעבוד איתו בשל מדידה לקויה.

 

חשוב מאוד לדעת מבעוד מועד כי, פרקט אשר מיוצר מעץ צבעי נוטה להתכהות עם הזמן ועל כן חשוב להתקין פרקט מעץ טבעי בחדרים אליהם נכנסות קרני השמש במהלך היום יום. עוד לפני שאתם משלמים עבור כל חומר הגלם, קחו אתכם חתיכת פרקט קטנה אל ביתכם על מנת לבחון איך הצבע והפרקט משתלב בחדר. רק לאחר שהחלטתם וראיתם כי זה נראה טוב, גשו לשלם עבור כל חומר הגלם הדרוש לכם.

נכתב באדיבות ווד גאלרי http://www.wood-gallery.co.il