פרקטים – הבחירה הנכונה לכל בית

כניסה לבית חדש כרוכה בתכנון מדוקדק של נראות הבית. מעצבי הפנים נהנים להעניק לכל בית את הייחוד שלו כדי לבדל אותו מבתים אחרים, וכך תהיה לו אמירה משמעותית.

תחום העיצוב עבר מהפך מהותי בשנים האחרונות ואחד הנושאים שהשתנו הוא כל ההתייחסות לנושא התקנת פרקטים במיקומים שונים ברחבי הבית.

לקוחות רבים חשבו שהפרקטים הקיימים הם אלו המזכירים בתים אמריקאיים כפריים וישנים שבהם היו קיימים פרקטים כבדים מעץ טבעי שהפכו גם את הבית לבעל נראות כבדה ומאסיבית. עד שהם נכנסו לאתרי האינטרנט או לאולמות התצוגה של היבואנים ונחשפו למגוון העצום של הפרקטים הקיימים בשוק, כמו לדוגמה פרקטים למינציה שהם יפהפיים וקלילים. המבחר העצום שינה ברוב המקרים על הפרקטים ורבים מהם רכשו את הדגם המתאים ביותר עבורם.

התקנת פרקטים בבית

אחד היתרונות המשמעותיים של פרקטים הוא העובדה שמדובר בלוחות שאינם כבדים ובהתקנה מהירה וקלה. המתקינים המקצועיים מתקינים פרקטים בכמה חדרים תוך כמה שעות. מיד לאחר מכן השטח נקי ואפשר להיכנס לחדרים וליהנות מהם. לעומת זאת כשמדובר בריצוף, הדבר כרוך באנשי מקצוע מנוסים מאד, בעבודה הכוללת לכלוך רב בשל שימוש בדבק, מלט, חול ועוד. האריחים בדרך כלל כבדים מאד ולכן הם מועברים לתוך הבית על ידי מנוף, כך שזו לוגיסטיקה רצינית.

 

בחירת דגמי פרקטים

בקו העיצובי של הבית, מתאימים את הפרקט לריהוט שיוצב בכל חדר, לווילונות ולכל פריט דומיננטי אחר האמור להיות בכל חדר. ברוב המקרים בוחרים דגם אחד של פרקט שיותקן בכל החדרים אך אפשר לבחור גם בדגמים שונים, הכול בהתאם לרצונו של הלקוח וחוות הדעת של מעצב הפנים.

פרקט למינציה בנוי מכמה שכבות ומעל השכבה העליונה קיימת מדבקה שהודבקה אליו באופן מאסיבי ביותר. בשיטה זו יצרני הפרקטים מייצרים אלפי דגמים, חלקם בצבע אחיד מתוך ספקטרום צבעי העץ מהצבעים הבהירים, לבן ושמנת דרך כל גווני העץ ועד חום כהה אגוז או צבע שחור. בנוסף לכך קיימים דגמים המשלבים שניים או שלושה גווני עץ כמו שמנת אפור וחום. כשהפסים במיקומים הקבועים מונחים זה לצד זה הם יוצרים הרמוניה יפהפייה של צבעים, המוסיפים יופי רב לכל חדר.

הנאה מלאה מהפרקטים בחדרים

הימצאותם של פרקטים בחדרי הילדים, חדר השינה וחדר העבודה הוא תענוג אמיתי. תמיד כיף לדרוך על הפרקט, גם כשיחפים. הילדים נהנים לשכב על לוחות העץ, לשבת עליהם כשהם צופים בטלוויזיה משחקים במחשב או במשחקי קופסה. הטמפרטורה של הפרקטים היא תמיד נעימה, לא קרה מדי בחורף ואינה חמה מדי בקיץ, כיוון שלוחות העץ האיכותיים הם גם מבודדים.

זאת להבדיל מאריחים הן מאבן והן מקרמיקה אשר משנים את רמת הטמפרטורות שלהם בהתאם לטמפרטורות בעונות השנה השונות, כשיורדים מהמיטה על הבוקר הרצפה קרה ומאד לא נעימה ואי אפשר לשבת עליה בנוחות לאורך זמן.

פרקטים עבור המטבח וחדרי הרחצה

לאחרונה הוחל בשיווק פרקטים המכילים PVC המיועדים לחדרים שיש בהם לחות ולעיתים גם מעט מים כמו המטבחים וחדרי הרחצה. זהו פתרון אופטימלי עבור המרחבים הללו ליצירת אווירה מושלמת יפהפייה ומאד פרקטית.