הצעות פעילות לילדים בזמן המשבר

הצעות פעילות לילדים בזמן המשברנגיף הקורונה הוא מושג שאולי כבר נמאס לנו לשמוע אותו או לקרוא עליו אבל הוא בהחלט שבר את שגרת החיים של כולנו בישראל וכמובן של עשרות מיליוני משפחות ברחבי העולם. כרגע יש עשרות אלפים בבידוד בישראל ונראה כי רוב או כל המדינה תיכנס בקרוב לבידוד שכן מיום ליום יותר דברים מושבתים: בתי ספר, גנים, מכללות, פארקים, חופי ים, קניונים ועוד. הכול נסגר ומשרד הבריאות אוסרים על התקהלות. להיות כל כך הרבה זמן בבית, מושבתים ומבלי היכולת לעשות שום דבר למעשה – הדבר היחיד שאנו יכולים לעשות הוא להיות יצירתיים ולהעביר את הזמן עם הילדים שלנו בזמן המשבר. כדי לעשות זאת בצורה מהנה ולנצל את המצב להתקרב לילדים עוד יותר – הכנו עבורכם רשימת רעיונות ליישום.

רעיונות לפעילויות עם הילדים בבית בעת המשבר:

  • משחקי קופסא – יש מאות ואולי אלפי סוגי קופסא שתוכלו לשחק. חלקם לזוגות, שלשות וחלקם ל4-5 אנשים. חלקם יותר מאתגרים וחלקם פחות. סביר להניח שיש לכם בבית משחקי קופסא כאלה, אולי כאלה השמורים מיום כיפור או להעברת הזמן בימי שבת אם אתם שומרים. גם אם אין לכם מספיק משחקי קופסא תוכלו לקנות כמה כאלה ולהעביר שעות רבות בבית במשחק עם הילדים.

  • תחרות תחפושות – קחו בגדים ישנים, איפור, חגורות, מסכות, דברים ישנים מפורים, כובעים ועוד. אפשר לילדים לגלות יצירתיות ולהתחפש למי/למה שהם רוצים וארגנו תחרות תחפושות ביתית. ההורים הקוליים ביותר גם כן יתחפשו עם הילדים שלהם.

  • בינג' בטלוויזיה – צפייה ממושכת בטלוויזיה היא לא מומלצת לילדים אבל אם הם גם ככה עושים זאת ואתם כבר לא יודעים כיצד להעסיק אותם מחוץ לטלוויזיה תוכלו לפחות להצטרף אליהם לצפייה משותפת.

  • ללמוד משחק במחשב – על אותו רעיון של הטלוויזיה רק ללמוד משחקי מחשב שהילדים משחקים בהם ולשחק קצת ביחד אתם.

  • מחבואים – המשחק הקלאסי והמוכר שילדים משחקים בו בכל דור אפילו היום בדור הדיגיטל. מישהו סופר עם עיניים עצומות וכל היתר הולכים להתחבא והוא צריך למצוא אותם.

  • מסלול מכשולים בבית – קחו נייר טואלט, רהיטים, חבלים, צעיפים וכל דבר שאתם חושבים שיכול לעזור לכם ובנו מסלול מכשולים לילדים בבית. כמובן עשו זאת בצורה בטוחה ובמקום בטוח שלא חוסם את המעבר.

  • חפש את המטמון – אחת הפעילויות המהנות ביותר שנוכל להמליץ עליהן. הכינו משימות, חידות וסימנים בבית שיובילו את הילדים שלכם למציאת המטמון. המטמון יכול להיות שוקולד, חטיף, כסף או כל דבר אחר שיכול לשכנע את הילדים שלכם לחפש ולהעביר את הזמן. עצם ההכנה של החידות והסימנים יעסיקו גם אתכם.

  • למדו את הילדים מסחר – פתחו שוק ביתי עם צעצועים אך גם ירקות אמיתיים וחפצים שונים ועזרו לילדים ללמוד כיצד לסחור, לשלם, לקבל עודף ואם צריך אז גם להתמקח על המחיר. עזרו להם לשפר את יכולת המסחר שלהם.

  • שיעורי יצירה עם הילדים – זוהי הזדמנות נהדרת לגלות דברים חדשים על הילדים שלכם ולגלות להם גם תחביבים נוספים. אולי כדאי שיפתחו את כישורי הציור שלהם, הפיסול, היצירה, ההרכבה (פאזלים, לגו וכו') ועוד.

  • קצת אימוני כושר – אם בכיתם שלא היה לכם זמן עד כה לעשות כושר ולדאוג לבריאות, כעת זוהי הזדמנות נהדרת לעשות כושר ביחד עם הילדים שלכם בבית. יש אינספור דוגמאות באינטרנט לתרגילי כושר שאפשר לעשות בבית.

 

לצד כל הרעיונות הללו תוכלו גם לשחק בכדור עם הילדים בגינה וכן לשחק אתם במגוון משחקים גדול יותר בגינה אם אתם גרים בבית קרקע. כמו כן תוכלו לבנות דברים ממחזור בקבוקים. לתת לילדים שלכם לייצר משחקים בעצמם ועוד. יחד נעבור את המשבר הזה.