פסיכולוג לצורך בריאות הנפש

החיים שלנו הם דינמיים ומרוצפים באבני דרך קטנות, אירועים אשר מותירים בנו ובהתנהגותנו את רישומם. לעיתים, אלה יכולים להיות אירועים משמחים, אבל, בחלק גדול מהמקרים, מדובר באירועים טראומטיים, אשר, גם אם איננו חשים בכך, עלולים להשפיע על הלך רוחנו ועל התנהגותנו בעתיד, אפילו מבלי שנצליח לקשר בינם לבין התוצאה. פסיכולוג לבריאות הנפש, יש בכל מקום בארץ, הוא איש המקצוע המתאים על מנת לסייע לנו לחוש טוב יותר בנוגע לעצמנו, לקבל כלים להתמודדות היומיומית, ולכן, פסיכולוג מקצועי, נחשב לכמעט-חובה לכל אדם החי במציאות המבלבלת של ימינו.


מדוע דווקא פסיכולוג באזור שלכם?

פסיכולוג באזור הקרוב למגוריך עשוי להוות פתרון מצוין, מקצועי וזמין, הרבה יותר מפסיכולוג וירטואלי או פסיכולוג בחו"ל. מרבית טיפולי הפסיכולוגיה אינם מורכבים עד כדי כך שיצדיקו נסיעה ארוכה וממושכת כדי לקבלם. ולכן, זמינות וקרבה פיזית של קליניקת הפסיכולוג למקום המגורים של המטופל משחקת תפקיד משמעותי בקריטריונים לבחירת פסיכולוג-מטפל, אשר ילווה את התפתחותכם ויסייע לכם בהתמודדות עם מצבים של בריאות הנפש.


מי זקוק לפסיכולוג?

האמת? כל אחד מאיתנו, לפחות פעם אחת בחיינו נדרש לפגישה או לסדרת פגישות עם פסיכולוג, כדי לעשות סדר בראש. ביקור אצל פסיכולוג, או אפילו טיפול מתמשך וקבוע אצל פסיכולוג, אין פירושם כי משהו לקוי בכם, נהפוך הוא. פירוש הדבר הוא, כי להבדיל מאנשים אחרים, אשר להם (כמו לכולם) ישנן בעיות, אבל הם אינם מטפלים בהן, אתם - דואגים לבריאותכם הנפשית, משוחחים על כך עם פסיכולוג לבריאות הנפש, מאווררים את הסוגיות הקיימות ועל ידי כך, גם מוצאים, בעבודה משותפת יחד עם הפסיכולוג, דרכי פתרון לבעיות ולסוגיות הקיימות. אמנם, ניתן לעשות את ה"עבודה" הזו בעצמכם או בעזרת חבר/ה טוב/ה, אולם אין כמו איש מקצוע, פסיכולוג, שיידע לסייע לכם ולנתב אתכם לדרך הנכונה, ולצורת חיים בריאה יותר מכל הבחינות. ניסיון לחסוך בכסף המשולם לפסיכולוג מקצועי עלול לא רק שלא להועיל, אלא גם להזיק לבריאותכם הנפשית.

 

בריאות הנפש מטעם קופות חולים

ב2105 נכנסה רפורמה על ידי משרד הבריאות אשר נוגעת בבריאות הנפש. במסגרת הרפורמה קופות החולים אחראיות על מתן שרותי בריאות הנפש כאשר המטרה העילאית של הרפורמה היא שכל הטיפולים השוטפים, כולל הפסיכולוגיים, יהיו תחת קורת גג אחת.

 

פסיכולוג לצורך בריאות הנפש