פיתוח מנהלים

כל הארגונים בכל העולם – גדולים כקטנים, מושפעים כולם באופן ישיר מאופי הניהול בהם וההון האנושי המועסק בהם. מנהלי הארגון הם השמן שגורם למנועים לעבוד ודוחפים את הארגון להצלחה. גם אם נראה לכם שהמצב בארגון שלכם הוא מעולה, הרי שתמיד יש לאן לשאוף וכאן בעצם טמון סוד הקסם. לאדם תמיד יש לאן לשאוף ומה ללמוד, ובדיוק לשם כך נוצרו תכניות פיתוח מנהלים שמטרתן להעמיד את המנהל ואת האופי שלו ביחס לשאר גורמי האנוש בארגון, וללמד אותו כיצד לשפר את ההתנהלות הכלכלית, החברתית והניהולית שלו על מנת להוביל להצלחה יעילה יותר.

 

כיצד תהליכי פיתוח מנהלים משפיעים על הארגון

קיימות תכניות רבות של פיתוח מנהלים – החל מסדנאות, הרצאות, ימי עיון ועוד, כל אלו מקנים למנהלים מיומנויות שונות; תהליכי פתירת בעיות, פיתוח יצירתיות וחשיבה ניהולית, ערכים ניהוליים וכיצד להתאים את סגנון הניהול למקום העבודה. פיתוח מנהלים יישען לרוב על חמישה היבטים:

  • ידע – במהלך הסדנאות והתוכניות, מוצפים המשתתפים בידע הומני לימודי בנושא מערכות ארגוניות וחומרי הסברה אחרים המשמשים כבסיס לנושאים האחרים עליהם ידונו בהמשך הסדנא או התוכנית. כידוע, ללא בסיס יציב לא ניתן לטפס מעלה בסולם.

  • פיתוח מיומנויות – לאחר שהבסיס נספג והובן, על המנהלים להעמיק במיומנויות הניהול. בשלב זה מתבצעות סימולציות ותרגול התמודדות עם מצבים אפשריים, מציאת הפתרונות האפשריים ודרכי התמודדות מול אתגרים ומשימות העולים בשגרת היום יום הניהולית. לצד אלו, ילמדו כיצד להניע עובדים, מהי משמעותה של מנהיגות, פיתוח יכולות השפעה ועוד.

  • מודעות – בכדי להשתפר, יש להכיר תחילה בחולשות שלי. לאחר שילמדו כיצד להתמודד עם החולשות והחסרונות שלהם, יקבלו כלים למתן ביקורת עצמית ושיפור החולשות.

  • תפישה – הכל מתחיל בנקודת המבט של המנהל והדרך בה הוא תופש את עצמו במסגרת הארגון, מהם תחומי האחריות ומהן הסמכויות שלו, מהן הדרכים להראות סמכות ואחריות בלי ליצור אנטגוניזם, ועוד. אם המנהל מבין ומקבל את מעמדו, יהיה לו הרבה יותר קל להעביר זאת הלאה, ובהמשך לכך לרכוש את הכבוד הראוי משאר העובדים ואת היחס שמגיע לו בתוך ההירכיה בארגון.

מהו תפקידו של המנהל

תפקיד הניהול כולל בתוכו משימות רבות; אחריות על העובדים, הנעה לפעולה, העברת פרזנטציה כזו או אחרת מידי פעם על מנת להשיג את המטרות, ועוד. בקצרה ניתן לומר שתפקיד המנהל הוא ליצור סביבה שבה יהיה סיכוי גבוה יותר, לכך שיתרחש הדבר הרצוי ביותר מבחינת הארגון או החברה. אם הנכם עומדים בפני קידום או שברצונכם להעניק למנהלי הביניים שתחתיכם סדנת פיתוח מנהלים מעניינת שבה יוכלו ללמוד עוד ולהרחיב את סל הכלים שלהם, זה הזמן ליצור קשר עם ולבחור מבין מגוון הסדנאות וההרצאות הנפלאות. זכרו, המנהלים הם השמן המניע את הגלגלים של הארגון ומובילים אותו להצלחה!