פאצי'ם - מטלאי קרעים לצעקה אופנתית

 

עמידות ויתרונות של פאצ'ים רקומים

פאצ'יםבסאוונה בלו ניתן להזמין פאצ'ים ברקמה ממוחשבת על פי עיצובים מוכנים מתוך מאגר העיצובים שלנו וכן ניתן להזמין פאצ'ים ברקמה ממוחשבת לקבוצות ספורט, אירועים ולצורכי מיתוג של חברות מסחריות.

בגדיו הראשונים של האדם כפי שאנו יודעים ממחקרים ארכיאולוגים ואנטרופולוגים, היו עשויים עלים ושאריות צמחים יבשים וירוקים (עלה התאנה המוזכר במקורות ככסותו של אדם הראשון) לעתים כבר בשלב זה של הכנת מלבושים היו נעזרים בעלים מסוגים שונים ותופרים בעזרתם פאצ'ים למילוי או הוספה של כיסוי על פי הנדרש.

לאחר שהפך האדם לצייד וביית בעלי חיים לצרכיו החלו להשתמש בעורות מבעלי החיים שניצודו לצורכי תזונה על מנת להכין חלקי מלבוש באזורים מסוימים ומלבושים מלאים באזורים אחרים וזאת בהתאם למזג האוויר וגודל החיה שניצודה.

הבגדים שיוצרו היו יקרי המציאות ובהיותם כאלה היו בשימוש זמן ממושך ולעתים אף יותר ממחזור חיים אחד. כמובן שכבר בשלב יצירת הבגד היו נאלצים להשתמש בפאצ'ים על מנת לסגור חורים או להשלים חלקים חסרים, אך גם לאחר השלמת הבגד וכתוצאה מבלאי השימוש בו היה צורך לבצע תיקונים אשר בדרך כלל נעשו על ידי הוספת חלקי עור קטנים בתפירה. זהו מקורם של הפאצ'ים הראשונים.

משהחלו משתמשים בבדים ליצירת מלבושים, היו בתחילה הבגדים יקרי מציאות. לעתים היה אדם משתמש באותו סט בגדים כל חייו. כמובן שבהיות הבדים יקרים, לעתים, בעיקר כאשר או הקרעים בבגד קטנים ניתן היה לתקנם בעזרת תפירה מעליהם מה שהתקבל כמעין פאצ'ים רקומים אך היה לא יותר מאשר תיקון רקום שאפשר את המשך השימוש בבגד.

פאצ'יםכאשר היו הקרעים גדולים יותר ונאלצו להמשיך להשתמש בו היו מצמידים לבגד טלאים, פאצ'ים גדולים כך יכסו את כל הקרע או החור ויאפשרו להמשיך וללבוש אותו.

הפאצ'ים הרקומים הופיעו כאשר החלו לסמן אביזרי לבוש בסמליהם של אצילים ולוחמים. בשמם או בשם יחידתם. תחילה היו הסימונים ישירות על אביזר הלבוש בעזרת רקמת יד ולאחר מכן גם על ידי יצירת פאצ'ים שניתן היה להעבירם מבגד לבגד.

סימני יחידות צבא וחברות מסחריות הופיעו כבר לפני מאות בשנים ופאצ'ים אלה אפשרו זיהוי ושיוך של מדים, בגדים ואפילו כלי מיטה לבעליו.

בשנות ה-60 העליזות כחלק ממרד אנשי הפרחים שדגלו בהתחברות לטבע ושימוש ממושך בבגדים ישנים ככל שיהיו קיבלו הפאצ'ים תנופה אופנתית משמעותית ומאז הם חוזרים לאופנהמדי כמה שנים.

כיום ברקמה ממוחשבת ניתן ליצר כמעט אין סוף של פאצ'ים הן לצורכי אופנה והן לצורכי זיהוי, מיתוג ומסחר.

פאצ'ים