עצות לניהול קונפליקטים בין בני זוג

עצות לניהול קונפליקטים בין בני זוגזוגיות הוא בין הנושאים המורכבים בהם אנו נוהגים לעסוק. כולם מעוניינים בזוגיות, אולם רבים מתקשים לתחזק אותה, זאת כיוון שלעתים מופיעים פערים משמעותיים בין ציפיות בני הזוג לזוגיות, כאשר לבני הזוג יש קשיים להתמודד עם קונפליקטים. אין זוג שמעולם לא חווה משבר אחד או יותר במהלך חייו, אולם קיומו של משבר אינו מחייב את סיום הזוגיות – אלא דווקא מהווה מקום ממנו ניתן לצמוח ולהביא את הזוגיות למקום משופר וטוב יותר.

 

במהלך חיי הזוגיות, בני הזוג חווים קשיים, בין אם מדובר בקשיי הסתגלות לחיים בזוגיות, חוסר התאמה לגבי ציפיות בני הזוג האחד מהשני. סוגיות בתחום הרומנטי, וויכוחים על גידול הילדים, קשיי התמודדות עם משפחות של בן/בת הזוג וכמובן – ויכוחים במה שנוגע לכסף.

 

כסף היה מאז הוא מתמיד נושא שנוי במחלוקת, קל וחומר כאשר מדובר בכסף במערכות יחסים. תחום הכסף נוטה לפרק משפחות. קשיים כספיים מכבידים לא פעם על הקשר הזוגי. התמודדות יומיומית בניהול תקציב משק הבית הוא נושא בוער למדי בקרב זוגות נשואים רבים.

 

זוגות רבים, בין אם וותיקים ובין אם חדשים, בוחרים לשמור בבטן דברים שמציקים להם; אחרים בוחרים לריב עליהם ללא הפסק. כל אחת מהאפשרויות האלו היא בעלת פוטנציאל להרוס את הזוגיות ויש לטפל בהן במהירות האפשריות – וביעילות רבה ככל הניתן.

מה אפשר לעשות כאשר הקונפליקט לא נפתר בעצמו

ראשית כל, יש לדבר על הנושא בצורה פתוחה ורוגעת ככל הניתן, ולהישאר גלוי ופתוח לפשרות ולשינויים. זכרו לשמוע את הזוג והיזכרו מה גרם לכם להחליט להיות ביחד ולבנות עבורכם עתיד משותף. ללא ספק, זוגות רבים מסוגלים לפתור את העניינים בעצמם, אם התקשורת ביניהם טובה; עם זאת, לעתים מזומנות, קונפליקטים מעיבים על התקשורת עדי כדי מצב בו יש להסתייע בגורם מקצועי חיצוני.

 

הזוגיות שלכם חשובה לכם? מעוניינים לחיות באושר וללא קונפליקטים? מי לא – אבל לא כל אחד מסוגל להגיע למצב הזה בכוחות עצמו. דעו כי טיפול זוגי עשוי לסייע משמעותית בשיפור המצב. הליכה לטיפול זוגי אין משמעותה שמשהו לא בסדר אצלכם. לעתים זוג עשוי להיקלע למבוי סתום, כאשר טיפול זוגי יכול לסייע לו לצאת ממנו. צד שלישי ניטראלי יכול לסייע לבני הזוג לראות את המצב כמו שהוא, ממקום נקי, וכך לזרז את תהליך שיפור המצב.

 

זוגות רבים בוחרים להמתין עם הטיפול הזוגי עד לרגע האחרון – כמוצא אחרון לפני פירוק החבילה. נדגיש כאן כי חבל להגיע עד לרגע האחרון ממש על מנת ללכת לטיפול זוגי. כאשר הקונפליקט אינו עובר מעצמו, אין שום סיבה שלא להיעזר בטיפול זוגי. כל זוג יכול להתאים לטיפול זוגי.

 

טיפול זוגי בקונפליקטים

במהלך החיים הזוגיים עשויות להתעורר בעיות רבות שונות שאת חלקן אולי לא ניתן לפתור. אולם ישנן בעיות שעשויות להביא להרס חיי הזוגיות וזה פשוט חבל. ישנם בני זוג המסוגלים להתמודד עם הבעיות בעזרת תקשורת טובה ובריאה; זוגות אחרים, לעומתם, ממשיכים להתבוסס בשלולית המריבות והוויכוחים, ואינם יודעים כיצד לצאת ממנה לעבר זוגיות טובה ונעימה יותר. טיפול זוגי עוזר ברכישת כלים להתמודדות עם קונפליקטים בזוגיות – בין אם קונפליקטים קיימים ובין אם קונפליקטים עתידיים.

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

מתכונים מומלצים  /  מתכוני השף הפשוט קובי פרידמן

 

טיפים לעסקים  /  פרסום עסקים

 

 

__________________________________________

 

פרסום עסקים באתר האינטרנט המלצהפרסום עסקים באתר האינטרנט "המלצה" - אינדקס עסקים מומלצים בפריסה ארצית

הקמתם עמוד עסקי מרשים? מצויין!! הגיע הזמן שעוד לקוחות חדשים ייחשפו אליו

קחו 5 דקות הפסקה והירשמו לאתר

אלפי גולשים כל יום באתר המלצה מחפשים עסקים איכותיים בתחומים שונים

ניתן להירשם לפרסום עסקים עם כרטיס עסק חינמי או כרטיס עסק מקודם בתשלום

למה אתם מחכים? הירשמו והתחילו לצבור המלצות מלקוחות מרוצים

לחצו כאן להרשמה