עיצוב ירוק – איך לשמור על הסביבה וגם ליצור מקום שנראה טוב?

באם הנכם מעוניינים לשפץ את הבית שלכם או לרכוש נכס חדש ואתם מבכרים כי תיעשה שימוש בבנייה ירוקה, פנו אל משרד אדריכלים, אשר מתמחה בתחום ותוכלו ליצור מקום ידידותי לסביבה. הרבה אנשים סבורים, כי קשה לשמור על עיצוב ירוק, שזוהי טרדה עבורם, אבל יש כל מיני דרכים ידידותיות לסביבה, שיעזרו לכם לשמור על הסביבה וליצור מקום שנראה יותר טוב, כדלקמן –

עיצוב ירוק – איך לשמור על הסביבה וגם ליצור מקום שנראה טוב?

התחילו לשתול עצים -  

כן, זה לא בדיחה כלל וכלל, הדבר שהכי תורם לעיצוב ירוק והופך אותו למקום יותר נעים הוא כאשר שותלים עצים בכך האוויר נהיה יותר נקי ומעוצב בירוק. במידה ואתם מעוניינים שיהיה לכם גם צל על הבית שלכם, מומלץ לכם כי תשתלו עץ גבוה וכך תוכלו לחסוך בעלויות של המזגן בבית שלכם.

עליכם להפריד את חלקי הפח השונים -

הדבר אולי יישמע לכם כפעולה אשר תטריד אתכם, אבל באם תפרידו את חלקי הפח השונים אשר אפשר למחזר לאשפה וחלק שלא ניתן למחזר לאשפה, עסקינן בפעולה בסיסית ופשוטה למדי. ניתן למחזר המון דברים, כמו למשל – מוצרי פלסטיק, ביגוד, מוצרי אלקטרוניקה, מוצרי נייר, מוצרי זכוכית וכיוצא בזה. באם תקפידו על הפרדה של חלקי הפח השונים, תגרמו בכך לסביבה ירוקה ובריאה יותר עבור כדור הארץ.

במקום לרכוש סמרטוט, עשו את הפעולה בעצמכם -

 אומנם הסמרטוט שבמכולת השכונתית זמין לעין כל המבקש, אבל זהו רק בד אשר אתו מבצעים פעולה של ניקוי. תייצרו בעצמכם סמרטוט מחולצה ישנה שלא ניתן כבר לתרום אותה, מכיוון שהיא דהויה. זהו פתרון נפלא עבור מחזוק וגם לחסוך בעלויות.

 

תשתדלו לתרום כמה שיותר –

אל תזרקו לאשפה מוצרים או בגדים. במדינת ישראל כיום יש הרבה אנשים אשר זקוקים לדברים שלכם. תתרמו את אותם מוצרים ותחושו סיפוק בגין התרומה שלכם.

 

תעשו שימוש בסוללות נטענות -

אם תעשו שימוש בסוללות שהן חד פעמיות, תזהמו בכך את מי השתייה שלכם ותשחררו אליהם כימיקלים שהם רעילים. תעשו שימוש בסוללות נטענות, למען פגיעה מזערית בסביבה עד כמה שניתן הדבר.

 

התחילו לחסוך בחשמל הקטן -

 במידה ותתחילו לחסוך בחשמל הקטן, תחסכו בכך עלויות של אלפי שקלים לעומת השנה אשתקד ובכך אתם מיטיבים עם כדור הארץ. במידה והמחשב שלכם כבר טון לחלוטין, הוציאו אותו מהתקע, אל תשאירו את הטלוויזיה דלוקה שאין אף אחד בסביבה  וכן עליכם לוודא כי סגרתם את כל האורות שכך סתם דולקים באמצע היום.

 

הקפידו על חיסכון במים –

ישראל מדינה חמה ויבשה, קשה שלא לחסוך במים. אם ארם רכשתם חסכמים בברזים של הבית שלכם, זה זמן מצוין לבצע רכישה שכזאת. בנוסף לכך, הפעילו את נדיח הכלים רק כאשר הוא מלא לחלוטין בכלים והימנעו מביצוע אמבטיה אשר ניתן להמירה במקלחת. 

 

הכינו בבית שלכם קומפוסט -

הכנה של קומפוסט מתאפיינת בשלל יתרונות – ראשית כל, תוכלו בכך לעזור לסביבה ירוקה בכך שתזרקו פחות זבל, שנית כל, הגינה שלכם תהיה מלבבת בזכות הדשן הטבעי אשר אותו תכינו. ביכולתכם לזרוק פחים אשר נבלו או קליפות של ירקות.

 

אל תעשו שימוש בשקיות פלסטיק -

כמות גדולה של שקיות פלסטיק מוצאת את עצמה בפחי הזבל כל שנה. שקיות הפלסטיק לא מתכלות והן מובלות באופן ישיר אל הים, פוגעות בדגים ומזהמות אותו. תנסו לעשות שימוש אך ורק בשקיות בד רב פעמיות או בשקיות חד פעמיות אשר הן מתכלות מתירס או לחלופין מנייר.

 

תרכשו מוצרים רק מתוצרת כחול לבן -

אתם בוודאי מרימים כעת גבה ושואלים את עצמכם מה הקשר? תוצרת אשר היא ממדינה זרה טומנת בחובה צריכה של דלק כדי להגיע למדינת ישראל ודבר זה יפגע באיכות הסיבה, לכן רכשו תמיד תוצרת כחול לבן.

 

טפלו היטב במכונית שלכם -

במידה ותטפלו היטב ברכב שלכם ובמועד המתאים, בכך תגרמו לצריכה מופחתת שך דלק ולייצור מועט של גזים רעילים – שניהם כאחד שומרים על סביבה ירוקה וכך גם תוכלו לחסוך בעלויות ניכרות.

 

רכשו חיתולי בד במקום חיתולי נייר חד פעמיים -

במידה ופעוטות מסתובבות לכם בין הרגליים, רכשו חיתולי בד אשר הינם רב פעמיים, לעומת חיתולי הנייר אשר הינם חד פעמיים. מדי שנה מייצרים חיתולי הנייר עשרות אלפים של טונותזבל ודבר זה גורם למפגע סביבתי באופן ניכר.

המלצות טיולים בחול
רישום המלצה חדשה
פרסום עסקים באינטרנט - צימפי
המתוקים של ענבל - מארזים ממותגים ומתוקים
רישום עסקים לאתר