עיצוב דירות סטודנטים - כל מה שצריך לדעת

דירות סטודיו או בשמן האחר דירות סטודנטים, מהוות הזדמנות פז לעיצוב שימושי ונעים בתקציב קטן. איך עושים זאת נכון? אספנו ארבעה עקרונות מנחים שייסעו לכם לצלוח את הפרויקט. 

העיקרון הראשון: סדר - שום פריט אינו מיותר

כשהמרחב קטן כל רהיט ואביזר משפיעים על התחושה והחוויה. סטודנטים רבים נדרשים להחזיק: בספרי לימוד, קלסרים עבי קרס, בגדים למכביר, נעליים ואביזרי נוי ויופי. כל אלו, מאכלסים שטח קטן יחסית ונדרשים למקום אחסון נגיש וקל. בדומה למערכה תיאטרלית, גם כאן במרחב הציבורי הנראה לעין כל פריט או אביזר הנחוצים לפעילות היום יומית נותרים נגישים וגלויים.

פריטים, שאינם נדרשים לשימוש יום יומי, אך נשמרים לשימוש עתידי יאוחסנו בריהוט מתכוונן ודו שימושי כמו: הדומים, ספות נפתחות, ארגזים על גלגלים ומגירות. ולכן בשלבי רכישת הריהוט כדאי להעדיף פריטים שיאפשרו מקומות רבים לאחסון.

העיקרון השני: צבעוניות

זהו אינו סוד, שלצבע יש השפעה רבה על מצב הרוח והאווירה בבית. דירות סטודנטים מאוכלסות ברוב רובו של היום ותפקידן לשמש אי של שקט ופרטיות מההמולה בקמפוס. לכן, דווקא כאן חשוב לשמור על צבעוניות מתונה, שתסייע להגדיר את החלל ולשמור על "סדר בעיניים".

במסגרת קורס הום סטיילינג תלמדו לבחור את שלושת הגוונים המשמעותיים ושלושת גווני הרקע, שימקסמו את האווירה בחלל.

העיקרון השלישי:  לחדש בתקציב קטן

במקרים בהם הסטודנט שוכר את הדירה בחוזה ארוך לשלוש שנים ומעלה, ניתן בהחלט לשדרג אותה בתקציב קטן ולהפוך אותה למקום, שמרגיש כמו בית.

כיסאות ושולחנות יד שניה או משווקי פשפשים, שניתן לשפץ, ריהוט מודולרי מ"איקאה" הם רק חלק מהפתרונות.

צבע מוסיף המון, ויוצר תחושה של רעננות וחידוש, כשיודעים לעבוד אתו במינון נכון.
שטיח יפה, פריט טקסטיל משובח וההתאמה ביניהם יפיקו את הדירה הנעימה בכל תקציב.

העיקרון הרביעי: חלוקת החלל

אחד הצרכים המרכזיים של סטודנטים הוא לעשות הכל במרחב אחד: לאכול, לישון, ללמוד, לארח, ליהנות מזמן פנאי איכותי, לטפח גינה ולאחסן את פריטי הלבוש וההנעלה שלהם. כאשר מדובר על חלל של כמה עשרות מטרים בודדים ,הרי שנדרש לחשוב לגובה ולא לרוחב. העדיפו מיטות גלריה, או מיטות היכולות לשמש גם כמערכות ישיבה בשעות הלמידה בבית. בחרו: בשטיחים ואביזרים בעלי גוונים שקטים, שימו דגש על המרקם ופחות על ההדפס ומתנו את תחושת "העומס" בחלל בגוונים נעימים המשתלבים היטב יחדיו. חלוקת חלל טובה תאפשר לדייר למקסם את החלל בצורה הטובה ביותר ולהנות ממה שיש לו להציע. היעזרו בווילונות, מחיצות מגוונות, פרגודה או משרביה בבניה קלה ליצירת חלוקה מרומזת, שלא גוזלת מהמרחב.

לסיכום, אפשר לקרוא להן דירות סטודיו, דירת חדר או יחידת דיור, אבל  בסוף היום, כל סטודנט רוצה לדעת שיש לו מקום שהוא קורא לו בית. במסגרת קורס הום סטיילינג תלמדו כיצד לעצב דירת סטודנטים בתקציב ושטח קטנים, תוך חלוקה נכונה של החללים ושמירה על פרטיות ותחושה של ביתיות.