שכחתם לחדש את ביטוח החובה ונקלעתם לתאונת דרכים – מה עכשיו?

מאוד לא נעים, אך לפעמים גם זה יכול לקרות. תאונת דרכים ללא ביטוח חובה, מה עושים ובמי מסתייעים? עורכי דין נזיקין עשויים לסייע לכם רבות, אם נקלעתם לסיטואציה בה נגרם נזק כלשהוא בעקבות תאונת דרכים ברכב שאינו מבוטח.

ביטוח החובה נקרא כך, משום שהוא חובה בכל כלי רכב אשר נע על כבישי ארץ ישראל. בין אם מדובר בכבישי עפר או בנתיבים סלולים, כלי תחבורה בישראל חייב להיות מבוטח בביטוח החובה בכדי לנוע. במידה וחס וחלילה הייתם מעורבים בתאונת דרכים ללא ביטוח חובה, קודם כל תנשמו עמוק. לאחר מכן, ניתן לפנות אל עורכי דין מובילים בתחום הנזיקין ולקבל את הייעוץ הכון. אז באילו מקרים ניתן להסתייע בשירותיהם של עו"ד נזיקין מומלצים?

תאונות דרכים וביטוח חובה – עורכי דין נזיקין

אין ספק, הסיטואציה מאוד לא נעימה וגם עשויה להוביל לתביעות ענק. בדיוק מפאת סיבות אלו, הפנייה אל עו"ד נזיקין היא הכרחית. תאונת דרכים ברכב ללא ביטוח חובה, משמע שאתם לא מכוסים מבחינת תביעות ונזיקין.

בכל מקרה בו הייתם מעורבים בתאונת דרכים ללא ביטוח, חשוב לדעת כי אי-פנייה לעורכי דין עשויה להוביל אתכם לדרך מאוד מצערת, שבסופה גם אתם עלולים למצוא את עצמכם בכלא. חשוב לדעת, ביטוח חובה נועד להגן עליכם בבחינת תביעות הקשורות בפגיעות גוף של נהג, של נוסע ברכב או אפילו של הולך רגל.

תוקפו של ביטוח חובה והקשר לטסט השנתי של הרכב

יחד עם חידוש ביטוח החובה של כלי התחבורה שלכם, חשוב גם לוודא שאינכם שוכחים לעבור את ה"טסט" השנתי. שימו לב וזה חשוב מאוד, במידה ואתם שוכחים להעביר את הרכב טסט שנתי, מבחינה חוקית אינכם מבוטחים. על כן, יש לוודא כי הרכב מתוחזק כיאות, מה שיוביל אתכם לעבור את הטסט השנתי ביתר קלות, להיות מבוטחים ולנהוג בראש שקט.

במילים אחרות ובכדי לחדד את זה עוד יותר, נדגיש כי גם אם שילמתם את ביטוח החובה, אך שכחתם לעבור טסט שנתי, הביטח שלכם לא יהיה תקף. עורכי דין מובילים בתחום הנזיקין עוסקים גם במקרים של תאונות דרכים ללא ביטוח צד ג'.

תאונה ללא ביטוח – מה לעשות?

יש לזכור כי ללא ביטוח צד שלישי, נזקים אשר נגרמים לאותו צד שלישי אינם מבוטחים, מה שעלול להוביל לתביעות משפטיות. למעשה, גם אם אדם נתקל ברכב שלכם, מעד ושבר את רגלו, הוא יכול לנסות לתבוע אתכם (גם אם הרכב היה כבוי בחנייה).

רוצים להרגיש בטוחים? הקפידו לבטח את רכבכם בביטוחים המתאימים. בעוד שלא לכל הרכבים יתאים ביטוח מקיף (למשל רכבים זולים או ישנים), את כל הרכבים מומלץ לבטח בביטוח חובה ובביטוח צד ג'. עשו מה שאפשר בכדי להימנע ממצבי ביש, וכך תוכלו לחסוך פגישה עם עורכי דין מובילים בתחום הנזיקין והפיצויים.