עורך דין תאונות עבודה

גם אם נדמה לכם שלא כך הדבר, הרי שישנם מקרים רבים וחשובים מאין כמותם בהם התערבות של עורך דין תאונות עבודה תהיה הכרחית. כאמור וידוע לכולם, כאשר אדם נפגע במסגרת עבודתו ישנן 2 אופציות לפעולה; או לתבוע את חברת הביטוח שלנו, או לתבוע את הביטוח הלאומי. חשוב לדעת שלא מומלץ לתבוע את שתיהן יחד, וזאת אלא אם כן התאונה התקיימה חלילה בדרך לעבודה או ממנה. על כל אלו ועוד, נרחיב כמובן בהמשך המאמר.

 

לפני שתפנו אל עורך דין תאונות עבודה כדאי להכיר את ההבדל בין תאונות בעבודה או בדרך ממנה אליה

הסיבה שבגללה ניתן לתבוע את שני הגורמים יחד אך ורק במקרה והתאונה התקיימה בדרך לעבודה או ממנה, היא שהוכח שחברות המאבטחות נהגים בביטוחי חובה וצד ג' יוכלו לשלם תביעה למבוטחים כך שהמוסד לביטוח לאומי לא יוכל להתנער מכך. תאונות דרכים לצערנו יוכלו לגרום לנכות, ועל כך לא ישלם ביטוח החובה של הרכב, אלא אך ורק הביטוח הלאומי. לעומת זאת, אם הנכות ממומנת על ידי חברת ביטוח פרטית, הביטוח הלאומי יוכל לטעון שאינכם זכאים לקצבה. מתחילים להבין מדוע עורך דין תאונות עבודה הוא קריטי עבורכם?

הבה נחדד את ההבדלים:

  • תאונות בדרך מהעבודה או אליה – תאונות דרכים יספקו עילה לתביעה במסלולים שונים; תביעת חברת הביטוח המבטחת את הנהג הפוגע, תביעת חברת הביטוח של הנפגע במידה ולא היה מעורב רכב נוסף, תביעת ביטוח לאומי במסלול תאונה או דמי פגיעה וכן תביעת נכות נגד ביטוח לאומי, המחייבת וועידה. חשוב לציין שניתן להגיש תביעת נכות במקביל לכל תביעה אחרת.
  • תאונה במסגרת העבודה – זוהי פגיעה שגרמה לחבלה או פציעה של עובד. עורך דין תאונות עבודה יגבש מסמכים על זמן ההישנות של התאונה, ועל הצעדים שננקטו על ידי הנפגע; הוצאת מסמכים המעידים על קבלת טיפול, תוצאות האבחון הרפואי, מכתבים כלפי המעסיק, ימי מחלה ועוד. התביעה תוכל להתבצע במסלולים כגון; תביעת מקום העבודה על רשלנות, או תביעת הביטוח הלאומי כאשר המעסיק הינו ראיה.

 

מה לגבי מקרה בו האדם לוקה במחלה בשל מקום העבודה?

עובדים הנמצאים שעות ארוכות במקומות עבודה מסוכנים, יהיו חשופים למה שנקרא על פי חוק "מחלות מקצוע"; סרטן הנגרם מחשיפה לאסבסט (מצילים, יערנים, עובדי בתי זיקוק ועוד), אובדן או הידרדרות בראייה, בקול או בשמיעה. עורך דין תאונות עבודה הוא הגורם אליו יש לפנות במידה ואתם נמנים על אלו, ונגרם לכם נזק כזה או אחר עקב מקום העבודה. במקרים של רשלנות רפואית בטיפול בנזקים הללו, עורך הדין ימשיך לעמוד לצדכם לקבלת פיצויים המגיעים לכם. אל תוותרו על הבריאות שלכם והזכויות שלכם! לכל אדם הזכות לחיים בריאים יותר!