במה עוסק עורך דין הוצאת דיבה

במידה וחלילה פורסמו אודות אדם שלא על עוול בכפו, דברי לשון הרע, יוכל האדם לנקוט בהליכים משפטיים כנגד האדם שביצע את העבירה. מכיוון שמדובר בסוגייה משפטית לכל דבר, אין לעשות זאת מבלי להתייעץ טרם הגשת התביעה עם עורך דין הוצאת דיבה המחזיק בניסיון רב בעולם תביעות הדיבה. עורך דין מקצועי יתמצא בצעדים אותם יש לבצע טרם הפנייה לבית המשפט, כגון פנייה בכתב אל האדם המפרסם ולדרוש שיסיר את הפרסום או יתקן את דבריו. במידה ונתקל התובע בסירוב מצד הנתבע, יוכל להתקדם לתביעה משפטית של ממש.  

עורך דין הוצאת דיבה יעריך את סיכויי ההצלחה בתביעה

עורך דין הוצאת דיבה מקצועי לא יקפוץ למסקנות מהירות מידי. ראשית כל, הוא יבחן שלושה פרמטרים על פיהם יוכל לתת את דעתו בנוגע לכדאיות התביעה:

  • הזכות לשם טוב מול חופש הביטוי – תחום הוצאת הדיבה נע על החבל הדק שבין חופש הביטוי והזכות לשם טוב. בשל כך, ישנם מקרים בהם בתי המשפט ידחו תביעות בגין לשון הרע ויעדיפו לשמר את חופש הביטוי. חשוב לציין שבמקרים בהם מדובר בפרסום חמור שגרם לנזק משמעותי, בית המשפט ייטה בדעתו לטובת התובע. במקרים בהם עורך דין הוצאת דיבה יקבל תיק דומה אך שונה בפרטיו לתיק אחר שכבר נדחה על ידי בית המשפט, יבחר להוביל את התביעה למען הסיכוי שהתביעה תתקבל.
  • הנזק שנגרם לתובע – לא בכל המקרים תוגש תביעה – בעיקר במקרים בהם הפגיעה אינה משמעותית וקטנה במיוחד. במקרים אחרים בהם היקף הנזק הוא משמעותי, מומלץ כן להגיש תביעה גם אם לא בטוח שתצליחו להוכיח את גודל הנזק, זאת לאור האפשרות להגיש תביעת הוצאת דיבה גם ללא הוכחת נזק.
  • פיצוי סטטוטורי – זהו פיצוי שניתן ללא הוכחת נזק. החוק בישראל מאשר פיצויים בגין תביעת דיבה גם אם לא קיימת אפשרות להוכיח את הנזק. הדבר כמובן נכון למקרים ספציפיים ולפי קביעת בית המשפט.

ליווי מקצועי יוביל להצלחה מרבית

בשנת 1965 שוחרר לאוויר העולם חוק איסור לשון הרע הגורס כי אדם שפורסמו אודותיו דברי לשון הרע, יוכל ואף רצוי שיגיש תביעה משפטית כנגד האדם שפרסם את הדברים. החוק עומד כמאזן בין זכותם של בני אדם, תאגידים ועסקים לשם טוב וכבוד פרטי, ובין חופש הביטוי. עורך דין לשון הרע יתמחה בכל סוגי התביעות מעולם הדיבה, וילווה אתכם במקצועיות והרגישות הנדרשים ממנו עד להצלחה מרבית בתהליך. מובן שמומלץ לברר קודם אודות ההיסטוריה והניסיון שלו, בכדי לוודא שאתם מבצעים את הבחירה הטובה ביותר.

אנו מזמינים אתכם לאפשר לנו לסייע לכם לטהר את שמכם הטוב ולהחזיר אתכם לשגרת חיים תקינה, ללא כל דאגות וטרדות. עורך דין הוצאת דיבה מקצועי עומד לשירותכם לכל דבר ועניין!