עוגות מעוצבות לחגיגות פרטיות בבית בצל הקורונה

עוגות מעוצבות לחגיגות פרטיותבת מצווה, נישואים, יום הולדת או פרישה מהעבודה – אין זה משנה מה את רוצים לחגוג; אתם צריכים לחגוג, קורונה או לא קורונה. אבל מה לעשות שאנו חיים בתקופה מעט מאתגרת שבה החגיגה לא יכולה להיות כפי שהיתה יכולה להיות ללא הקורונה. האנשים נשארים ספונים בבתיהם ואינם ממהרים להתקהל, קל וחומר כאשר ישנם ציווים ממשלתיים שלא לעשות כן. אם כך, איך אפשר לחגוג ולשמוח על אף הגזרות שנפלו עלינו משמיים (או מקבוצת עטלפים)?

מדוע דווקא עוגה מעוצבת?

כולנו נסכים בוודאי שעוגה היא אחד האלמנטים המרכזיים והחשובים באירוע, ובעיקר כאשר מדברים על עוגות מעוצבות. תחום העוגות המעוצבות הוא תחום חדש יחסית – ואין מדובר בטרנד חולף: הוא כאן כדי להישאר איתנו לעוד הרבה זמן (גם אחרי הקורונה). המבוגרות והמבוגרים שבינינו זוכרים בוודאי את העוגות שהוכנו על ידי אמהותינו ועד כמה השקיעו בהן.

המצרכים: רוח אומנותית והשקעה

עוגות מעוצבות זה משהו שדורש השקעה ואם אין לנו זמן להשקיע, שאנחנו פשוט לא מעוניינים להשקיע בכך זמן רב, הרי שנוכל לרוץ לקונדיטוריה הקרובה ולקנות עוגה מעוצבת כראות עינינו, לכבוד האירוע החשוב. עם זאת, לא כל קונדיטור יכול להכין עוגה מעוצבת, שכן מלבד יכולות אפייה, נדרשות גם יכולות עיצוב ועבודת אמן. עוגות חתונה הן דוגמא מוכרת למדי של עוגה מעוצבת, ובעיקר בשל דמויות החתן והכלה העומדים בגאון על הקומה העליונה ביותר של העוגה. באירועים רבים מהוות עוגות מעוצבות את ה"מסמר" של הערב.

עוגה מעוצבת – ליום שלא יישכח

בשנים האחרונות, מספר רב יותר של אנשים בוחרים להציב עוגה מעוצבת באירועים מיוחדים ובשמחות. עוגה מעוצבת היא ייחודית מבחינת הבצק ממנו היא עשויה (בצק סוכר), שניתן לעצב בדומה לפלסטינה – ועם זאת הוא אכיל וטעים (ולעיתים מתוק מדי). אופה הבקיא באמנות עיצוב העוגות ידע לעצב עוגה בכל צורה עליה ניתן לחלום, ואולי אף לשלב בה כיתובים ותמונות – הכל כיד הדמיון הטובה עליכם.

עוגות מעוצבות: "בצק סוכר" הוא ביטוי הקסמים

בימים עברו, התבססו עוגות מעוצבות בעיקר על קרם צבעוני בצבעים שונים שנמרח על העוגה, כמו גם על קישוטים אכילים אחרים. עוגות מעוצבות הפכו היום לאומנות של ממש – בזכותו של בצק הסוכר האהוב. מהו בצק סוכר? מדובר בחומר גלם נוח לעבודה, המשמש קונדיטורים שהוכשרו לעבוד עמו וליצור יצירת אומנות מופלאה, אכילה וטעימה. בצק הסוכר מאפשר לפסל את העוגה, לכל אירוע ולכל מטרה.

 

עוגות מעוצבות לחגיגה פרטית בבית

לא כל עוגה מעוצבת היא עוגה מעוצבת מוצלחת. מהו המפתח להצלחה של עוגה כזו? היכולת ליצור עוגה שונה לכל לקוח – בהתאם לתכונות ולרצונות שלו. כל אדם הוא בעל תחומי עניינים שונים ותחביבים; ניתן להתאים עוגה מעוצבת על פיהם ועל פי אופיו של הלקוח. אדם החובב ספרים ישמח לקבל עוגה עם פסלונים אכילים של ספרים, ואולי גם של עיפרון או עט.

עוגה מעוצבת יכולה לספר סיפור באמצעות פריטים עשויי בצק סוכר, שיוצרו בידי קונדיטורים שהם גם אמנים; הם ידעו ליצור עוגה המשקפת את המחשבה הרבה שהושקעה. עוגה מעוצבת היא מתנה ייחודית ומרגשת, שאין ספק שתרגש כל אדם – עד כדי כך שיתקשה ליהנות מהעוגה על ידי אכילתה, ויבקש להשאירה כמות שהיא – כמזכרת מתוקה לאירוע.

 

עוגות מעוצבות – מקוריוּת ומזל טוב

בימי קורונה, איננו יכולים להתקבץ ולהתכנס ולחגוג את האירוע החשוב שלנו. עם זאת, לא נבצר מאיתנו לחגוג – ניתן עדיין לעשות זאת, אולם במתכונת מצומצמת, עם המשפחה הגרעינית או עם בת או בן הזוג, בבית. עוגה מעוצבת לחגיגה הפרטית שלנו עשויה בהחלט לרומם את הנפש ואת מצב הרוח שלנו.

 

 תגיות: