עוגת יום הולדת מעוצבת - עיצוב בבצק סוכר לעומת קרם

עוגת יום הולדת מעוצבת - עיצוב בבצק סוכר לעומת קרםבצק סוכר הוא ללא ספק המקום בו עוגה הופכת ליצירת אמנות. ואם עד לפני כמה שנים היתה סטיגמה כי בשימוש בבצק סוכר המראה חשוב מהטעם. הרי שבעולם הקונדיטוריה של היום ניתן כבר להגיע לתוצאות שהופכות את אותן יצירות אמנות למאוד טעימות. עוגה מעוצבת מבצק סוכר יכולה לשדרג כל אירוע ושמחה, בין אם מדובר ביום הולדת, חתונה או מסיבת רווקים/רווקות. היא תמיד תהיה מיוחדת ובמה אינסופית ליצירתיות, ובאמצעותה אפשר להגשים את הפנטזיות הפרועות ביותר של חתן או כלת השמחה. ואכן למרות שעיצוב עוגות מבצק סוכר הוא מקצוע בפני עצמו, אין קונדיטור שמכבד את עצמו, שלא למד לשלוט באומנות הזאת לפחות באופן בסיסי.

 

מה זה בצק סוכר?

בצק סוכר הוא בצק לבן, רך, גמיש ונעים למגע, בעל טעם מתוק וריח עדין של וניל. הוא עשוי בעיקר מאבקת סוכר וממים, ומכיל תוספות שונות כמו גלוקוזה או ג'לטין. אפשר לצבוע אותו, לרדד אותו, לפסל אתו  וליצור ממנו כל צורה בכל צבע שרוצים. בעבר הוא נמכר רק בחנויות מתמחות, אבל כיום אפשר לרכוש אותו בכל רשתות השיווק.

 

בצק סוכר רגיש ללחות וליובש. לכן אם אתם משתמשים בו, יש לשמור אותו באריזתו המקורית האטומה במקום יבש וחשוך - אך אין לשמור אותו במקרר. לאחר פתיחת האריזה יש לעטוף את הבצק היטב בשקית ניילון או בניילון נצמד ולהכניסו לקופסה סגורה הרמטית. בדרך כלל משתמשים במים כדי להדביק זה לזה אלמנטים שונים מבצק סוכר, וכדי למנוע הרטבת יתר, יש להשתמש בכמויות מים קטנות ככל האפשר לצורך ההדבקה.

יש לשמור על עוגות מוכנות בסביבה יבשה וקרירה, אך מחוץ למקרר. הסביבה הלחה של המקרר תגרום להתרככות הבצק, תייצר אפקט של "הזעה" ותגרום למריחת הצבעים.

 

ההבדל שבין עוגה שמעוצבת בבצק סוכר לעוגת קרם

בשני המקרים יש להשתמש בעוגה טעימה. לרוב משתמשים בעוגה בחושה. אפשר להשתמש בעוגת שוקולד או בעוגה לבנה או ורודה (הוספת צבעי מאכל). אבל הבסיס הוא זהה. ועדיין ההבדל הוא  שבעוגה המצופה בבצק סוכר חשוב שהעוגה תהיה יציבה, כדי שתוכל להחזיק את המשקל שמעמיסים עליה הקישוטים מבצק הסוכר וגם שתוכל להישמר מחוץ למקרר, כי כאמור אסור לשמור בצק סוכר בקירור. לכן בדרך כלל משתמשים בעוגה בחושה כבסיס – ולא בעוגות מוס או גבינה, שאינן חזקות מספיק, וכן כדאי שהעוגה תהיה גבוהה. זה גם מרשים וגם משאיר מקום ליותר קישוטים. בנוסף, אם לעוגה יש מילוי, חשוב שגם הוא יתאים לאחסון מחוץ למקרר - למשל ריבה, ריבת חלב, מרציפן או גנאש שוקולד.

 

בקיצור עוגה המעוצבת בבצק סוכר תישמר מחוץ למקרר, בעוד שעוגה המצופה בקרם תחייב אתכם להשאיר אותה בקירור.

 

עוד כמה טיפים לגבי עוגה המעוצבת בבצק סוכר

בצק סוכר רגיל מתאים לציפוי עוגות, אך לא לפיסול, מאחר וזה דורש מרקם נוקשה יותר. לכן על מנת לקבל בצק שמתאים לפיסול, יש להוסיף לבצק הסוכר חומר אבקתי שנקרא  CMC או לחלופין לקנות בצק שכבר מכיל בתוכו את החומר. יש לזכור כי בצק שמכיל CMC לא מתאים לציפוי עוגה, כי אינו מספיק גמיש. כדי להדביק את האלמנטים השונים שיוצרים זה לזה או לעוגה מרטיבים בכמות זעירה של מים כל מקום שבו בצק נוגע בבצק.

 במה שלא תבחרו כדאי לוודא שהעוגות עשויות מחמרי גלם משובחים, שהן טעימות ועסיסיות, ומצופות או ממולאות בקרם שמתאים להן ומעשיר אותן. 

 

 

צפו בהמלצות ועסקים מומלצים באתר המלצה בתחום העוגות המעוצבות לאירועים >>>