עוגות לפסח

הכנת עוגות לפסח הן אתגר בפני עצמו (יותר פסיכולוגי מאשר מעשי), כחלק מאתגרי החג השונים. אנו לא בטוחים מדוע, אולם חלק מהאנשים סוברים בטעות כי בפסח אין מגוון רחב של עוגות ועוגיות, רק משום שלפתע אסור להשתמש בקמח רגיל. אולם, הסירו דאגה מלבכם, כי ארגנו לכם מאמר ברוח חג הפסח המתקרב אלינו בצעדי ענק, ובו כמה רעיונות שאולי יגרמו לכם לחשוב קצת אחרת.


יש תחליפים לעוגות לפסח רבותיי, ולא מעט כאלה!


הצצה קטנה במאפיות וקונדיטוריות תוכיח לכם עד כמה תחום המתוקים בפסח יכול להיות יצירתי, אולם לעניינו – פסח הוא אחלה הזדמנות עבורכם להכיר סוגי קמח שונים שאולי לא הכרתם לפני, כמו: קמח תפו"א, אורז, שקדים ועוד. קמחים אלו לא מתאימים לכל העדות, שכן חלקנו לא אוכלים קטניות בפסח, אולם שווה לבדוק בכל זאת איזה קמח מתאים לכם ומה אפשר לעשות איתו. אם תהיתם, השימוש בקמח מצה נותן את הטעם הכי קרוב לקמח רגיל.


על עוגות קרמים כבר חשבתם?


קרמים שאינם מבוססי-קמח יכולים להוות חומר גלם מצוין לעוגות מסוגים שונים, כשניתן להוסיף אליהן תערובות שונות כדי להפוך אותם לסמיכות יותר. רובנו מכירים את השימוש בבוטנים או קוקוס, אולם גם שקדים טחונים (או כל תערובת אחרת של אגוזים טחונים) יכולה להוות גם כן תוספת נהדרת ואפילו בריאותית, לכל עוגה. קבלו טיפ מדהים מאתנו: לטבעונאים (רואו פוד, למי שמכיר) יש מתכונים מצוינים לקרמים מבוססי אגוזים, ללא קמח ואפילו לעיתים ללא חלב, כך ששווה לכם לקחת השראה, גם אם רק לחג הפסח.


הרשו לילדים ולעצמכם ליהנות עם המצה והשוקולד!


אז כן חברים, אנחנו יודעים שמצות זה משמין וגם שוקולד, אולם אין להתכחש לעובדה שמצה עם שוקולד עבור רבים מאתנו, תהיה טעימה יותר מכל עוגה מושקעת שנכין. עוגות לפסח בכל זאת, בייחוד אלה עם הקמחים המיוחדים, הן תחום חדש יחסית ולא כולם יזרמו בהכרח עם עוגיות תפו"א או קרם אגוזים. לכן בשורה התחתונה: תנו לילדים וגם לעצמכם, ליהנות פעם בשנה עם מצות טעימות עם ממרח שוקולד מעל, במידה הנכונה כמובן.

עוגות לפסח