עבודות מנוף - זה שעולה או זה שיורד?

עבודות מנוף - הסימן המסחרי של חברה בתהליכי התפתחות מואצים

קיומן של עבודות מנוף מהווה מאין מדד לקיומו של תהליך התפתחותי הן בתחום הבניה והן בתחום התעשייה והשירותים. השימוש בעבודות מנוף מאפיין תהליכים הקשורים בדרך כלל בצעדים משמעותיים בשלבים קריטיים של ביצוע משימה. לעיתים בתחילת המשימה. לעיתים משתמשים בעבודות מנוף בסיומה של משימה ולעיתים ילווה המנוף את התהליך כולו. ראוי לציון שכאשר מדובר בהליך ממושך הרי שהנטייה הינה להשתמש במנופים סטטיים כגון עגורנים.

 

עבודות מנוף


עבודות מנוף באתרי בנייה


העדות הטובה ביותר לקיומה של התפתחות אורבנית משגשגת, הינה הימצאותם של מנופי עגורן גבוהים כחלק בלתי נפרד מקו הרקיע של העיר, השכונה או איזור הפיתוח. הדבר מצביע על עבודות מנוף מסיביות אשר מתרחשות כחלק מתהליכי בניה חדשים אך ממושכים שמצריכים הצבת מנוף צמוד למבנה שאותו הוא משרת. עבודות המנוף של העגורן הינן הנפה של חומרי גלם וכלים והתקני עבודה שמצויים באתר או הובעו על ידי ספקים שונים. ראוי לזכור שסביב אתר הבניה נעשות אין סוף עבודות מנוף על ידי משאיות מנוף או מנופים קטנים יותר כחלק מהליכי פריקה טעינה והרכבה של מנופים גדולים וחומרי בנייה.

עבודות מנוף בהובלת מטענים


כיום מקובל מאוד לשנע אין סוף אלמנטים תעשייתיים וכן חומרי גלם, לתעשייה לחקלאות ולמסחר בעזרת משאיות מנוף, אשר מסוגלות להעניק לצרכן שירותי מנוף הכוללים את כל עבודות המנוף הנחוצות לו. משאיות רבות מצוידות היום במנוף אשר מאפשר להניף סחורה ואלמנטים תעשייתיים הישר מאתר היצור, האחסון או השילוח על משאית המנוף ולהעבירו לאתר היעד ולהניפו לגובה או להצבה על פי הצורך ביעד הקליטה. לפנינו עבודות מנוף קלסיות של משאית מנוף אשר גם אם הגיע לאתר בניה בה מוצב עגורן הרי שבמקרים רבים יש צורך בפריקה עצמית של המשאית כדי לחסוך בזמן עגורן.

 


נציין שמשווקים רבים של חומרי גלם מסוגים שונים מיחסים יתרון משמעותי להובלה על ידי משאית מנוף אשר מאפשרת הענקת שירות מיטבי ומהיר. הדוגמא הטובה ביותר הינה כאשר משאית אמורה להוביל חומרי בניה (מלט, חול, בלוקים ברזל וכו') לאתר בניה המצוי ברחובותיה הצרים של העיר. כאמור, אם נעשה שימוש במשאיות מנוף הרי שניתן במהירות רבה לבצע את עבודות מנוף במקום ולפנות את המשאית, לאחר הפריקה, מהרחוב על מנת להימנע ככל האפשר מפגיעה בתנועת המכוניות והולכי הרגל.

 

עבודות מנוף

 

עבודות מנוף - כוללות

 


הכוונה הינה במושג זה לשירותי מנוף כוללים טעינה הובלה פריקה והרכבה באתר היעד על ידי משאית מנוף. הדוגמא הבולטת לכך הינה הובלת דלתות או לוחות חיפוי חיצוניים מזכוכית, ולאחר הגעה ליעד משאית מנוף ייעודית המצוידת במתקן ונטוזה להנפת זכוכית מאפשרת מיקום החיפוי וקיבועו ישירות למקומו. במקרים רבים יש להשתמש במשאית מנוף עם מנוף סל לביצוע עבודת הקיבוע.

 

כמובן שמשאית מנוף סל מאפשרת ביצוע עבודות מנוף בתחום הגינון כאשר בעזרת מנוף סל ניתן לבצע גיזום בגובה ולאחר מכן ניתן לאסוף ולפנות את הגזם בעזרת מנוף המשאית.

 

הצבת שילטו עירוני או פרסום גם הוא שירות הניתן על ידי משאית מנוף המאפשרת לאסוף את השלט מאתר היצור והצבתו או תלייתו באתר היעד וזאת על ידי משאית מנוף מותאמת.

 

נסכם ונדגיש, שכיום השימוש בשירותי מנוף מאפשר חיסכון משמעותי הן במשך ביצוע הפעולה והן בכמות האנרגיה לה נדרשים על מנת להגיע לביצוע המשימה באופן מושלם. כאשר עבודת ידיים ורגליים רבה נחסכת מאתנו.