מדריך - כיצד לארגן ולסדר את חדר הילדים

אם יש חדר אחד בבית שנוטה לפורענות יותר מכל חדר אחר – זהו חדר הילדים. ונכון, כשזה נוגע לבלגן ששולט בחדר, הכי קל להפנות אצבע מאשימה כלפי הילדים ולטעון שהם פשוט "בלאגניסטים". אבל האמת היא, שבנוסף להיותו החדר המבולגן ביותר, חדר הילדים הוא גם אחד החדרים העמוסים ביותר בבית. החל מצעצועים, ספרים, בגדים, דברים לבית הספר ועוד. ולכן, כנראה הגיע הזמן לשאול כיצד אנחנו  ההורים יכולים לעזור להם לשמור על הסדר ולספק להם את הכלים הנכונים?? על כך, במדריך הבא.

חלקו את החדר לאיזורים

הדבר הראשון שכדאי לעשות לפני שמתחילים לארגן את החדר, הוא לחלק אותו לאיזורים. נכון, זה נשמע מופרך, אבל גם בחדרים הקטנים ביותר ניתן להגדיר איזורים שונים שאליהם יהיו שייכים כל החפצים השונים שבחדר. חלוקה אחת שכזו, יכולה לכלול בתוכה איזור בה יישמרו הצעצועים, איזור לימודים, מיטה ואיזור הארון. כמובן שהחלוקה משתנה בהתאם לצרכי הילדים שלכם וחשוב שהיא תעשה בהתאם לכך. לדוגמה, אם יש לכם ילד שעוסק בפעילות כזו אחרת שדורשת ציוד, כמו ניגון על תופים או גיטרה, תוכלו להקצות בחדר איזור לכלי המוזיקה.

חלקו את החדר לאיזורים

השתמשו ברהיטי אחסון

עומס החפצים בחדר הילדים דורש מאיתנו לספק עבורם פתרונות שונים, ואם אפשר כאלה שלא ייתפסו יותר מידי מקום בחדר. לדוגמה, מדפי ספרים, יכולים לשמש תחליף ראוי על פני כוננית שתופסת מקום רב בחדר. כוורת לחדר ילדים היא עוד פתרון מוצלח במיוחד שחוסך מקום ויכול להכיל בתוכו חפצים מגוון חפצים שונים – במקום אחד - החל מצעצועים, ספרים, בגדים וכדומה. כוורת לחדר ילדים יכולה להות גם פתרון מצוין במידה ויש לכם שני ילדים שחולקים חדר ואתם צריכים מקום גם לכמה חפצים בו זמנית. בנוסף, כוורת לחדר ילדים לא דורשת מהילדים מאמץ מיוחד בזמן סידור החדר, ויכולה אפילו להקל על המשימה עבורם, מה יבטיח סדר וארגון, לטווח ארוך יותר.

 

שתפו את הילדים

הדבר החשוב ביותר בתהליך ארגון וסידור חדר הילדים, הוא לוודא שהילדים שותפים לכל מהלך ומהלך שקורה בחדרם. נכון, המילה שלכם היא האחרונה, אבל סביר להניח שתגלו שלילדיכם יהיה יותר קל לשתף פעולה אם הם ירגישו שיש להם חלק במה שעתיד לקרות בחדרם. שיתוף הפעולה הזה, יעודד אותם לא רק להחליט החלטות עיצוביות, אלא גם לשמור על החדר נקי ומסודר לאורך זמן.

לסיכום, עם קצת חשיבה מחוץ לקופסה ושיתוף פעולה מלא עם הילדים תוכלו גם אתם לגלות איך החדר של ילדכם, עובר מהפך של ממש.